Rašyk
Eilės (73385)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10379)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 21 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Jurga Ivanauskaitė – Rytai per Europos žmogų

2012-01-25
Jurga Ivanauskaitė – Rytai per Europos žmogų

Sausio 25 d. (trečiadienį) Panevėžio miesto dailės galerijoje (Respublikos g. 3) ir G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14) vyks renginiai, skirti  rašytojai, dailininkei, visuomenės veikėjai, keliautojai Jurgai Ivanauskaitei. Praėjusių metų lapkričio 14 d. jai būtų sukakę 50 metų.

16.30 val. bibliotekos konferencijų salėje vyks Jurgos Ivanauskaitės tekstų knygos „Angelo rūbas“ sutiktuvės. Šioje knygoje spausdinami maldų tekstai, kuriuos autorė savo ranka buvo išrašiusi ant „Marškinėlių angeliškiems sapnams sapnuoti“, sudariusių dalį instaliacijos, eksponuotos parodoje „Angelariumas“. Knygai įžangos žodį parašė kun. Julius Sasnauskas OFM, trumpą „Angelo rūbo“ istoriją pateikė dailėtyrininkė, humanitarinių mokslų daktarė Ingrida Korsakaitė.

18 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje – piešinių ir tapybos parodos „Jurga Ivanauskaitė (1961-2007). Sankryžos“ atidarymas. Paroda veiks iki vasario 19 d.

„Niekas taip neatpalaiduoja ir neišlaisvina žmogaus kaip kelionė, išsiveržimas iš senos aplinkos ir naujų vietų magija“, - teigė rašytoja, dailininkė, keliautoja Jurga Ivanauskaitė. Kelionių potyriai įdomiai transformuojasi jos kūryboje. Daugumai J. Ivanauskaitė žinoma kaip žymi rašytoja, tačiau jos indėlis dailės srityje ne mažiau reikšmingas. Parodoje „Sankryžos“ eksponuojami tapybos darbai ir piešiniai, kuriuose atsiveria slėpiningas menininkės pasaulis su herojais, klonuotais iš jos pačios.

Itin įdomūs kūriniai iš ciklo „Mandalos“. „Stebėdami, „nagrinėdami" tuos ritualizuotus stebuklus, mokomės patikėti, kad mirtis - nebaisi, atpažįstant išsilaisvinimo ženklus, kad ornamentas - ratas, padedantis grįžti į save ir kad apskritai mandala, šis meditacijos kūdikis, ir yra tikrasis savęs suvokimas, pasiųstas kaip Dievo dovana. Kartais piešdama konkrečias dievybes ar jų kuriamus darbus, kartais leisdama sau kiek atsipalaiduoti ir paimprovizuoti, Jurga visais atvejais pažindina su Rytais per Europos žmogų“- kalbėjo Jūratė Stauskaitė.

Parodos metu Dailės galerijoje bus eksponuojamas filmas „Šokis dykumoje“, supažindinsiantis su Jurgos Ivanauskaitės asmenybe ir jos darbais, skambės choralai, kuriuos ji labiausiai mėgo.

Renginiuose dalyvaus dailėtyrininkė, humanitarinių mokslų daktarė Ingrida Korsakaitė,etnologė, humanitarinių mokslų daktarė Radvilė Racėnaitė, dailininkė grafikė, knygų iliustruotoja Sigutė Chlebinskaitė, filosofė, eseistė, literatūros kritikė, humanitarinių mokslų daktarė Jūratė Baranova.

G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje veiks parodos: J. Ivanauskaitės autorinių plakatų paroda „Jurga Ivanauskaitė (1961-2007). Sankryžos“, jos fotografijų paroda „Tibetas-kita realybė “, spaudinių ir pasisakymų įvairiuose leidiniuose paroda „Pažadėtosios žemės Piligrimė ir Pasiuntinė. Jurga Ivanauskaitė 1961-2007“.Panevėžio miesto dailės galerijos inf.
 
Vieta: Panevėžys
Pradžia: 2012-01-25 16:30
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?

Rašytojai

Jurga  Ivanauskaitė
1961 - 2007
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Artėjantys renginiai


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą