Rašyk
Eilės (75592)
Fantastika (2217)
Esė (1518)
Proza (10655)
Vaikams (2555)
Slam (50)
English (1165)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 3 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Kūrinio anotacija
2015-03-16 05:28
Ką manote apie papildomą teksto lauką įkeliant naują kūrinį, kuriame būtų galima paskelbti išankstinę būsimo kūrinio anotaciją?

Tiems, kas nesupranta: anotacija - tai savotiškas visos būsimos kūrinio idėjos apibendrinimas, kuria autoriui galbūt pavyktų sudominti skaitytoją ir tuo pačiu suteiktų informacijos, ko tikėtis iš VISO kūrinio, o ne tik pirmosios dalies, kurias dažnas galbūt parašo ne taip jau įdomiai, kaip norėtų.

Be to, tam tikrą anotacijos dalį galima demonstruoti ir tekstų sąrašuose, po pavadinimu (tektų pakankinti programuotoją, bet rimtai - čia dvidešimt minučių darbo maksimum...)

Numanoma nauda:
* Autoriai turėtų galimybę iš anksto pateikti savo kūrinio idėją ir sukelti nevaldomą būsimų gerbėjų seilėtekį, net jei truputį paslįs su įžangine dalimi.

* Autoriai bus priversti susimąstyti, ką jie patys nori parašyti savo kūriniuose, nes c'mon - aš žinau kad daugelis jūsų vadovaujatės principu "rašau ką noriu, o kaip gausis - čia jau velnias žino..."

Numanoma žala:
* Poetai gali pradėti naudotis anotacija ne pagal paskirtį, nes jiems tokia iš viso nereikalinga. Todėl anotacijos laukas turėtų pasirodyti tik pasirenkant visus kitus žanrus, išskyrus poeziją.
* Prozininkai gali pasinaudoti anotacijos lauku ne pagal paskirtį ir imti talpinti haiku, poeziją, dienoraščius, etc., todėl šio lauko ženklų kiekis turėtų būti apribotas iki tam tikro protingo dydžio (mano asmenine nuomone, pakaktų 400 ženklų). Mažas kiekis išmokys mus suspausti įdomiausią savo kūrinių esmę į kuo mažiau sakinių.

Jei manote, kad tai jums pagelbėtų, kelkite letenas.

Kūrinio anotacijos pavyzdys:

- Jono Zombio Nuotykiai -
Vieną gūdžią naktį Jonas Skrepka atsipeikėja morgo patalpoje, po balta marška. Aplink kojos pirštą apvyniota viela su plastikiniu žymekliu, ant pilvo - šviežutėliai skrodimo randai. Galva šviesi it niekad. Atmintyje vienintelis atsiminimas - kaip mylimoji Jūratė kikendama nustūmė jį nuo daugiaaukščio stogo. Ir stiprus alkio jausmas, šnabždantis tučtuojau VEIKTI.

(Ženklų kiekis: 364)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-06-20 10:27
sesė_mėta
Ė, bet tikrai gera mintis. Kam nereikia - nesinaudotų, o kitiem praverstų.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-03-17 17:05
omnia
Priešingai, Amigo Fuego.

Susidūrimas su paika anotacija tik apsaugos skaitytojo psichiką nuo susidūrimo su dar paikesniu kūriniu...
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-03-17 12:49
Emvilkee
Karoli, anonsas -tai išankstinis pranešimas apie būsimą filmą ,spektaklų ir tt. O čia siūloma - teksto anotacija.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-03-17 10:49
Le Hawk
Idėja tikrai gera - eiliniam skaitytojui būtų kur kas lengviau atsirinkti tai, ką verta paskaityti (kas jam asmeniškai yra įdomu), ir kas yra ne jo skonio ir verčiau negaišti laiko skaitant.

Tik aišku, kaip jau paminėta, būtų gerai, jeigu autoriai naudotų šią funkciją pagal paskirtį, o ne rašytų "Myliu... Tu mano dangus, pilnas verkiančių žvaigždžių... Kada pagaliau būsime kartu?" arba "Parduodu bobutės Moskvičių. Geros būklės, labai važiuoja. 86******* (tik sms)".
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-03-17 09:08
omnia
Mintis gera, tik Aurimo pavyzdys netikęs.

Šalia anotacijai įrašyti skirto lauko turėtų būti paaiškinimas, kad kaip tik čia ir yra ta vieta, kurioje autorius trumpai pristato skaitytojui savo kūrinį (žanrą, apimtį, intrigą (bet ne spoilerį), kvalifikacinius reikalavimus auditorijai etc.).

Tegu būtent čia autorius daro tai, ko neturėtų daryti pačiame kūrinyje (o ir komentaruose)...
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-03-16 16:10
Laukinė Obelis
Be visa ko anotacijoje turėtų būti nurodyta apimtis, na, gal tai ne visada lengva, bet numatyti, ar kalba eina apie dviejų dalių apsakymą ar trisdešimties dalių romaną, tikrai įmanoma. Tai labai labai padėtų skaitytojui, o ir autoriui - jis išvengtų būti vertinamas pagal vieną dalį - tipo, neatskleista esmė, kai ji ir neturi būti atskleista, nes tai yra pirma iš dvidešimties dalių; arba priešingai - tipo, per greitai vystomas veiksmas, kai jis ir turi eiti į pabaigą, nes tai jau priešpaskutinis skyrius.
Šiaip anotacijoje visai nebūtina aprašinėti siužeto, pakanka idėjos, temos, na, gal dar ko nors, ką, autoriaus manymu, skaitytojui gerai žinoti iš anksto.


Tos "žalos", neva, laukeliu bus piktnaudžiaujama, nelabai suprantu. Manau, 90 proc. autorių juo visai nesinaudotų, nes jiems to nereikia ir niekas juk nevers jų to daryti. O jei kuris papiktnaudžiaus ir įrašys ten visai ką kita - nesuprantu, kam tai pakenks?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-03-16 12:48
Karolis Pamišėlis
nu tokiu atveju tai anonsas gal, o ne anotacija. šiaip iniciatyva nebloga, bet visumoj primena vieną iš tų daugelio mygtukų ant televizoriaus pultelio, kurių 99,9 proc. vartotojų niekad nemaigo: jų buvimas netrukdo, bet prie bendro TV ar pultelio veikimo irgi kažkaip ypatingai neprisideda.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-03-16 11:47
Aurimaz
Karoli, būten todėl ir pasiūliau priemones tai žalai sumažinti. Dėl anotacijos panaudojimo irgi galima ginčytis iki užkimimo. Jums atrodo, kad anotuojami tik baigti kūriniai. Anglai savo kūrybinėse svetainėse kažkodėl tas pačias anotacijas naudoja vos ne prieš kiekvieną kūrinio skyrių. Ir nieko, dangus nenukrenta. Iš anotacijų netgi lengviau susirasti koks veiksmas kuriame skyriuje vyko, jei įdomu palieka.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-03-16 10:30
Karolis Pamišėlis
numanoma žala didesnė už numanomą naudą. autoriai, kuriems vertėtų susimąstyti, nesusimąstys jokiom apinkybėm. kitas dalykas, kad anotacija ("tiems, kas nesupranta") yra trumpas JAU parašyto kūrinio apibūdinimas. savo kūrybiniais planais verta dalintis nebent dienoraščiuose.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-03-16 07:57
Vajus
Idėjai pritariu. Na, jei ir nebus taip gražiai, kaip Aurimas aprašė, tai nieko ir nepagadins.
Beje, labai laukiu Zombio nuotykių tęsinio :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas (2)
Blogas komentaras Rodyti?
2015-03-16 05:30
Aurimaz
P.S. idėjos bendraautorei Laukinei Obeliai didelis AČIŪ.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas


 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą