Rašyk
Eilės (77193)
Fantastika (2259)
Esė (1534)
Proza (10802)
Vaikams (2629)
Slam (65)
English (1189)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 2 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Dėmesys jauniesiems menininkams

2003-02-07
Sausio 29 d. Vyriausybė pritarė Kultūros ministerijos parengtam Paramos jauniesiems menininkams programos projektui. Programa skirta padėti jauniesiems menininkams geriau integruotis į šalies kultūrinį gyvenimą ir tapti aktyviais meno kūrėjais. Ja siekiama formuoti aktyvią ir kūrybišką jaunąją šalies menininkų kartą, turinčią reikiamas sąlygas kurti bei realizuoti savo kūrybą ir pajėgią veikti šalies meninės kultūros ir visuomenės plėtrą.

Programoje numatyta gerinti jaunųjų menininkų profesinio ruošimo, kūrybos sąlygas, skatinti debiutus, plėsti jaunųjų kūrybos sklaidą šalyje ir užsienyje, suteikti galimybes jauniesiems kūrėjams įgyti šiuolaikinės vadybos ir verslo įgūdžių, paskatinti jaunimo nevyriausybines organizacijas inicijuoti kūrybinės saviraiškos projektus bei kita.

Jaunieji meno kūrėjai sudaro 1/9 šalies kūrybinių organizacijų narių. Kultūros gyvenime taip pat aktyviai dalyvauja nemaža neasocijuotų jaunųjų kūrėjų, profesionalų ir mėgėjų, kurie dėl įvairių priežasčių nestoja į senąsias meno kūrėjų organizacijas. Kasmet menininkų gretas papildo aukštąsias meno mokyklas, meno kolegijas, menų gimnazijas bei studijas baigęs jaunimas.

2000 m. atlikti Lietuvos menininkų socialinės padėties tyrimai parodė, jog tik 54 proc. jaunųjų menininkų darbas susijęs su įgyta kūrybine profesija, tuo tarpu vyresnių menininkų grupėje tokių yra trys ketvirtadaliai. Tik kas vienuoliktas, tarp jų - ir jaunasis - apklaustas Lietuvos menininkas teigė, kad gali pragyventi iš kūrybos. Palyginti su vyresniąja karta ypač prastos yra jaunųjų menininkų kūrybos sąlygos: 47 proc. trisdešimtmečių kūrėjų sakė neturintys kūrybai patalpų. 9 iš 10-ies jaunųjų menininkų pažymėjo, kad menininkai turi turėti specifines socialines garantijas.

Neturėdami galimybių įsitvirtinti Lietuvoje, dalis jaunų talentingų menininkų laikinai ar visam laikui išvyksta dirbti į užsienį.

Paramos jauniesiems menininkams programos vykdytojai yra Kultūros ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, savivaldybių institucijos, Valstybinė jaunimo reikalų taryba, meno kūrėjų organizacijos, Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.


Kultūros ministerijos informacija


 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Artėjantys renginiai


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą