Rašyk
Eilės (77193)
Fantastika (2259)
Esė (1534)
Proza (10802)
Vaikams (2629)
Slam (65)
English (1189)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 3 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Plunksnuotosios gyvatės vakaras

2003-02-07
Ryškios egzotiškų nuotraukų spalvos, kraugeriški, tačiau paremti sudėtinga religine sistema bei unikaliu gyvenimo būdu tekstai, negirdėta kalba, būgnų dundesys… 2003 metų sausio 23-iosios vakarą sostinės Mokytojų namų Mažoji salė buvo virtusi Lotynų Amerika.

Mažojoje salėje tą vakarą buvo atidaryta Ievos Dunajevaitės, poeto bei vertėjo Lauryno Katkaus ir "vario burnų idėjų dirbtuvių" įkūrėjo poeto Tomo S.Butkaus fotoparoda "Lotynų Amerika". Gausiai susirinkę matės arbata besivaišinantys lankytojai galėjo pasigrožėti Meksikos, Peru ir Bolivijos vaizdais.

Įspūdingi buvo ir senovės indėnų poezijos skaitymai. Sausakimšai salei poetas ir režisierius Mantas Gimžauskas koncentruotai ir intriguojamai pasakojo apie actekų religiją ir mitologiją. Jis iš atminties paskaitė actekų religinių giesmių vertimų bei vieną giesmę nahuatlių kalba. Tekstai gan sudėtingi ir neįprasti, tad reikalavo paaiškinimų.

Vertėjas Gytis Norvilas teigė, kad su senovės indėnų poezija susipažino tik per laimingą atsitiktinumą - klaidą bibliotekos kataloge. Paprašęs indų poezijos tekstų vokiečių kalba, į rankas gavo senovės indėnų poeziją ir pamėgo ją visam laikui. Jo vertimuose religinius ir karo motyvus keitė meilės eilėraščiai, pasak autoriaus, savo įtaiga nenusileidžiantys "Giesmių giesmei".

Laurynas Katkus paįvairino egzotiškus skaitymus savo kelionės dienoraščiais, kuriuose atsiskleidė šiuolaikinė Meksikos panorama, neįprastas ir užburiantis seno ir naujo derinys, kunkuliuojantis, ryškiaspalvis, aštrus it čili meksikietiškas gyvenimas.

Panaši buvo ir paties renginio idėja - sujungti senąjį kultūros palikimą su dabartiniu Lotynų Amerikos (daugiausia Meksikos) gyvenimu, supažindinti su senąją indėnų literatūra, paskatinti domėtis šiuo regionu, keliauti.

Tarp skaitymų skambėjo improvizuota būgnų muzika - perkusininkai Bernardas Jankauskas ir Vladas Dieninis.

Kai kurie klausytojai, paveikti būgnų ir neįprastos poezijos, ėmė klausinėti, kur būtų galima įsigyti plunksnuotų gyvačių (vienos pagrindinių actekų dievybių - Kecalkoatlio - vardas reiškia "plunksnomis apaugusi gyvatė"). Gerai, kad ne obsidiano peilių, skirtų aukojimui…Marius Burokas
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Artėjantys renginiai


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą