jei jau tiksliau, tai nei prozanei poezija nėra rašymo būdai. O jei kam nors taip rodosi,- gaila. Mano manymu tiek poezija tiek proza yra būdas savo pasulio supratimui, savo jausmams ir sielai atskleisti. KUris būdas geresnis. POezija lengviau parašoma, bet žymiai sunkiau perskaitoma. Proza perskaitoma lengvai, bet rašomą ypatingai sunkiai. Žinoma, čia neturėjau omenyje grafomaniją.
Pasižiūrėjus į šią svetainę, akivaizdu, kad proza labai stipriai atsilieka nuo poezijos. Bet jeigu spręsti apie tai, ką žmonės pagrinde skaito, kokias knygas mėgsta dauguma populiacijos - taip, proza žymiai populiaresnė. Poeziją mėgstančių nėra labai daug. Aš pats rašau prozą, tiesiog ji man kur kas įdomesnė, atspindinti gyvenimą, realias situacijas. Poezija - nekonkretus jausmų pasaulis, kuris man nesukelia tokio stipraus įspūdžio, kaip proza.
Prieštarauju. Tereikia palygintikiek šiame puslapyje poezijos kūrinių ir prozos. Mano manymu, rašyti prozą yra sunkiau. Tai ilgesnis procesas. Bent jau čia populiariausia yra kurti eilėraščius.
Šiuolaikiniai eilėraščiai, be rimo, be struktūros... pati juos kartais rašau. Kartais reikia pamąstyti, bet palyginus su prozos kūriniais... daug paprasčiau.
Manau, kiekvienas gali būti poetu ir net išmokti rašyti neblogus eilėraščius.Nors mane dabar užsipuls poetai... neee.
gerai gerai - geru būti ir poetu ir prozininku būti nelengva. Tačiau eilėraštis pats savaime yra trumpesnis, o koks nors romanas neretai parašomas ir per keletą metų :)
man asmeniškai labiau patinka proza. todėl taip pat manau, kd proza yra greiciausiai populeriausias būdas rašytojui reikšti savo mintis, nors 20a. manau labiau dominavo poezija.
Aš poezijos niekada nemėgau, visada patiko prozos knygos, gal todėl ir pats bandau jėgas būtent prozoje. Poezija man per daug nekonkreti, nutylinti, įvairiai interpretuojama, o proza - atspindinti gyvenimą.
"populiarūs" abu būdai. prozoje daugiau žodžių, susidaro sakinys, pastraipa ir, kaip sakė Spektras, daug kas pasimato - labai greitai ir labai akivaizdžiai. poezijoje daugiau elipsių, nutylėjimų, nesakymo, pasakymo kitaip - tai daug ką slepia. dažniausiai "rašyti" pradedama nuo "poezijos", iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai reikalauja mažiau darbo, gal iš tiesų taip yra, nes skaitant poeziją, intensyviau "dirba", įsijungia skaitytojas. būtent todėl visur kitur - už rašyko ribų - žymiai daugiau žmonių skaito prozą, nes jos skaitymas lengvesnis, greitesnis, efektyvesnis, paprastesnis. bet ai - viskas priklauso nuo paties teksto. ir - jei lietuviai ką nors ir skaito tai tikrai ne poeziją, ne prozą, o vakaro žinias ir, geriausiu atveju, dainų tekstus. bet klausta buvo apie rašymą, ar ne? Lietuvoje vienareikšmiškai populiaresnis būdas rašyti yra poezija, pasaulyje - proza.
Proza rašoma dauguma tekstų,bet kūryboje,manyčiau,dominuoja poezija. Bent jau šitoje svetainėje. Mano manymu,įtaigumą pasiekti daug lengviau rašant poeziją,o gerais prozininkais būti daug sunkiau.