Rašyk
Eilės (77281)
Fantastika (2264)
Esė (1538)
Proza (10806)
Vaikams (2638)
Slam (65)
English (1199)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 32 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Liudvkas
Ačiū už komentarą ir patarimus. Bandysiu pasinaudoti ir pritaikyti...Gal pavyks.Žingsnis į prieki ir tai gerai. Ačiū.
2022-08-21 15:44
 
Trantsliukatoriuts Agu Kitkits
Tsakėts, teptynioliktą pataikiau... Todėl turėtsiu dar kartą ateiti, galpūt net rytoj, pa.
2022-08-17 22:40
 
Trantsliukatoriuts Agu Kitkits
Vitsi negyvi nuo karo ir dar vits tiek pyktstatsi. Ptp.
2022-08-17 22:38
 
Trantsliukatoriuts Agu Kitkits
Damatstai, pet ar jūts jau viti tia juk zuvę? Ir tik aptimetinėjate gyvaits, taip?
2022-08-17 22:35
 
notchi
:)
2022-08-16 18:36
 
Fabrikantas
Norėtum, kad taip būtų. Bet tau su galva negerai. Nesu vertinęs jokio kūrinio, o tavo kliedesių ir suvis.
Tavo kliedesių daugėja.Karštis! Fazė! Nesigydymas!
2022-08-15 18:12
 
Fabrikantas
Nemanau, kad jei parodyčiau tavo tekstus, jie susilauktų bent menkiausio susidomėjimo. Nekompromituosiu savęsp :)
2022-08-15 16:47
 
notchi
o, užsukai, dėkui... iki :)
2022-08-09 21:32
 
Kormilecaitė
Ačiū, kad skaitote.
Ne, tema tikrai neinstaliuota. Parašyta kaime, per kokių porą valandų, išėjus iš terasos į pavėsį.
Tik... Mintys apie lavą akyse, apie tuos garsus užsimerkus ir grįžimą į vaikystę sukosi jau kuris laikas. Tiesiog sakiniais - bet nesugalvojau, kur juos panaudoti. Ir staiga bac - tema duota.
O aš iš tiesų turiu mamą su demencija. Ir imu ją į sodybą. Ir ji skaito senas mano vaikų knygeles... Liūdna. Yra čia rašykuose apsakymas, Namas, berods. Apie ją. Ir daug kur įpinu savo mamos temą.
Ir apsakymas visai naujas. Kaip ir antrasis.
2022-07-27 15:06
 
Svoloč
Dėkoju, tikrai gal paskubėjau, gal dar grįšiu papildyti, tiesiog norėjau kuo skubiau išmesti kad ir juodraštinį variantą, pretenziją, kaip tiksliai įvardinai, mane sukrėtė paskutinis interviu trečiadienį, o sekmadienį aš jau atsilyginau grb Meistrui pjese.
2022-07-03 22:17
 
Aihara
Sveiki! Šiuo metu vyksta geriausios fantastikos rinkimai. Renkame geriausią kūrinį iš septynių, publikuotų svetainėje 2021-aisiais metais. Kviečiu paskaityti ir padėti išrinkti geriausią.

Jei trumpai:
Kaip balsuoti: žinutė man.
Ką rašyti į žinutę: dalyvaujančius kūrinius, sunumeruotus nuo labiausiai patinkančio iki mažiausiai.
Kokie kūriniai dalyvauja: Štai šie:
Lapalių Vanagas "2090-ųjų nusikaltimas"
Steve "Galios"
Kiras "Išeikite (1)"
Steve "Mama"
Nukainotas "Močiutė"
Borėjas "Švyturio prižiūrėtojas"
Ponas Beždžionius "Žmogaus akys"

Balsus siųsti iki birželio 30 dienos.

Jei plačiau: rinkimų temoje.
2022-05-24 16:24
 
Ero
Ero
Ero paskyra rašykuose pradings už dienos. Parašykite nuorodą, kol dar esu čia - mielai perskaitysiu ir pakomentuosiu. O jeigu tekstas dar nepublikuotas, galite parašyt vėliau į mano darbinį paštą cardariuminfo@gmail.com .
2022-05-04 06:15
 
Ero
Ero
Gera diena Damastui. Šitoji mano inkarnacija rašykuose eina į pabaigą, tad prieš padingdamas noriu padėkoti, kad skaitėt ir komentavot mano rašinius. Dėmesys yra didžiausia rašykų valiuta. Jaučiu pagarbą žmonėms, kurie ją dalija, neprašydami nieko atgal. Kad ir nelabai atitiko skoniai ir tie mano tekstai nusblizgėjo, bet vis tiek - tą gautą dėmesį ir komentarus iš Damasto labai vertinu. Gaila, kad neturėjau kaip atsilyginti, ir jaučiu, kad lieku skolingas. Tikiuosi, kad kažkokiais keliais ta gera karma sugrįš. Ir tikiuosi, kad daugeriopai. :) Linkėjimai, ir geros kloties, Ero.
2022-05-03 13:41
 
Mintautė
Ačiū. Jaukaus ir šilto pavasario.
2022-04-24 15:13
 
Pranas
Ačiū, Damastai. Iki. Būk drūtas!
2022-04-24 08:32
 
Ero
Ero
Dėkui, kad skaitėt ir pakomentavot "Laumių pirtį". Tekstas netrumpas, ir, tikriausiai, ne Jūsų skonio, tai reikia pagirti, kad iš karto neprametėt. Tai parodo jūsų pasaulėžiūros atvirumą.

Poetiškai stilinga proza turi savo nišą, ir aš gerbiu žmones, kurie sugeba tokią prozą rašyti. Nuotykių literatūra "Tik vyrams" irgi turi savo nišą. Aiškiai suprantu, kad nereikėjo jos dėti čia į rašykus, nes galų gale, profesionaliai rašančiam žmogui skaitytojas yra jo klientas, o klientas - visada teisus. Reikia klientui tiekti produktą, kurio klientas tikisi ir nori.

Na, pats faktas, kad perskaitėt visą tą tekstą - tai neblogas rezultatas rašančiajam. Išlaikyti atsitiktinio skaitytojo dėmesį 40-50 minučių internetiniam publikavime yra puikus rezultatas.  Bet dar geresnis rezultatas būtų laimėti lojalų skaitytoją, t.y. skaitytoją, kuris sugrįžta ir gal net rekomenduoja kitiems. Jūs mano atžvilgiu buvote labai geranoriškas, bet nemanau, kad man pavyko jus "laimėti" :)

Kaip bebūtų, kai rašau ne komerciškai, o savo malonumui, tai yra tik žaidimas. Kažkas mano dienoraštyje pakomentavo "nekaip tau čia sekasi žaisti" - ir tai yra tiesa.
2022-04-08 13:02
 
klimbingupthewalls
konkursas
2022-04-04 22:37
 
Ero
Ero
Norėtumėt, kad jūsiškius perskaityčiau / pakomentuočiau? Man pačiam savo senus rašinius skaityti ne visada būna malonu, tai todėl atsiklausiu.
2022-04-04 15:36
 
Ero
Ero
Sveiki gyvi, kaip laikotės? Gal turėtumėt ką parekomenduoti, kas Jums rašykuose miela skaityti?
2022-04-04 15:15
 
Ero
Ero
Labai atsiprašau, kad prispaminau. Nebemoku naudotis. Va šitos, atrodo abi veikia.
vienas rašinys
kitas rašinys
2022-03-31 11:52
 
Ero
Ero
Truputį nesmagiai jaučiuosi, kad palikau blogą įspūdį, todėl noriu parašyti, kodėl, mano nuomone, taip atsitiko. 

Neprašysiu daugiau skaityti, nes suprantu, kad tai ne jums. Tik norėtųsi, kad būtų aiškiau, kodėl, pavyzdžiui, mano kritika po kitų žmonių rašiniais Jums nerėžia akies, o tie tekstai, kuriuos perskaitėt, sukėlė atmetimo reakciją.

Paaiškinimas paprastas - mano amatas man yra išugdęs įprotį labai orientuotis į nišines auditorijas. Pavyzdžiui, jeigu rašai apie taro kortas, kaip priemonę suvaldyti panikos priepuolius (labai siaura nišinė tema), tai tuo domisi apie 200-300 žmonių per mėnesį, ir google paieškose pirmą poziciją laimės turinys, kuris labai atitinka specifinius tos grupės poreikius. Jeigu rašai, pavyzdžiui, lietuviškai apie dviračio kėdučių saugumą vaikams, tai auditoriją gali laimėti tik labai tiksliai suprasdamas lietuvių mamų ir tėčių rūpesčius ir tokių tėvų demografinius bruožus. Tokioje smulkutėje nišoje Lietuvoje nėra google konkurencijos, todėl ją laimėti nesunku, bet principas vis tiek galioja - turinys turi labai atitikti vartotojo poreikius.

Tekstai, kuriuos perskaitėte, taip pat yra orientuoti į vieną specifinę nišą. Žinau, kad jeigu juos publikuočiau ir optimizuočiau keletui tą poreikį atitinkančių google raktažodžių, paieškose jie visada būtų numeris vienas.

Jau žinau, kad Rašykų bendruomenė į šitą seriją tekstų reaguos labai negatyviai, nes tai ne jų skonis ir ne jų niša.  Esu anksčiau rašęs nemažai rašinių, kurie buvo pritaikyti rašykų nišai, ir kelis kartus buvau pataikęs taip, kad Rašykai juos labai entuziatingai pozityviai vertino. Jie iš čia yra pradingę, bet yra išlikę interneto archyvuose. Žemiau įdėsiu kelias nuorodas į mano rašytus tekstus, kurie - jau pratestuota ir patikrinta - labai patiko Rašykų nišai. (Nežinau, ar patiktų dabar, nes ta niša bėgant metams, atrodo, pasidarė dar siauresnė)

Pasaulio ir Lietuvos paklausa tekstiniam turiniui yra tiesiog stulbinančiai plati ir įvairi, o rašykų sukuriami tekstai taiko tik į savo labai siaurą nišą. Tai labai pasijaučia kurį laiką praleidus angliškuose mėgėjų rašytojų tinklapiuose, kuriuose daug žanrinės literatūros rašytojų, visokių: detektyvų, trilerių, siaubo, moters romantikos, moters erotikos, ir netgi labai siaurų nišų, pvz. specifinės moters erotikos nutaikytos į "pony play" fetišą ir t.t.

Kaip sureaguotumėt jūs, perskaitęs rašinį apie moters potraukį būti pabalnotai, pažabotai ir priverstai dalyvauti žirgų lenktynėse? Manau, labai negatyviai. Bet yra žmonių grupė, kuriems būtent toks tekstas yra pati įdomiausia ir geriausia literatūra, o Dostojevskis - šlamštas.

Susumuojant, ką norėjau pasakyti, kad aš žaidžiu tam tikrą teksto kūrimo žaidimą, kuris jums pasirodė labai neskanus, bet tai nereiškia, kad nemoku žaisti kitokių literatūrinių, tokių, kurie jums patiktų. Todėl mano komentarai jums atrodo ok, kai tuo tarpu tekstai – vaikiškas jovalėlis.

Pridedu nuorodas į kelis tekstus, kurie buvo drastiškai skirtingi nuo to, ką skaitėte dabar, ir drastiškai skirtingi vienas nuo kito. Visiškai kitokie žaidimai, kurie rašykams buvo priimtini.

https://web.archive.org/web/20 130709093743/http://www.rasyk. lt/kuriniai/187076.html


https://web.archive.org/web/20 130513014515/http://www.rasyk. lt/kuriniai/200051.html
2022-03-31 10:34
 
 
Ero
Ero
Dėkui už žinutę ir atvirumą. Neprašysiu daugiau skaityti, nes skonis yra skonis, jeigu nepatinka, tai geriau nereikia.

Tai man yra ir ženklas, kad reikia galvoti iš naujo, kaip konstruoti situaciją, kad išlaikytų dėmesį iki tol, kol susidės pagrindiniai elementai.

Ačiū, kad skyrėt tam savo brangaus laiko.
2022-03-30 23:30
 
Ero
Ero
Ačiū, ir vėl puikus komentaras. Malonu, kad nevyniojat į vatą.

Ar turėsit kantrybės dar kelioms dalims? Please please please – skaitykit ir toliau. :)
2022-03-30 23:03
 
Ero
Ero
Beje, kad ne tik prašyti jūsų dėmesio ir laiko, bet ir duoti kažką atgal, noriu pakomentuoti Jūsų dienoraštį. Įrašas po juo.
2022-03-29 09:40
 
Ero
Ero
Labas vakaras, noriu labai padėkoti už komentarą į gylį. Kaip tik to man ir reikia, ačiū.

Dėl įžanginės dalies - tikriausiai jos atsisakysiu. Čia bandymas sukurti siejančią giją tarp serijos kitų istorijų, kurias esu parašęs ir kurios yra pasakojamos iš vis kitokio personažo požiūrio taško. Tai kaip jas susieti? Kaip paaiškinti, kodėl skirtingi žmonės pasakoja panašiu stiliumi? Man yra pavykę ne kartą imituoti kitos lyties, kitokių socialinių aplinkybių ir kultūros pasakotojus, bet tai pavyksta tik tada, kai tekstai įsimaišo tarp kitų. O jeigu padėti šalia, tai pastabesnis skaitytojas sugebės atpažinti stiliaus panašumus. Jau kelintą kartą bandau sugalvoti, kaip iš to išsisukti, ir vis nesėkmingai. Šis sumanymas, atrodo, irgi nelabai prilimpa.

Dėl to, kad susidaro įspūdis, kad daug kas vyksta veikėjo fantazijoje, tai gal ir nėra blogai. Bandžiau parašyti pasakojimą apie tai, kaip vaikinas, kuris yra nepatyręs ir nesėkmingas su merginomis įgyja pasitikėjimo savimi, patiria ženklią skonio ir elgsenos transformaciją. Jo startinis taškas yra būtent toks – nevykėlis, kuris tik fantazuoja, bet nieko nepasiekia. O kaip bus toliau? Tai dar neaišku.

