Rašyk
Eilės (73111)
Fantastika (2189)
Esė (1490)
Proza (10331)
Vaikams (2498)
Slam (49)
English (1103)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter21 – serija

(Demokratijos aikštė. Stovi apie 30 tūkstančių žmonių. Baltais raiščiais pasipuošę lietuvaičiai skirsto minią į grupes. Vokiečių raštininkai vaikštinėją tarp kolonų tikrindami žmonių sąrašus. Patikra truko keletą valandų. Negalinčius dirbti žmones suskirstė į atskiras grupes. Našlaičius vaikus, ligotus ir senus išvedė. Girdėjosi šūviai atsklidę iš geto. Ten lietuvių policiją darė patikrą. Jei rasdavo pasislėpusį žmogų nužudydavo.)

(Geto teritorija. Policininkas apžiūri palėpę. Suranda seną moterį. Nušauna.)

Policininkas Petras Nušoviau dar vieną, padėk nutempti į apačią.

Policinikas Jonas Petrai, nu koks tu kurmis, jau kelis kartus šiandien darai tą patį ir nepasimokai iš savo klaidų. Tau Dievas proto tikrai nedavė, nemoki švariai žudyti. Mužikas.
 
Policininkas Petras Ko burnojiesi? Kaip mokau taip žudau. Man pasakė policijos viršininkas, kad visus rastus gyventojus nušauti, aš ir šaudau.
 
Policininkas Jonas Su protu žudyk. Kiek vargo šį lavoną nutempti į apačią? Krauju kelnes sutepsiu. Paskui sunku išskalbti. Prašau, kita kartą išvaryk auką į kiemą ir ten žudyk sau į sveikatą.

(Demokratijos aikštėje sumaištis. Moterys klykia. Vaikai verkia. Policininkai kelis tūkstančius žmonių išveda iš geto. Aukos supranta koks jų likimas laukia. Kitiems geto gyventojams įsakoma grįžti į getą. Paskelbiama komendanto valanda. Selekcija dar nebaigta, bet dėl techninių kliūčių atidedama. Žmonės grįžta į getą. Kelias dienas ir naktis tęsiasi teroras. Ateina vokiečių kareiviai ir lietuvių policija. Pagal sąrašus susiranda šeimas ir išsiveda. Per dvi paras buvo išvesta 10 000 žmonių.)

(Naktis. Į Menachemo Mechbado šeimos duris beldžiasi lietuvių policininkas. Šeimos galva atveria duris. Į kambarėlį įsiveržia 5 ginkluoti vyrai.)
 
Policininkas Petras Kokia tavo pavardė?

Menachemas Mechubadas Mano pavardė – Me... Mechubadas.

Policininkas Petras Me... chu... Neįskaitau. Jonai padėk. Čia tas ar ne?

(Policininkas Jonas paima popieriaus lapą. Įsigilina.)
 
Policinkas Jonas Ne netas. Skaityti nemoki? Gerai, ne čia pataikėme. Patikrink kita kambarį.

(Policininkai įsiverčia į kitą kambarėlį. Ten surandą šeimą kurios ieškojo. Moterys ir vaikai verkia. Juos išsiveda. Po pusvalandžio grįžta policininkas Jonas ir vokiečių kareivis. Visus bent kiek vertingus daiktus pasiima uniformuoti plėšikai.)

Eli Mechubadas Tėti, aš alkanas. Pamaitink mane.

Menachemas Mechubadas Vaikeli, nieko neturiu.

Šulamit Mechubad Tėti, aš mirštu iš bado.

Menachemas Mechubadas Tikiu, kad nemeluoji ir neperdedi, bet nieko neturiu.

Bat-ševa Mechubad Tėveli, prašau, paieškok ko nors, gal turi ko nors?  

Menachemas Mechubadas Jei turėčiau trupinį, tikrai jums duočiau...
 
(Menachemas Mechubadas užeiną į kambarėlį kur prieš kelias akimirkas buvo šeima... Vokiečių plėšikas paliko kelis niekam tikusius daiktus ir menkaverčius skudurus. Menachemas paėmė tuos daiktus ir susimąstė. Šie daiktai, dar prieš valandą priklausė kitai šeimai. Ar galima juos pasiimti sau ir parduoti? Galbūt Toiros įstatymas draudžia tai padaryti, nes gal tai vagystė? Galbūt daiktų savininkai dar gyvi. Menachemas nueina į pirtį pasitarti su Rav Efraimu Ošri.)

Menachemas Mechubadas (Kreipiantis į Rav Ošri Menachemas pravirksta.)  Rav Ošri, esu iškankintas savo šeimos tragedijos. Ji po truputėli merdi ir miršta badu man stebint vaikų lėtą mirtį. Vaikai prašo duonos, bet aš nieko neturiu... Bet atsirado nedidelė galimybė... Norėčiau sužinoti, ar galima ja pasinaudoti. Akcijos metu, viena šeima buvo visiškai sunaikinta. Neliko jokių giminaičių. Visus pražudė pagal sąrašą... Vokiečiai pasiėmė visus vertingus daiktus. Liko keli niekučiai, kuriuos galima parduoti ir įsigyti duonos. Ar galima pasiimti tuos kelis daiktus ir parduoti? Ar aš netapsiu vagimi?
 
R. E. O.  Net jei būtų gyvi giminaičiai, nėra prievolės jiems perduoti daiktų, kaip paveldėjimo, nes šioje konkrečioje situacijoje, visi žino, kad vokiečiai ir lietuviai po šeimos sunaikinimo pasiima sau visus asmeninius daiktus. Todėl niekas nesitiki tų daiktų gauti, šiuo atveju jie tarsi niekeno ir galima juos paimti. Manau, kad sunaikinta šeima džiaugsis, kad jų turtas padės kitam žmogui. Geriau, kad keli daiktai pakliūtų į gero žmogaus rankas, o ne į žudikų.

2019-02-02 21:41
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą