Tai ne taip baisu, kaip atrodo. Tik reikia labai daug smagintis su sinonimais. Suprantama, nereikia laukti labai menovo tekstuko, nes apribojimas rimtas. Negali naudotis tokiais mielais dalyviais, vienaskaitos galininku ir pan. Nepaisant to, tekstas gali iliustruoti, kad net mobiliuoju telefonu galima kurti. :) Nepastabiems galiu pasakyti, kad mano komentaras sukurptas norint iliustruoti, jog galima prasisukti be lituanizacijos. ;)
Na, gerai. Klausykit mani visi i beklausydami nežiaugčiokit. Iki Kalėdų siūlau sukurti fantastinį kūrinuką. Bet kokia tema, bet kokia idėja, bet koks stilius, bet koks žanras. Kūrinyje turi būti bent vienas personažas, bent vienas dialogas ar monologas ir nors šiek tiek aprašoma aplinka. Kūrinys turi būti parašytas taisyklinga lietuvių kalba. O svarbiausia - kūrinyje neturi būti nė vienos lietuviškos raidės (ąčęėįšųūž). :) Terminas iki Kalėdų gal ir per trumpas, tačiau bus graži simbolinė fantastikos skyrelio iššūkio finalo data. :)
Fi, aukštojo meno nereikia :) Bet kiek galima rašyti tuos pykšt pokšt keberiokšt :) Viskas su tom mėnesio temomis ir taip užsilenks, jeigu nebus nieko nauja, jokio iššūkio.
Šiaip liepos mėnesio tema ir nebuvo rimta. Negi tikėjaisi romano kuriame aprašoma kaip marsiečių tyrinėtojas Haldiras su kitos erdvės gyventoja klimbingupthewalls medžioja Veneros džiunlėse mitinį gyvūną Tilitlę, o pagavę atlieka skrodimą, kurio metu išrandamos kelios panacėjos formulės ir įrodoma, kad vis dėl to E<>mc^2? :D Dėl mitologijos, tai tuomet maginės fantastikos kūrinys turi būti būtent paremtas tik lietuvių mitologija. Kitaip sakant negali būti jokio užsienietiško šlamšto.
P.S. Iš mėnesio temos kažkokio dyyyydelio ir gyyyylaus literatūriškumo tikėtis neverta. Vis dėl to tai žaidimų laukas. Pavyzdžiui, pirmąsias Žargono kovas norėčiau dar gerokai pašlifuoti, tačiau terminai neleidžia. Norėčiau, kad MT liktų smagia priemone pagyvinti fantastikos skyrelio gyvenimą ir leistų autoriams paeksperimentuoti. Jei bandysim spausti aukštąjį meną viskas gali labai greitai užsilenkti.
Lietuvių mitologija – puiku. Visi kiti punktai... nelabai taip norėčiau.
Visgi Rzu (Omnia mea) buvo teisus. Liepos mėnesio tema padrika ir rašinėliai išėjo tik šmaikščių anekdotų lygio (atsiprašau autorių) ar dar blogiau :) Gal pabandom rašyti ką nors tikresnio? Vienas knygos personažas sakydavo, pirma pradėk nuo paprastesnių burtų, o po to imkis sudėtingesnių. Gal ir mums pirma reikėtų pradėti nuo paprastesnių, vientisų temų, nuo fantastinės literatūros kanonų, nuo kūrinių, pagrįstų idėja, turinčių potekstę ir išties literatūriškų?
Todėl siūlyčiau rašyti tiesiog maginės fantastikos (fantasy) kūrinį, kurio idėja būtų kilusi iš lietuvių mitologijos. Ir tai būtų vienintelis reikalavimas, tačiau labai rimtas :) Negalima būtų rašyti mišrių žanrų kūrinio, t. y. maginę fantastiką painioti su moksline fantastika: vadinasi, galimybė aptikti kauką su jonine patranka – atkrenta. O taip pat, tikros maginės fantastikos veiksmas turi vykti mitais pagrįstame pasaulyje: vadinasi, negali būti mūsų XX ar XXI amžiaus, nes amžiai ten kiti, pasaulio istorija kita. O svarbiausia, rašant tokį kūrinį tektų pasidomėti mitologinėmis būtybėmis, mitais, padavimais, juos savaip interpretuoti bet „nenusišnekėti“, nepainioti kaukų ir aitvarų, laumių ir vaidilučių, ir pan.
MT: LTM geriau skamba. Jei jau pradėjome su visokiais trumpinimais, tai trumpinam viską. 8) OK, lietuviška mitologija man tinka. Vis planuoju pakibinti šiuos aruodus, bet vis neprisiruošiu. Dabar bus proga. :) Gal autoriams kiek apkarpome sparnelius su apribojimais? Siūlyčiau: 1. Kūrinys negali vykti dabartyje (t.y. maždaug 2009 metais) arba ateityje. Kažkaip man nelabai susižiūri, kai laumes jonine patranka apšaudo praskrendantis Haldiras. Teisybę pasakius, net būčiau linkęs leisti laikotarpį iki XXa. (20a. čia tiems kas romėniškų skaičių nemyli ;) ) 2. Kūrinyje turi būti bent viena lietuvių mitologinė būtybė. 3. Mitologinė būtybė negali būti pagrindiniu personažu.
Na, šio mėnesio temą, regis, išgelbėjo Sebastianas su Valku, o šiaip buvo gana įtempta atmosfera :) Sekančiam mėnesiui siūlyčiau grįžti prie lietuvių tautinės mitologijos - laumės, kaukai, miškiniai, skraidantys ežerai, grimztančios pilys ir dar daug kas, ko nepaminėjau. Manau, Rašykų fantastai visai nepelnytai pamiršo šiuos aruodus. Mano siūlymas kitam mėnesiui - MT:LTmitologija
Aurimai, ar aš kuo nors smerkiu tuos punktus? Tiesiog Pasakiau, kad temos pavadinimas atrodo "ne į temą". Bet geresnio sugalvot pats irgi nesugebėjau, tai tegul būna kaip yra =]
Tiesa, esant tokiam kiekiui sąlygų pati tema atrodo keistokai. Bet čia ne problema.
Valkai ... Nu bet gi tu pats šituos punktus surinkai. Čia tavo paties komentaras.
Taigi aš siūlau va tokį "paketą" sekančio mėnesio "slalomui":
1. Pagrindinis veikėjas turi būti netradicinis (t.y. nevykėlis, senas žmogus, vidutinybė ar panašiai) ((c) Tilitė). 2. Kūrinio pasaulyje (kas tai bebūtų, Žemė ar uodegagalvių burnakliopų asteroidas) privalo veikti dvi ar daugiau protingų padarų rūšys (jei tai bus fantasy su elfais ir goblinais - viskas ok). ((c) Haldiras) 3. Dviejų ar daugiau antraplanių kūrinio veikėjų prototipai turi būtų rašyk.lt svetainės lankytojai. Jie privalo pasižymėti išskirtiniais rašykų bruožais (kaip pavyzdys - nešiotis kopėtėles) ((c) Aurimaz, Valko copyright) 4. Kūrinyje privalo kaip nors atsispindėti nežemiškas mąstymo būdas. Atsispindėti visiškai belekaip, kaip tik autoriui bus geriau ir patogiau. ((c) Omia_Mea) 5. Kūrinys negali būti "šyza". Na, šitą aš sugalvojau tam, kad dauguma nenueitų lengviausiu keliu.
Tai va. Ką manot?
Manau, kad išgėrusiems fantastams reiktų balbatronu duot į skudurus