Sutinku, kad tikslinė teksto auditorija nėra plati - tai vyriška publika besidominti ilgo turinio nemasturbacinio pobūdžio meilės pasiekimų istorijom. Giminingi tekstai būtų Kazanovos memuarai, Mopasano „Mielas draugas“, Hagardo „Gražioji Margarita“ ar Londono „Jūrų vilkas“. Tikrai žinau, kad nepatiks plačiai moteriškai auditorijai, nes nepataikauja pelenės fantazijai. Nepatiks ir vyrų pornografijos skaitytojams, nes atvirai erotinis turinys ateina tik po trijų valandų skaitymo. Tikriausiai, nepatiks ir paaugliams, todėl kad veiksmas vyksta 1994-tais metais, ir jiems ta era atrodys prieštvaninė. Jeigu išversti į anglų kalbą, tai anglakalbei publikai irgi bus svetima ir nesuprantama.Tokios realijos.

Žinau, kad ta auditorija nėra plati, bet taip pat žinau, kad ji tikrai yra ir tekstas į kažkokią demografinę grupę pataiko. Pirmą jo juodraštį  jau pratestavau erotinio pobūdžio tinklapyje, ir neabejotinai atsirado grupelė fanų, kurie vis norėjo ir norėjo tolimesnių skyrių. Neturiu ambicijos išleisti spausdintą knygą ir pasiekti masinę auditoriją. Labiausiai norisi tiesiog išbandyti save - kiek gerai pavyks parašyti, jeigu išties pasistengsiu.

Dėl to, kad istorija atrodo be cinkelio ir triviali, čia iš dalies tiesa, o iš dalies norėčiau paprašyti jūsų, kad susilaikytumėte nuo galutinio vertinimo. Aišku, kad istorija turi atitikti archetipą „vaikinas gauna merginą“. Bet ar kelionė nuo taško A į tašką Z pasirodys triviali ir be cinkelio, na – čia Jums spręsti, bet norėčiau paprašyti, kad dar nespręstumėt dabar. Sugebėjimas rašyti vingiuotas istorijas ir įvelti skaitytojus į tai, ko jie nesitiki, visada buvo mano stiprioji pusė. Manau, kad ir jūs galite būti užkluptas netikėtai.

Dėl dialogų ir charakterių labai apsidžiaugčiau, jeigu duotumėt patarimų ar parodytumėt, kur labiausiai rėžia ausi ir skamba nenatūraliai. Stengiausi sukurti autentiškus personažus, kurie kiekvienas turėtų savo balsą, bet tai man yra sunkiausias uždavinys.

Na o dėl to, kad parašyti trumpą, gerai sukaltą istoriją, tai turiu patirties, nesu naujokas. Nesu ir nenoriu būti spausdinamas profesionalus rašytojas, bet mėgėjiškam lygyje - ir rašykuose, ir dar keliuose lietuviškuose ir angliškuose tinklapiuose esu turėjęs labai sėkmingų rašinių.

Beje, prieš kokius septynerius metus čia, rašykuose, turėjau gan kuriozinį nutikimą. Parašiau vieną erotinio turinio apsakymą į rašykų konkursą, kuris taip stipriai nepatiko kai kurių feminisčių pasaulėjautai, kad jos tą rašinį jau pirmą dieną iškuolino. Bet jis vis tiek liko konkurse, ir kitiems kritikams patiko, tai galų gale užėmė tam konkurse antrą vietą.

Esu parašęs gal 30, gal 50 apsakymo dydžio tekstų, esu parašęs šešias apysakos dydžio istorijas, o čia yra mano pirmas bandymas parašyti romaną. Nesitikėkite, aišku, aukštojo pilotažo. Pajėgumai yra tokie, kokie yra. Nesu profesionalus rašytojas. Na va, todėl ir noriu jūsų pagalbos, kad išeitų parašyti geriau, ir iš anksto dėkoju, jeigu ir toliau skaitysit.
2022-03-29 00:31
 
Ero
Ero
Gera diena, Damastas, matau, kad esate aktyvus kritikas. Norėčiau paprašyti, kad užmestumėte akį į mano tekstą, kurį šiandien įdėjau. Iškart pasakau, kad neiškau liaupsių ir pagyrų, bet dirbu ties knyga ir perrašinėju jos antrąjį juodraštį, todėl noriu patarimų ir kritiškų pastabų.

Dėkui iš anksto, jeigu surastumėte laiko žvilgtelti ir pakometuoti.
2022-03-28 15:59