Rašyk
Eilės (79060)
Fantastika (2330)
Esė (1595)
Proza (11062)
Vaikams (2730)
Slam (86)
English (1204)
Po polsku (379)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 19 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter





„Metai“ (2006 m. kovas)

2006-04-13
Lietuvos rašytojų sąjungos mėnraščio „Metai“ kovo mėn. numeris pradedamas Eugenijos Ališankos svarstymais apie lietuvio tapatybės formavimąsi, pakankamai sunkiai įgyvendinamą siekį ne tik tapti, bet ir būti europiečiu. „Tačiau mūsų tapatybė nėra duotybė – tai kūrybinis procesas, reikalaujantis pastangų. Būti europiečiu nėra lengva, nes perfrazuojant Sokratą, nežinau, ar žinau, ką iš tiesų reiškia būti europiečiu“, – teigia E. Ališanka.

„Literatūros mokslo ir kritikos“ rubrikoje Donatas Sauka aptaria tautosakinius elementus Justino Marcinkevičiaus kūryboje. Anot literatūrologo, J. Marcinkevičiaus idėjinė pozicija, nors ir nemoderni, nelaikytina konservatyvia būtent dėl tautosakos versmių.

Literatūrologė Audinga Peluritytė apie kūrybos žaidimą ir džiaugsmą kalba su prozininke ir dramaturge Laura Sintija Černiauskaite. „...rašau, kad ištverčiau save. Kad pailsėčiau nuo savęs, pagyvenčiau kažkokį lygiagretų gyvenimą“, – atvirauja rašytoja.

„Kūrybos ir likimų“ rubrikoje skelbiamas Valdo Kukulo straipsnis „Elenos Mezginaitės poetinis išsipildymas“. Taip pat spausdinamos E. Mezginaitės lyriško dienoraščio ištraukos.

Tomo Rekio esė „Mažutėlių rojus“ svarstomas seksualinių mažumų ir religijos klausimas: „Manau, kad ateityje, jei koks nors vienišius savo namuose turės šunį ar kalę ir jei pasaulis vis dar bus toks pat religingas ir civilizuotas, toks vienišius sulauks smerkiančių kaimynų žvilgsnių: – begėdis! – gyvena nesusituokęs...“ Ne mažiau ironiškai nuskamba ir Gintaro Beresnevičiaus svarstymai apie paukščių gripą „Tėvynės varpuose“.

„Mūsų publikacijos“ rubrikoje – Friedricho Nietzche’ės „Iš menininkų ir rašytojų sielos“.

Kaip visada, „Metuose“ gausu grožinės kūrybos. Vidmantės Jasukaitytės, Renatos Šerelytės, Vytauto Stulpino eilėraščiai, mitologinių aliuzijų prisodrinta Petro Venclovo apysaka „Tremtis. Meilės ir mirties menas“, debiutuojančios autorės Genovaitės Bončkutės trumputės novelės. Šalia jų savo vietą randa Paulo Éluardo poezija bei šiuolaikinio norvegų prozininko Kjello Askildseno novelė „Šunys Tesalonikuose“, atskleidžianti dygėjimąsi žmogaus nuo žmogaus priklausomybe.


 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Artėjantys renginiai


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą