Rašyk
Eilės (74201)
Fantastika (2201)
Esė (1500)
Proza (10535)
Vaikams (2509)
Slam (49)
English (1133)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 9 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

LeiDi’10: „Mes viską leidžiam!“

2010-05-04
LeiDi’10: „Mes viską leidžiam!“

LeiDi (Leidybos dienos) – Vilniaus universiteto leidybos studentų organizuojamas renginys, spėjęs tapti tradicija,  jau penktą pavasarį kviečia visus besidominčius leidyba ir manančius, kad leidyba – tai kažkas nuobodaus, susijusio su knygomis, dalyvauti paskaitose, kūrybinėse dirbtuvėse ir daugybėje kitų dalykų. Pagrindinis šių metų leidėjų uždavinys – įrodyti plačiai  paplitusios nuomonės, kad leidėjai leidžia tik knygas, nepagrįstumą. Toks ir šiemetinis šūkis: „Mes viską leidžiam!“ Pasitelkę savo beribę fantaziją ir neribotas šiuolaikinės leidybos galimybes, jaunieji leidėjai leidžia sau ir kitiems viską ir siūlo praplėsti savo supratimą apie knygas, kultūrą, leidybą, muziką, elektronines knygas ir net erotiką gegužės 5 – 8 dienomis. Renginių virtinė prasidės atidarymo ceremonija, kuri vyks gegužės 5 d. 10.30 val. Komunikacijos fakultete. Šiek tiek vėliau, 11 val., leidėjai suteikia galimybę išklausyti paskaitą apie elektronines knygas, 13 val. visų laukia paskaita apie muzikos leidybos ypatumus. Dieną, skirtą audiovizualinei ir elektroninei leidybai, papildys Jam Session kūrybinės dirbtuvės. O vakare 17 val. VU leidėjai siūlo visiems kartu nueiti į  „Skalviją“ pažiūrėti filmo „Coco prieš Chanel“.

Gegužės 6 d. išauš nauja Leidybos diena, kuri turėtų patraukti spauda besidominčių studentų  (ir ne tik!) dėmesį. „Playboy“ žurnalo redaktorius pasakos apie erotinio leidinio leidimo įdomybes, o Tomas Balžekas (15min) pasidalins patirtimi naujienų ir leidybos srityje. Per pertrauką popieriaus lankstyti pakvies ORIGAMI kūrybinės dirbtuvės, o Karolis Jachimavičius (Arminas Višinskis) skaitys paskaitą apie „Meno valstybę“.

Priešpaskutinį rytą  pradės Tomo Butkaus („Vario burnų“ atstovo) paskaita apie leidybą nuo vartojimo iki vartymo. Per pertrauką visus leidėjais pasijusti sukvies JAFU kūrybinės dirbtuvės. 13 val. Sigitas Parulskis, rašytojas leidžiantis savo knygose daug ką, pasidalins savo mintimis apie tradicinę ir netradicinę knygą. Tai bus paskutinis akademinės programos akcentas, bet ne Leidybos dienų pabaiga. Barbacan bare 21 val. susirinks knygų, muzikos mėgėjai tam, kad pabendrautų artimiau neformalioje aplinkoje. Juk būtent neformali aplinka veda prie tvirtų dalykinių santykių!

Gegužės 8 d. susirinkti Mokytojų namų kiemelyje kviečiami tie, kam rūpi ne tiek dalykiniai, kiek pavasariškai šiltos vaikų šypsenos.  11 val. prasidėsiančio Vaikų ryto metu maži ir dideli  galės išbandyti save leidyboje: visiems bus siūloma nupiešti leidinuką. Besidarbuojantiems mažiems leidėjams dainuos ir gros Ovidijus Jucys, o nuotaiką skaidrins studentai leidėjai.
Kaip ir kiekvienais metais, VU leidybos antrakursiai ir pirmakursiai stengsis padaryti savo specialybės dienas ne tik studentišku, bet ir Vilniaus miesto kultūriniu renginiu. Nuo 2006 iki 2010 metų jiems tai pavykdavo kiekvieną pavasarį, ar pavyks šiemet? Pamatysime.

           Daugiau informacijos rasite oficialiame LeiDi internetiniame tinklalapyje www.leidi.lt. 
Vieta: Vilnius
Pradžia: 2010-05-05 10:30
Pabaiga: 2010-05-08
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Artėjantys renginiai
2021-01-15


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą