Rašyk
Eilės (72552)
Fantastika (2187)
Esė (1688)
Proza (10395)
Vaikams (2464)
Slam (49)
English (1092)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 20 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Raidas Dubrė. Kas jis?

2005-11-05
Spalio 13 d. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje savo kūrybos vakarą surengė klaipėdiškis rašytojas, Ievos Simonaitytės ir Žemaitės premijų laureatas, liaudies meistras Juozas Šikšnelis. Bibliotekos lankytojų dėmesį atkreipdavo jau kiek anksčiau eksponuota svečio iš uostamiesčio medžio ir akmens skulptūrų paroda.

Vilniaus universitete įgijęs bibliotekininko specialybę, jaunuolis iš Švendubrės kaimo, esančio šalia Druskininkų, 1973 m. nuvyko dirbti į Klaipėdą ir joje pasiliko.

Stebina Juozo Šikšnelio kūrybingumas ir darbštumas. Turėdamas fizinę negalią ir būdamas savamokslis liaudies meistras jis laisvalaikiu sukūrė per 300 medžio ir akmens skulptūrų, memorialinių objektų. Švendubrėje, sodelyje prie J. Šikšnelio gimtųjų namų, įrengta jo sukurtų akmens skulptūrų ekspozicija. Juozas yra ir trijų metrų aukščio ąžuolinio kryžiaus su „Nazariečio“ skulptūra, kuri stovi Kretingos rajono Reketės kaime, kalbininko Antano Salio gimtinėje, autorius.

Prieš penkiolika metų J. Šikšnelis pradėjo reikštis ir kaip literatas. Parašė 14 knygų: novelių, pjesių, romanų. Ievos Simonaitytės premija skirta už 2000 m. išleistą romaną „Kryžiau žalio medžio“. Tačiau labiausiai šio autoriaus skaitomi detektyvinio žanro kūriniai, juos Juozas Šikšnelis pasirašo Raido Dubrės slapyvardžiu. Bibliotekos abonemente teko domėtis apie šių knygų populiarumą tarp skaitytojų. Jos visos yra nuolatos skaitomos. Džiugina, kad populiariausias – 2003 m. pasirodęs istorinis detektyvinis romanas „Paskutinė užmuša“. Autorius vykusiai panaudoja gausią istorinę medžiagą, vaizduojančią XIX a. carinio Vilniaus aukštuomenės gyvenimą. Kai kurie skaitytojai mano, kad Raidas Dubrė yra prancūzų autorius, todėl šios pavardės galūnę taria kaip tikri prancūzai.

Į kūrybos vakarą Juozą Šikšnelį atlydėjęs Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Rimantas Černiauskas paskaitė savo kūrinėlį, kurio pagrindinis veikėjas ir yra „susidvejinęs“ Juozas Raidas Dubrė Šikšnelis. Simboliška buvo ir kauniečių rašytojų pirmininko Petro Palilionio Žemaitės premijos laureatui Juozui Šikšneliui įteikta pirmoji knyga „Žemaitė. Rytą giedra. Autobiografija. Apsakymai“ iš serijos „Lietuvių literatūros lobynai. XX amžius“.

Juozo Šikšnelio kūrybos vakaro kulminacinis momentas buvo dzūkiškos RAIgarDO ŠvenDUBRĖS IŠSUKTINĖS lašų degustacija. Ji ir atsakė į klausimą: kas Jūs, Raidai Dubre?


Juozas Rimkus
 

Rašytojai

 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Artėjantys renginiai


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą