Rašyk
Eilės (72743)
Fantastika (2185)
Esė (1496)
Proza (10268)
Vaikams (2486)
Slam (49)
English (1097)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 25 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

D. Kajoko ir R. Rakausko knygos „Sąskambiai: 1+2“ sutiktuvės

2008-11-13
D. Kajoko ir R. Rakausko knygos „Sąskambiai: 1+2“ sutiktuvės

Šaltukui pamažu kaustant žemę ir nostalgiškai linguojant plikiems medžiams, visi knygos ir fotografijos mylėtojai kviečiami į Donaldo Kajoko ir Romualdo Rakausko knygos „Sąskambiai: 1+2“ sutiktuves, vyksiančias lapkričio 18 d., antradienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 406 kamb.).

Donaldas Kajokas – poetas, eseistas, apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija. Žinomo minimalistinės, į rytietišką tradiciją orientuotos poezijos kūrėjo eilėraščiai pasižymi taupiu vaizdu ir preciziška kompozicija, išryškintomis detalėmis, pabrėžtu akimirkos grožiu ir laiko trapumu. Menininko kūryba dvelkia tikėjimu, dvasios ramybe ir idėjine laisve. Vyriausybinės premijos laureatas fotomenininkas Romualdas Rakauskas sunkiai priskiriamas kokiam nors menininko tipui. Harmonija, pusiausvyra, amžinosios vertybės – tai tvirčiausi pamatai, ant kurių laikosi jo kūrybos statinys.

„Sąskambiai: 1+2“ – dviejų dimensijų susitikimas, dviejų skirtingų autorių dialogas. Knyga tarsi sujungia visiškai nesusijusias meno formas, kartu paryškindama jų santykį ir atskleisdama minties sąsajas. Donaldas Kajokas ir Romualdas Rakauskas – poetas ir fotografas, rūsčiai dramatiškas, kartais – nenuspėjamai žaismingas, mažakalbis oratorius ir iš prigimties lyriškas, iki širdies gelmių romantiškas fotomenininkas. „Kiekvienas kalba savo kalba, kurią geriausiai moka. Apie amžinybę ir laikinumą, vienatvę ir galimus ryšius, daiktą ir žodį ir pan. Tai galima suvokti kaip minties šokį,“ – rašo knygos įžanginio žodžio autorius literatūrologas Virginijus Gasiliūnas.

Vieną darbą sudaro dvi fotografijos ir eilėraštis. Pasak autorių, siekiama, „kad tarp savęs „susišnekėtų“, darniai suskambėtų ne tik fotografijų diptikas, bet ir trečias elementas – lakoniškas eiliuotas tekstas“. Skaitytojas kviečiamas įsitraukti į menininkų pokalbį, plaukti knygos puslapiais – iš kairės į dešinę, nuo eilėraščio iki fotografijų, arba iš dešinės į kairę, nuo vaizdo poetikos iki eilučių.

Veiks D. Kajoko knygų ir publikacijų bei R. Rakausko meninių fotografijų parodos. Dalyvaus akordeonistas Augustinas Rakauskas. Renginį ves Rimantė Tamoliūnienė.Edita Urbonavičienė
 
Vieta: Kaunas
Pradžia: 2008-11-18 17:00
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?

Rašytojai

 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą