Idėja tikrai gera - eiliniam skaitytojui būtų kur kas lengviau atsirinkti tai, ką verta paskaityti (kas jam asmeniškai yra įdomu), ir kas yra ne jo skonio ir verčiau negaišti laiko skaitant.
Tik aišku, kaip jau paminėta, būtų gerai, jeigu autoriai naudotų šią funkciją pagal paskirtį, o ne rašytų "Myliu... Tu mano dangus, pilnas verkiančių žvaigždžių... Kada pagaliau būsime kartu?" arba "Parduodu bobutės Moskvičių. Geros būklės, labai važiuoja. 86******* (tik sms)".
Šalia anotacijai įrašyti skirto lauko turėtų būti paaiškinimas, kad kaip tik čia ir yra ta vieta, kurioje autorius trumpai pristato skaitytojui savo kūrinį (žanrą, apimtį, intrigą (bet ne spoilerį), kvalifikacinius reikalavimus auditorijai etc.).
Tegu būtent čia autorius daro tai, ko neturėtų daryti pačiame kūrinyje (o ir komentaruose)...
Be visa ko anotacijoje turėtų būti nurodyta apimtis, na, gal tai ne visada lengva, bet numatyti, ar kalba eina apie dviejų dalių apsakymą ar trisdešimties dalių romaną, tikrai įmanoma. Tai labai labai padėtų skaitytojui, o ir autoriui - jis išvengtų būti vertinamas pagal vieną dalį - tipo, neatskleista esmė, kai ji ir neturi būti atskleista, nes tai yra pirma iš dvidešimties dalių; arba priešingai - tipo, per greitai vystomas veiksmas, kai jis ir turi eiti į pabaigą, nes tai jau priešpaskutinis skyrius.
Šiaip anotacijoje visai nebūtina aprašinėti siužeto, pakanka idėjos, temos, na, gal dar ko nors, ką, autoriaus manymu, skaitytojui gerai žinoti iš anksto.
Tos "žalos", neva, laukeliu bus piktnaudžiaujama, nelabai suprantu. Manau, 90 proc. autorių juo visai nesinaudotų, nes jiems to nereikia ir niekas juk nevers jų to daryti. O jei kuris papiktnaudžiaus ir įrašys ten visai ką kita - nesuprantu, kam tai pakenks?
nu tokiu atveju tai anonsas gal, o ne anotacija. šiaip iniciatyva nebloga, bet visumoj primena vieną iš tų daugelio mygtukų ant televizoriaus pultelio, kurių 99,9 proc. vartotojų niekad nemaigo: jų buvimas netrukdo, bet prie bendro TV ar pultelio veikimo irgi kažkaip ypatingai neprisideda.
Karoli, būten todėl ir pasiūliau priemones tai žalai sumažinti. Dėl anotacijos panaudojimo irgi galima ginčytis iki užkimimo. Jums atrodo, kad anotuojami tik baigti kūriniai. Anglai savo kūrybinėse svetainėse kažkodėl tas pačias anotacijas naudoja vos ne prieš kiekvieną kūrinio skyrių. Ir nieko, dangus nenukrenta. Iš anotacijų netgi lengviau susirasti koks veiksmas kuriame skyriuje vyko, jei įdomu palieka.
numanoma žala didesnė už numanomą naudą. autoriai, kuriems vertėtų susimąstyti, nesusimąstys jokiom apinkybėm. kitas dalykas, kad anotacija ("tiems, kas nesupranta") yra trumpas JAU parašyto kūrinio apibūdinimas. savo kūrybiniais planais verta dalintis nebent dienoraščiuose.