Rašyk
Eilės (72389)
Fantastika (2182)
Esė (1694)
Proza (10246)
Vaikams (2474)
Slam (49)
English (1094)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 16 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterVansen 41

Mylimas vaike, girdėjau, kad šiuo metu tau sunku. Myliu ir gailiuosi tavo širdies. Bet matau, kad pats renkiesi kančių kelią, todėl dar labiau kankinuosi matydamas tavo kančias, bet negaliu tau padėti, nes pats pasirenki daryti tai ko trokšta tavo širdis, nors tai daro žalą tavo likimui. Tu pasirinkai tobulinti kūna. Nieko, ši kūno kultūra tau neduoda, tik iliuzija, kuri subliukš po 30 metų. Prašau tavęs, susimąstyk. Noriu kalbėti su tavimi švelniai ir draugiškai. Bet rodosi, kad nenori klausytis. Tad priverstas pasukti pokalbį kitu kampu.
Tu privalai:
1 – Gerbti kitus žmones.
2 – Privalai gerbti žmones kurie rūpinasi tavimi. Būtent savo senelį ir močiutę.
3 – Privalai sveikintis su žmonėmis, net jei tavo išdidumas verčia užriesti nosį iki dangaus. Turiu omenyje mokitojus, kurių tu nekenti, ir tavo draugus, iš kurių tu tyčiuojiesi.
4 – Privalai skirti laiko mokslams, turiu omenyje mokytis. Net jei tingisi.
5 – Privalai būti sąžiningas.
Mylimas vaikeli. Linkiu tau stiprybės. Pasistenk pasukti savo mintis į darbą. Niekas už tave, tavo pareigų neatliks. O jei nedirbsi, nesimokysi, tada virsi nevykeliu. Deja, tu renkiesi nevykelio kelią. Nes nori pabėgti nuo sunkumų, mesdamas mokslus. Tai neišgelbės tavęs nuo pareigos dirbti. Atskleisiu tau paslaptį, kurios naivus protas nepastebi, nors tai yra akivaizdu. Visi žmonės dirba. Nejau manai, kad metęs mokslus išsilaisvinsi nuo pareigos dirbti? Tu tingi mokintis. Perėjęs į kitą mokslo įstaigą, ten taip pat turėsi dirbti. Turėsi mokintis. Jei mesi mokslus ir pradėsi dirbti, tada turėsi DIRBTI. Niekur nedingsi. Tinginių šis pasaulis nepakenčia. Nėra jiems vietos po saule. Tavo dėdė nesimokė būdamas paauglys. Sulaukęs pilnametystės jis graudžiai verkė ir apgailėstavo, nes neturėdamas, net vidurinio išsilavinimo užkirto sau kelius kilti karjeros laiptais. Kodėl manai, kad su tavimi bus kita istorija? Bet mano dėdė yra pranašesnis už tave, nes jis buvo ir yra darbštus. Jis dirbo fizinį darbą ir netingėjo. Todėl šio to pasiekė. O tu, manai, kad nieko nedirbdamas ko nors pasieksi? Nieko. Tai galiu garantuoti. Tinginystė, tai nevykelių yda. Todėl pasiraitok rankovęs ir kipk į mokslus. Nėra kito kelio.
Mylimas berneli, jei nori būti gerbiamas, gerpk kitus. Konfliktuodamas su savo mokytojais tu pagarbos nesulauksi. Privalai susprogdinti savo išdidumą, nes jis tuščias. Nieko neslypi tavo asmenybėje. Kol kas tu dar tik augi, todėl daugiau pasieksi, jei būsi draugiškas, kuklus ir geranoriškas. Be priežasties užsipuldamas žmones sulauksi jų priešiškumo. Todėl išminčiai sako, kad išdidus žmogus nuolatos pralošia. Jis niekada nepriima pastabos, jis nepriims patarimo, todėl nukentės. Žmonės nekenčia išdidžių pasipūteloiu. Prašau, išleisk orą iš savo pasipūtimo. Nereikia su panieką žiūrėti į žmonės, nes tada žmonėsatsakys tuo pačiu. Ir tada tu gausi nuostolių daugiau, nei naudos. Nėverta, nenaudinga būti išdidžiu.
Mylimas vaike, senelis jau supyko. Tai supratau iš laiško kurį parašė. Mažyli, privalai klausyti jo, nes jo gyvenimiška patirtis pranoksta tavo ir mano patirtį kartu paėmus. Jis išmintingas ir doras žmogus, tad padarysi protingai, jei klausysi senelio balso. Močiutė, dėl tavęs taip pat daug vargsta. Jis sako, kad visą dieną nori verkti. Suprask ir įsijausk į močiutės jausmus. Neskaudink jos. Tavo neatsakingas mokymasis, išdidus pasipūtimas griauna tavo pačio asmenybę. Tau atrodo, kad statai, bet senoliai geriau mato, ir geriau supranta, kas yra žmogus, o kas yra tik klaiki žmogaus imitacija. Blogos charakterio savybęs galima pakeisti. Įsiklausyk į močitės prašymus. Tai ne juokai. Senelis skundžiasi, kad tu nuolatos suirzęs, piktas ir agresyvus. Pamastyk, kaip galėtum pakeisti savo charakterį. Pasidaryk, kantrus, geros nuotaikos, draugiškas ir paslaugus.
Prašau senelio, kad pagailėtų tavęs. Manau, kad laikas atvirai išdėstyti savo nepasitenkinimą, kultūringa forma. Tokio pokalbio tikslas tūrėtų būti kompromiso radimas, reikia nustatyti elgesio standartus, kurie tenkintu tave, senelius, mokytojus ir draugus.


42

Labas mielas berniuk. Prašau apmąstyk savo gyvenimą. Jau reikia, būtina dirbti ir keisti savo elgesį, charakterį. Jei dirbsi šia kriptymi tau pavyks pajudėti išvietos gero elgesio, gero charakterio link. tavo senelis nusiminęs. Jis pasakė kelias problemas kurias jis pastebėjo. Jis išmintingas žmogus, todėl kvaila būtų jo patsabas ignoruoti. Pasiklausyk ką jis sako.
- Labas, su tavo sūnumi problemos. - Sako senelis. Jei tai tiesa, mielas berneli, padaryk, kad nebūtų problemų. O ką būtent reikia pakeisti? Pasiklausyk, ką senelis kalba. - Mokytis nenori. Dabar iš viso pareiškė. kad muzika  tai ne jo sritis. Paklausus ką jis norėtų mokintis... jis nežino. - Iš šių žodžių gali daug ką suprasti ir sužinoti, ką reikia ištaisyti. 1 - norėk mokinti. 2 - Žinok ko nori.
Senelis nusiminęs todėl ironiškai pareiškė: „Geriausiai jam būtų sėdėti facebooke, žaisti žaidimus  arba užsiiminėti kultūrizmu. klaipėdoj jis jau prieš mėnesį pradėjo lankyti sporto klubą. „
Išgirdus šiuos žodžius protingas vaikas įsiklausys ir supras, kad šie užsiėmimai kenkia jo asmenybei. Todėl, 1 - daugiau bendrauk su gyvais žmonėmis, 2 - mažiau skirk laiko žaidimams, 3 - sumažink rūpinimusi fiziniu kūnu.
- Pradėjo vėluoti į pamokas, dvi praleistos be pateisinamos priežasties. - Kalba tavo senelis. 1 - neveluok į pamokas, 2 - nepraleidinėk pamokų.
- Su mokytojais nesiskaito, nemandagus. - Tęsia kalbą senelis. Jis tave myli ir susirūpinęs tavo likimu, todėl labai nusiminė sužinojęs, kaip elgiesi. - Tos mokytojos, kurios rašo jam blogus pažymius... su jom iš vis nesisveikina. - Todėl prašau, 1 - būk mandagus su mokytojais, 2 - gerbk savo mokytojus, 3 - sveikinkis su mokytojais, nes jei gauni bloga savo mokslo įvertinimą, tai tu pats kaltas dėl to, mokytojo kaltės čia nėra. Net jei mokytoja piktavališkai tau parašytų blogą įvertinimą, privalai ją gerbti, sveikintis, šypsotis. Pavyzdžiui tu nepasisveikinai su solfedžio mokytoja. Ignoravai jos kreipimasi į tave. Tai buvo išdidus ir piktavališkas žestas. Už tokį elgesį nusipelnei kelių antausių. Mokytoja nusiminė.
- Kodėl tu taip su manimi elgiesi? - Nusiminusi paklausė ji.
- Todėl, kad manęs nemylite. - Atsakei.
- O kodėl turėčiau tave mylėti? - Paklausė tavo mokytoja. Ji teisi. Kodėl ji turėtu tave mylėti, jei tu taip agresyviai, nemandagiai elgiesi. Gerbk ir mylėk mokytojus ir jie pradės tave gerbti ir mylėti. Įsiklausyk į šį patarimą.
- Bendrai kuo tolyn to daugiau problemų. Mūsų jis klausyti nenori, skaito, kad mes mokinomės sovietiniais laikais ir nieko nesuprantam. - Toliau porina nusiminęs senelis. - Tipo mes jam ne autoritetas. - Sako senelis. Čia tu tikrai nusikaltai. 1 - susitaikyk su seneliu, 2 - klausyk senelio ir močiutės, 3 - gerbk senelį ir močiutę, 4 - žiūrėk į juos kaip į didžiausią autoritetą.
- Pasidarė irzlus, grubus, atžagarus. - Pažiūrėk į šiuos senelio žodžius atidžiai. Nes tai pagrindinė liga kurią būtina gyditi. Štai ką padaryk: 1 - stenkis būti kantrus, 2 - stenkis džiaugtis gyvenimu, 3 - būk malonus, 4 - būk mandagus. - Su mokytojais kalba kaip su savo draugais į pastabas nereaguoja. - štai dar vienas skundas kūrį išgirdau iš senelio. Mokytojai vyresni žmonės. privalai gerbti vyresnius žmones. būk kuklus ir įsiklausyk į mokytojų pastabas. Jos sakomos, tam, kad ištaisytų tavo klaidas. Jei nesiklausysi pastabų, gausi didelį nuostolį.  - ---  Prieš mokslo metus aš su juo kalbėjau, prašiau, kad elgtūsi su mokytojais pagarbiai kulturingai, neišsidirbinėtų per pamokas, viskas kaip žirniai į sieną.
Ką su juo daryti spręsti tau, bet tavo sūnus laisvės  egzamino neišlaikė. - Taip skamba tavo senelio apmaudas. Jis tikrai myli tave, todėl įsiklausyk į jo žodžius. Jie nesakomi tuščiai. Jei senelis taip kalba, vadinasi taip ir yra. Susimąstyk ir pakeisk savo elgesį. Dar klausyk: Nemoka susidėlioti savo laiką, daugiausia laiko atima žaidimai, sportas, bendravimas su draugais, o pamokoms nelieka nieko. - Girdi ką sako tavo mylimas ir tave mylintis globėjas. Pamokos tai prioritetas. Todėl joms skirk daugiausiai laiko.
- Visi mokytojai prieš jį kalti, jį visi tik skriaudžia, o  nekaltas dievo avinėlisjis. - Kiek ironjos šiame situacijos įvertinime. Tu pažysti vieną tetą, ji kaltina kitus, dėl savo problemų. Tai skaudi situacija. Bet matau, kad tavo ir jos požiūris panašus. Tai reikėtų pakeisti. Dvasiškai silpni žmonės nenori prisiimti atsakomybės, dėl savo elgesio, todėl nepiima pastabų, neištaiso savo klaidų ir gyvenimas tampa panašus į košmarą. Pasižiūrėk į tetą. Ji netoli tavęs randasi. Tu juk matai, kad ji pati konfliktuoja ir užsipuola žmones, nuolatos kaltina aplinkinius, kad nori jei pakenkti, skundžiasi, kad visi ją skriaudžia, o iš tikrųjų ji pati yra konfliktų autorė. Tu protingas, todėl būk išmintingas, nekaltink kitų dėl savo apsileidimo. Pasimok iš blogo pavyzdžio kurį aprašiau. Tik kvailai mokosi iš savo klaidų ir nieko neišmoksta. Daro ir daro tas pačias kvailystes ir to nesupranta. O išmintingi žmonės geba suprasti bėdą ir jos išvengti į ją neįkliuvę. Jie moka pasimokyti iš kitų žmonių.
- Kur jis besimokintų problemos bus tos pačios. - Tai labai svarbus senelio pastebėjimas. Gali mesti konservatoriją, bet visos bėdos tuo nesibaigs. Įstosi į kitą mokslo įtaigą, ten taip pat reikės dirbti su savo charakteriu, su socialinio elgesio nukrypimais. Gali pabėgti nuo konkrečios situacijos, bet nuo savęs nepabėgsi. Tavo charakteris, netinkas požiūris į save ir kitus žmonės, visada bus su tavimi. Todėl patarimas. Pakeisk savo charakterį. Dirbk su juo. Tobulink ne fizinį kūną, o charakterį. Tobulink ne raumenis, o elgesį.
P. S. Jei nenori klausyti senelio Antano, nenori mokytis. Yra kita galimybė. Gali mesti viską ir eiti gyventi pas senelį Gediminą. Jis tau suras darbą ir galėsi dirbti nuo ryto iki vakaro. Būsi pasportavęs, nes teks kelnoti daug sunkumų. Teks pakelti daug sunkumų. Bet galėsi nesimokyti. Visą dieną sėdėsi šaltyje ir alkanas, bet užtat būsi pasportavęs. Kiek privalumų mesti mokslus? Puikus variantas, a? Bendrausi su neprastaburniais benrais. Galėsi kektis. Galėsi prisigesrti ir susimušti. Tau išmuš dantis ir tu kitiems išmuši dantis. Visi būsite laimingi, ir bedantų. Bet už tat nereikės mokintis. Galėsi gulėti ir džiaugtis tomis sąlygomis, kurias suteikia toks gyvenimas. Prašau, jei nenori mokytis, tik pasakyk. Pakalbėsiu su senliu Gediminu ir pirmyn, susikrauk savo daiktus ir keliauk pas jį. Jis labai apsidžiaugs, nes tave myli. Skirs tau kambarėlį savo name. Išmoksi gyventi ekstremaliomis sąlygomis. Idomus variantas. Gerai pamąstyk ko nori. Nori įgauti išsilavinimą ir pabandyti susikurti karjerą, o gal pakaks kopti karvių mėšlą. Tai puikus ir vertingas darbas. Tai dar viena galimybė išreikšti save. Pas mano dėdę, Kuršėnuose, yra karvidę, jei nuspręsi mesti mokslus, galiu paprašyti, kad priimtų tave dirbti į tvartą. Pasvarstyk, jei nenori dirbti su gitara, gali dirbti su mėšlu. Rinkis pats, kas tau labiau prie širdies.
2017-12-05 14:21
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą