Rašyk
Eilės (72293)
Fantastika (2177)
Esė (1688)
Proza (10358)
Vaikams (2459)
Slam (49)
English (1091)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 10 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

kūrybinių dirbtuvių (workshop) idėja
2013-05-23 08:09

Fantastikoje kaip tik šiuo metu ir taip daug kas vyksta (mėnesio tema, dvikovos, kai kas gal šiaip patyliukais rašo), bet pervertęs visus keturis Fi aš susimąsčiau apie kokį nors specialų, vorkšopinį numerį.

Kaip tik dabar skaitinėju tapiną recenzijai (prisišvitinau (highlight, kindliumi) nervinančių stiliaus, logikos ir fakto klaidų iki stogo) ir supratau, kad tai labai prastai aprašytas labai geras fantastinis pasaulis.

Tad natūraliai toptelėjo idėja: o kas jei pasidarytume vorkšopą ir sukurtume seriją trumpų kūrinėlių kokio nors įdomaus fantastinio pasaulio motyvais? Mintis nenauja, bet siūlau kelias papildomas opcijas, kurios gal galėtų Jus, mieli fantastiškų tekstų rašytojai, sudominti.

1. Turiu neišvystytą planetą, su nupieštu makro siužetu, stambaus plano istorija. Būtų galima laisvai pasirinkus atskirus to pasaulio pikselius, žaisti su pagrindiniais ar šalutiniais personažais, išlankstyti ir kokių nors naujų, papildomų siužetų. Vienintelė griežta taisyklė: nesulaužyti, palikti erdvės ir kitiems, nepridėti per stiprių artefaktų.

2. Apsiimčiau komunikuoti su autoriais iki publikavimo. Sakykime, gaunu (p@štu) fragmentą, komentuoju atgal, siūlau, minimaliai žiūrėdamas kompatibilumo, ir per kelias iteracijas (jei to norėtumėte, o jei ne - tai savo nuožiūra, iš karto) pagamintumėte savo istoriją, savame stiliuje, net su savais personažais (arba ir su esamais), bet viename ir tame pačiame pasaulyje, planetoje.

Blogas komentaras Rodyti?
2013-05-26 04:26
omnia
Aš suprantu, kad išankstinis pasaulio kūromas reikalingas, bet namanau, kad jis turi būti „išsami dėžė“, daug svarbiau turėti Aurimo paminėtą pagrindinę istoriją ir tik pagrindinius pasaulio principus.

Autorius turi turėti erdvės kūrybai, pasaulio savitam detalizavimui (kol jo negriauna).

Būtent tokias savybes turi istorija apie miegantį dievą, teisingai kritikota dėl neišbaigtumo.

Atiduodu kaip poligoną, jei reikia, apsiimu neviešai (paštu) komentuoti iki paskelbiant. Ar čia susirinkę žmonės moka tik spaminti, parodijuoti ir dejuoti?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-05-25 18:31
zombikis
Idėja tikrai įdomi. Kažkada su bendraminčiais mėginom išvystyti fantastinius pasaulius su menkiausiom smulkmenom: pradedant žemėlapiais, gamtos ir istorijos aprašymais ir baigiant literatūriniais tekstais. Tokio projekto visuma vadinosi kartografine fantastika (ją sudaro fantastinis žemėlapis arba atlasai, sausoji "mokslinė" dalis ir literatūriniai (beletristiniai) pasakojimai.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-05-23 15:16
47965
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-05-23 15:15
47965
'Batlai » Sąrašas'
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-05-23 14:15
klimbingupthewalls
nepatinka svetimžodis pavadinime.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-05-23 09:04
omnia
Va ta planeta su istorija, už kurios galima būtų kabintis: http://rzu.lt?2011-05-14.

Man būtų labai įdomu pamatyti, kaip Jūsų akimis žiūrint, sekėsi Astartei, Neptūnui, Uranijai, Vulkanui, Aksiomai, čiabuvių lyderiams, religiniams vadams, ir t.t. ir so on.

:]
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-05-23 08:54
Aurimaz
Bet tai faina, ką? Beskaitant Tapiną paaiškėja, kad rašykuose potencialūs redaktoriai geresni nei kažkokioje leidykloje - randa visas klaidas.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2013-05-23 08:43
Aurimaz
Man atrodo, kažkuriuo istoriniu periodu mes buvome sukūrę visą saulės sistemą panašiam reikalui (su užklydusiu kosminiu laivynu), bet idėja užgeso.

http://www.rasyk.lt/diskusijos/ziureti/multiautorinis-nuotykinis-fantastikos-smotas.html

Dabar kai pagalvoju, smagiau buvo generuoti patį pasaulį, nei istorijas, vykstančias jame.
Siūlyčiau pradžiai tau pačiam pradėti nuo kelių istorijų, kad būtų už ko pasikabinti. Nes kitaip bus lygiai tas pats, kaip ir pirmą kartą. Bus pasaulis be gyventojų.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)


 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą