Rašyk
Eilės (73070)
Fantastika (2189)
Esė (1492)
Proza (10331)
Vaikams (2494)
Slam (49)
English (1100)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 17 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

„Bernardinai.lt“ – Vilniaus knygų festivalyje

2012-09-14
„Bernardinai.lt“ – Vilniaus knygų festivalyje

Rugsėjo 14–16 dienomis Vilniaus dailės akademijos dizaino inovacijų centre „Titanikas“ (Maironio g. 3) vykstančiame Vilniaus knygų festivalyje dalyvaus ir „Bernardinai.lt“. Festivalio programoje – naujienų pristatymai, diskusijos, prekyba knygomis leidyklų kainomis, filmų peržiūros, koncertai, skaitymai, slemas, performansai, dirbtuvėlės, teminės ekskursijos po Vilnių. Dieninė programa vyksta keturiose „Titaniko“ salėse bei kiemelyje, išsiplečia ir už jo ribų – renginiai vyksta kavinėse, baruose, knygynuose, galerijose, kino teatre „Pasaka“ .

„Bernardinai.lt“ ekspozijoje galėsite susipažinti su naujausiomis mūsų išleistomis knygomis, įsigyti ne tik jų, bet ir naujausią (bei kitus) žurnalo „Kelionė“ numerį. Lauksime jūsų „Titaniko“ knygų ekspozijų salėje!

Rugsėjo 14 dieną (penktadienį) – nuo 15 iki 21 val.

Rugsėjo 15 dieną (šeštadienį) – nuo 11 iki 21 val.

Rugsėjo 16 dieną (sekmadienį) – nuo 11 iki 17 val.

Trumpai – Bernardinai.lt knygų NAUJIENOS

 
Gyvename kartą, bet kiekvieną dieną: pokalbiai su gydytoju psichiatru-psichoterapeutu Aleksandru AlekseičikuVilnius: VšĮ „Bernardinai.lt“, 2012. – 248 p.

Tai pokalbių knyga su gydytoju psichiatru-psichoterapeutu Aleksandru Alekseičiku, apie kurį kalbant, dažnai minimas žodis „pirmasis“: pirmasis Lietuvos psichoterapeutas, kuris dirbo pirmajame psichoterapijos kabinete, pirmasis pradėjo taikyti grupinę psichoterapiją, pirmasis psichoterapeutas, gavęs nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardą, pirmasis Lietuvoje išplėtojo krikščioniška žmogaus samprata paremtą psichoterapiją, žinomą kaip intensyvaus gyvenimo terapija.

Dialogas su gydytoju padės geriau suprasti, kas vyksta paciento ir terapeuto susitikimo metu, ko iš to susitikimo galima tikėtis, taip pat atskleis, kaip galima krikščioniška asmens samprata besiremianti psichologija.

Tai knyga ne tik apie gyvenimo kelią, ne tik apie psichoterapijos raidą per pastaruosius penkiasdešimt metų, bet svarbiausia – apie tai, ką reiškia gyventi nuo Adomo ir Ievos iki Paskutinio Teismo.

 
Gintaras Aleknonis. Ačiū tiems, kurie išgirdo.Vilnius: VšĮ Bernardinai.lt, 2012. – 432 p.

Žurnalisto, politikos apžvalgininko, Mykolo Romerio universiteto profesoriaus Gintaro Aleknonio komentarai – išsamus ir intriguojantis 2005–2010 metų Lietuvos politinio gyvenimo dienoraštis, savotiškas iššūkis laikui. Knygoje skaitytojai turi galimybę ne tik prisiminti svarbiausius politinius procesus, bet ir naujai pažvelgti į tai, kas įvyko mūsų šalyje. Autoriaus įžvalgos – sąžiningos ir nuoseklios, kviečiančios dialogui, primenančios, koks sudėtingas ir svarbus yra valstybės kūrimas.

 
Sutemos tirščiausios prieš aušrą. Apie priklausomybės ligą ir sveikimo kelią. Parengė kun. Kęstutis Dvareckas ir dr. Andrius Navickas. – Vilnius: VšĮ Bernardinai.lt, 2012. – 344 p.

Ši knyga kiekvienam, norinčiam geriau suprasti klastingas priklausomybių ligas. Tai ne instrukcija ar moralas, bet liudijimas, kad visada yra kelias atgal į gyvenimą, net jei gyvenimas yra virtęs, kaip atrodo, beviltiškais griuvėsiais.

Netiesa, kad priklausomybė – tai valios trūkumas ar apsileidimas. Tai liga, kuri priklauso nuo įvairiausių veiksnių. Taip pat ir nuo vienišumo išgyvenimo, iliuzijos, jog kvaišalai gali padėti pabėgti nuo jo. Netiesa, kad priklausomybė yra mirties nuosprendis. Kelias atgal į gyvenimą, net gi brandesnį ir tikresnį nei buvo prieš ligą, tikrai yra, tačiau jis nėra lengvas. Gyvenimo sutemos stumia į neviltį, tačiau atminkime, kad sutemos tirščiausios prieš aušrą. Apie tai liudija žmonės, kurie dar neseniai buvo virtę tarsi beviltiškais griuvėsiais, o dabar grįžta į gyvenimą. Alkoholikas, narkomanas, kompulsyvus lošėjas gyvena graužiami kaltės. Tačiau tikroji kaltė ne tai, kad gyvenimas pateko akligatvin, bet tai, kad trūksta ryžto pradėti kelionę atgal į gyvenimą. Leidinys sudomins visus, siekiančius sąžiningai pažvelgti į save ir pasaulį.

 
Aurelija Umbrasienė. Apie Kotryną, jos angelą, musę Zosę ir kt.Vilnius. Bernardinai.lt, 2012 – 112 psl.

Aurelija Umbrasienė skaitytojams žinoma kaip „Bernardinai.lt“ autorė, rašanti religine bei šeimos tematikomis. Praėjusį rudenį ji debiutavo ir kaip vaikų rašytoja. Aurelija orientuojasi į jaunesnį skaitytoją, siūlydama ne tik gražiai apipavidalintą ir iliustruotą, bet ir širdimi parašyta knygą, pasakojančią apie mergaitę, kurios širdį atrakino... angelas. Pasirodo, kartais širdelės būna užsirakinusios, ir tada labai sunku atlikti kokį gerą darbą... Tačiau angelas susitelkė ne tik ties Kotrynos širdimi – jis pagelbėjo ir ne vienam mergaitės namuose esančiam svarbiam daiktui, dūsaujančiam dėl įvairiausių iškilusių sunkumų. Na, o musei Zosei angelas taip pat negailėjo patarimų, - regis, jų nugirsti pokalbiai gali būti naudingi ir mielam skaitytojui. Pasakojimas apie mergaitę Kotryną nuostabus ir tuo, kad būtent ši herojė davė vardą ir pačios autorės dukrelei, kuri, beje, charakterio bruožais labai panaši į linksmą knygelės heroję. Beje, tai pirmoji Bernardinai.lt knyga, skirta vaikams. Jei norime, kad vaikai skaitytų šviesias, iš krikščioniškos perspektyvos parašytas istorijas, ugdančias atjautą ir solidarumą - ši knyga bus puikus talkininkas.

 
Gendrutis Morkūnas. Puodukas kefyro ant palangės: apie gyvenimą sergant.Vilnius: VšĮ Bernardinai.lt, 2012. – 160 p.

„Puodukas kefyro ant palangės“ – tai subtili ir jautri paskutiniais G. Morkūno gyvenimo mėnesiais rašyta biografinė apysaka, pasakojanti apie ligą ir ligoninę, apie gyvenimą sergant, pastangas suprasti ligą, ją prisijaukinti ir gyventi tiek, kiek liko ir lemta, nes gyvenimas, Gendručio žodžiais tariant, „kad ir koks būtų, nori, jog mes visi gyventume“.

„Tai - pasakojimas apie panašius į mane. Na, dar šiek tiek apie mane. Tad nereikia į ją žiūrėti, kaip į kieno nors ligos istoriją. Tai greičiau kelių, keliolikos, keliasdešimties žmonių ligos istorijos. Menkučiai gyvenimo gabaliukai, išplėšti iš tamsos atsitiktinio žibinto švystelėjimo...“

 
Baigiantis vasarai, „Bernardinai.lt“ išleido naują, trečiąjį šiais metais žurnalo „Kelionė su Bernardinai.lt“ numerį, kuriame aktualios ir nesenstančios temos, įdomūs pokalbiai ir susitikimai su dvasininkais, kultūros bei meno žmonėmis.

Šiame žurnale kviečiame stabtelėti ir prisiminti: „Viskas yra laikina ir galiausiai susidėvi“. Todėl nenuostabu, kaip „Redaktoriaus palydėjime“ rašo Andrius Navickas, kad „netikrumo ir nuovargio kabintis į praeinančius dalykus patirtis nokina vaizduotę dirginančius pasaulio pabaigos scenarijus“. 
Vieta: Vilnius
Pradžia: 2012-09-14 15:00
Pabaiga: 2012-09-16
Planavo eiti Sąrašas tuščias, bet gal tu planuoji dalyvauti?
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą