Rašyk
Eilės (77193)
Fantastika (2259)
Esė (1534)
Proza (10802)
Vaikams (2629)
Slam (65)
English (1189)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 7 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Aptarti meno kūrėjų organizacijų finansavimo klausimai

2003-02-07
Sausio 29 d. kultūros ministrė Roma Dovydėnienė ir Meno kūrėjų asociacijos tarybos nariai aptarė meno kūrėjų organizacijų finansavimo bei lėšų paskirstymo klausimus.

Meno kūrėjų organizacijos yra ne pelno siekiančios visuomeninės organizacijos. Remiantis Meno kūrėjų bei jų organizacijų įstatymu, valstybės biudžeto lėšos joms gali būti skiriamos tik jų pateiktoms ir Kultūros ministerijos patvirtintoms programoms finansuoti.

Asociacijos atstovai akcentavo, kad nepakankamai lėšų yra skiriama administracinėms išlaidoms. Remiantis šiuo metu galiojančiu kultūros ministro įsakymu, meno kūrėjų organizacija, vykdydama programą, jos administravimui gali skirti 15 proc. visų konkrečiai programai skirtų valstybės lėšų.

Ministrė pabrėžė, jog valstybė visų pirma finansuoja šių organizacijų meninę ir kūrybinę veiklą. Valstybė meno kūrėjų organizacijas remia per jų veiklos programas. Pasak R. Dovydėnienės, didžioji valstybės dotacijos dalis negali atitekti administracinėms išlaidoms padengti, kadangi tokiu atveju meno kūrėjų organizacijos neatliks savo pagrindinės funkcijos - tenkinti savo narių kūrybinius, kultūrinius ir socialinius poreikius, ginti meno kūrėjų laisves ir teises, plėtoti šalies kultūrą - bei iškreips esminius biudžeto sudarymo ir paskirstymo principus.

Susitikime akcentuota, jog padėtį būtina svarstyti, jei 15 procentų riba trukdo organizacijų veiklai. Todėl minėtas įsakymas bus pripažintas negaliojančiu, o kūrybinėms organizacijoms pasiūlyta, tvirtinant konkrečios programos biudžetą, nurodyti jame tokią administracinėms išlaidoms skirtą finansavimo dalį, kuri tenkintų tos organizacijos narius. Taip pat turėtų būti atsižvelgta į įvairius meno kūrėjų organizacijų poreikius ir specifiką, kadangi jų administravimo ir pastatų išlaikymo išlaidos yra nevienodos.

Tačiau ministrė pabrėžė, jog didžioji valstybės lėšų dalis turi būti duodama organizacijų veiklai, o ne darbuotojų etatų ar pastatų išlaikymui, todėl administracinėms išlaidoms skirta dalis turi būti nustatyta racionaliai. R. Dovydėnienė taip pat priminė, jog meno kūrėjų organizacijos pajamų šaltiniai yra ne tik valstybės lėšos, bet ir organizacijos narių stojamieji ir metiniai mokesčiai, organizacijos įmonių pajamos, paveldėtas turtas, pajamos už nuomojamą turtą bei kitą veiklą.

Ministrė su asociacijos nariais aptarė Kultūros ministerijos parengtą Meno kūrėjų bei jų organizacijų įstatymo pakeitimo įstatymo projektą, kuriame apibrėžtas menininko statusas bei socialinės garantijos, taip pat susijusių ministerijų pataisas ir pastabas.


Kultūros ministerijos informacija


 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Artėjantys renginiai


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą