Rašyk
Eilės (78298)
Fantastika (2285)
Esė (1541)
Proza (10855)
Vaikams (2686)
Slam (68)
English (1208)
Po polsku (347)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 11 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Įteikta Česlovo Milošo metų premija

2011-12-27
Įteikta Česlovo Milošo metų premija

Gruodžio 16 dieną Vilniaus rotušėje vyko Česlovo Milošo metų baigiamasis vakaras, įteikta Česlovo Milošo metų premija.

Konkursui, kurį organizavo Lenkijos institutas, Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija ir Lietuvos žurnalistų sąjunga, buvo pateikti septyni darbai. Komisija svarstymui atrinko dar keturiolika projektų. Pagrindinė premija vienbalsiai paskirta prof. Viktorijai Daujotytei ir dr. Mindaugui Kvietkauskui už monografiją „Lietuviškieji Česlovo Milošo kontekstai“. Laureatams įteiktos Vilniaus mero Artūro Zuoko atminimo dovanos bei Lenkijos instituto įsteigta premija. Konkurso diplomais taip pat įvertinti: Miroslavas Davlevičius (Vilniaus universiteto Polonistikos centras) už leidinį „W kręgu idei Miłoszowskich“ („Milošo idėjų pasaulyje“), Gediminas Zemlickas už Česlovo Milošo metams skirtų straipsnių ciklą laikraštyje „Mokslo Lietuva“ ir Kristina Kaminska už radijo laidų ciklą „Miłosz Litwie i Polsce przypisany“ („Milošas Lietuvai ir Lenkijai priskirtas“) radijo stotyje „Znad Wilii“. Kitų konkurso reikalavimus atitikusių darbų autoriai apdovanoti padėkos raštais.

Per premijos įteikimo iškilmes aktorė Dalia Michelevičiūtė skaitė spektaklio „Kalbos galia“ fragmentus pagal Č. Milošo kūrybą, koncertavo Vilniaus miesto savivaldybės kamerinis choras „Jauna muzika“.

Paklausėme laureatų, ką jiems reiškia ši premija.


Viktorija Daujotytė: Česlovas Milošas ir lenkus, ir lietuvius mokė didžiadvasiškumo. Didesnės tautos didžiadvasiškumas tarpusavio santykiams yra svarbesnis. Česlovo Milošo metų premiją vertinu ir kaip Lenkijos instituto Vilniuje prasmingos kultūrinės veiklos ženklą.


Mindaugas Kvietkauskas: Česlovo Milošo premija –­ puikus sumanymas, kuris dar labiau skatina šio didelio poe­to kūrybos sklaidą, sutvirtina Lenkijos ir Lietuvos kultūrinį bendradarbiavimą. Man asmeniškai ji labai svarbi kaip ryšio su dingusiu Vilniumi, kurį vis labiau pajėgiame atstatyti, ženklas.


Česlovo Milošo metai baigiasi, tačiau tikimės, jog šio poe­to ir eseisto kūryba toliau jaudins skaitytojų širdis ir protus.

www.milosz365.pl LM informacija
 

Rašytojai

Česlovas  Milošas
1911 - 2004
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą