Rašyk
Eilės (72562)
Fantastika (2187)
Esė (1688)
Proza (10399)
Vaikams (2464)
Slam (49)
English (1092)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 4 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterPažiūrų platybės

    Vaikščiojame, važinėjame, grybaujame, keliaujame, tyrinėjame.. Užsiimame visais šiais naują informaciją mums suteikiančiais dalykais. Kokia plati ji gali būti, ir kiek gali mūsų pažiūros skirtis, net ir darant beveik tą patį ką kitas?
    Pažiūros formuojasi dėl kelių gana svarbių dalykų. Pirma, tai yra kitų žmonių nuomonė, bet ji neturėtų būti visiškai pasisavinama. Šį reiškinį patiriame kiekvieną dieną bendraudami, klausydami radijo, skaitydami knygas, žiūrėdami filmus. Tai - tiesiog kitų žmonių pažiūros, kurios yra pateikiamos mūsų kritikai. Galime jas priimti kaip savo, galime atmesti, galime piktintis ir priekaištauti. Šiuos dalykus mes ir darome. Net priekaištaudami formuojame savo pažiūras - nesutikimas su kokia idėja yra priešingos idėjos palaikymas. Kai kurie žmonės tuo naudojasi. Tie, kurie dar nebūna susiformavę išankstinės idėjos ar nuomonės, gali būti lengvai patraukiami kitų įtakai. Jei jie prieštarauja, gali lengvai pralaimėti, nes tiesiog neturi pozicijos, kuri būtų verta gynimo. Tad vertėtų pasisaugoti skaitant įtakingų rašytojų knygas. Kafka buvo tikras absurdo genijus ir gali jus priversti tapti jo absurdo kopijuotojais. Tačiau kai jau turi nors menką nuomonę apie absurdą, iš kart skaityti ir analizuoti Kafką ar Nyčę tampą daug įdomiau. Tad su didžiausiu pažiūrų formavimosi būdų reikia elgtis atsargiai - nemąstydamas pažiūrų nesusiformuosi, jas tik perimsi.
    Antras pažiūrų kūrimo būdas - aplinkos tyrimas. Jis yra daug saugesnis nei knygų skaitymas, nes priverstinai tau nekiša ir nesiūlo savo idėjų. Stebint, kaip krinta lapai galima pradėti svarstyti apie detalių idealumą. Vaikštinėjant Madrido gatvelėmis - darbininkų, stačiusių namus vargą arba architektų išmanumą. Tirdamas aplinką, gali sukurti šį tą naujo. Visada gali spėlioti, daryti savo hipotezes, kaip ir moksle, kurias vėliau gali patvirtinti arba paneigti dalinai pasirengdamas ir nuomone - juk jau turėsi pradžią. Beje, blogas dalykas - visiškai atitrūkti nuo realybės ir pasinerti į aplinkos tyrimą - deja, nesame liūtai ar drambliai, kad mums nereikėtų bendravimo - vis dėlto, nuomonė yra pagrindinis veiksnys iš kurio semiamės patirties. Tuo ką sumąstome pasikliauname labiau nei tuo ką išvystame. Taip gal ir net geriau, o geriausia - pasaulį nagrinėti ne vienam - dvi nuomonės apie vieną neaiškų dalyką gali padėti labiau nei viena hipotezė.
    Dar viena mūsų pasaulio sritis - mūsų pažiūrų išsiskyrimas. Visi gyvename su tėvais, kurie buvo mokomi mūsų tėvų tėvų, studijuojame vienodoje švietimo sistemos aplinkoje, su ta pačia pažymių sistema, dėstytojais ir panašiais draugais. Iki tam tikro amžiaus iš tiesų žmonės daug nesiskiria. Ilgą laiką viskas būna paremta atsitiktinumais - mokykla, pirmieji draugai, miestas valstybė. O kai pažiūrų formavimasis įpusėja, kai rimties sprendimams pradedame naudoti savo nuomonę, tada viskas prasideda. Čarlzo Dikenso romane „Didieji Lūkesčiai“ vargšas herojus net būdamas dvidešimties nežinojo, ko nori, ir galų gale visai žlugo bėgiodamas nuo vienokio žmonių požiūrio iki kitokio. Kai pagaliau apsisprendi, ko tu nori ir daug maž supranti savo gyvenimo tikslą, bėgiojimas prie kitų tikslų tampa sunkus. Antroje požiūrių formavimosi dalyje visi pokyčiai pasunkėja. Taip, vieniems jie vis dar būna labai lengvi, bet juos tektų pavadinti vėjavaikiais. Paauglystėje taip kardinaliai pasikeičiančių pilna. Filme „Kvailio praeities vaizdai“ naujojo Bondo aktorius būdamas septyniolikos pabėga iš tėvų namų vien išgyvenęs didžiulį sukrėtimą. Suaugusiuosius, mano vadinamus vėjavaikiais, į tokius pokyčius taip pat stumia vienoks ar kitoks atsitikimas. tad požiūriai išsiskiria taip - truputėlis mūsų tėvų skirtumo, atsitiktinumai, mūsų pačių nuomonė, spyriai į užpakalius.
    Taigi, net ir darydamas tą patį ką ir kitas, vis vien pabaigsi gyvenimą būdamas kitoje duobėje. Mąstyti taip pat yra velniškai sunku - ir tyrinėjimai, ir tėvai, ir draugai skiriasi. Net atsitiktinumai tik kartą iš milijono dviems žmonėms įvyksta tokie patys. Mes skiriamės, o dabar tik supraskime, kad taip yra!
2008-10-04 20:01
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 4 Kas ir kaip?
 
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą