Rašyk
Eilės (77200)
Fantastika (2260)
Esė (1534)
Proza (10803)
Vaikams (2630)
Slam (65)
English (1189)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 4 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

„Vilniaus lapai“ kvies į Šiaurės ir Baltijos šalių tapatybės paieškas

2021-11-08
„Vilniaus lapai“ kvies į Šiaurės ir Baltijos šalių tapatybės paieškas

Lapkričio 11–14 dienomis vyks šeštasis tarptautinis literatūros festivalis „Vilniaus lapai“. Šių metų festivalio kryptis – Šiaurės literatūra, tad festivalio lankytojai turės išskirtinę galimybę susitikti su kviestiniais Skandinavijos ir Baltijos šalių rašytojais.

Šių metų festivalio tema – „Baltijos ir Šiaurės šalių tapatybės paieškos“. Per literatūrą ir pokalbius su rašytojais festivalio organizatoriai ragins kartu ieškoti panašumų ir skirtumų, bendrų sąlyčio taškų tarp mūsų, lietuvių, ir netolimų mūsų kaimynų Baltijos šalyse ir Skandinavijoje. Ko rasime daugiau – panašumų ar skirtumų? Atsakymas turėtų paaiškėti pokalbiuose su festivalio svečiais.

„Baltijos jūra mus ir Skandinavijos šalis ne tik skiria, bet ir vienija. Skaitydami skandinavų literatūrą, pavyzdžiui, pagrindinės šių metų festivalio viešnios Sofi Oksanen knygas, galime pastebėti, kad tos pačios ir mums labai aktualios problemos – sovietmetis, jo palikimas ir traumos – atsiliepia ir kitoje jūros pusėje. Šiais metais būtent tai ir norime analizuoti – kaip tos pačios problemos yra matomos čia ir kitapus Baltijos“, – sako festivalio iniciatorė ir vadovė Rūta Kačkutė.

Didžioji šių metų festivalio intriga – du žymūs lietuvių autoriai skaitys ištraukas iš savo naujų, dar neišleistų ar ką tik pasirodžiusių,  knygų. Vienas iš jų – Marius Ivaškevičius – skaitys ištraukas iš savo naujo, dar niekur neskelbto romano „Tomas Mūras“, kuris knygynuose pasirodys tik kitų metų vasarį. Antrasis, Rolandas Rastauskas – RoRa, skaitys ištraukas iš savo naujausio kūrinio „Venecija tiesiogiai“.

Festivalio programą rasite čia: https://www.vilniauslapai.lt/programa

Organizatorių informacija

Išsamiau >> 
Vieta: Vilnius
Pradžia: 2021-11-11 00:00
Pabaiga: 2021-11-14
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Artėjantys renginiai


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą