Knygos
Romanai (1925)
Poezija (616)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 283 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Užgavėnės

Užgavėnės Burkas Beizilas nėra laimingas. Prisiekusieji ką tik grįžo su nuosprendžiu „nekaltas“ byloje prieš Veiną Bardo. Beizilas žino, jog Bardo yra kaltas dėl Kevino Stiuarto mirties, net jei jis ir neiššovė lemtingos kulkos. Bardo yra apgavikas, ir jis išsisuko vien dėl to, kad jo gynybos advokatas buvo ne kas kitas, kaip liūdnai pagarsėjęs Pinkis Diuvalis.

Nors visiems gerai žinomas jo karjeros kelias – jokios dėmėlės – Naujojo Orleano Policijos Departamente žinoma, jog Diuvalis yra suktas tipas. Deja, Diuvalis visuomet yra vienu žingsniu priekyje NOPD, taigi jis vis dar yra laisvėje. Nepaisant to, tai tikras blogietis, vadovaujantis narkotikų kontrabandai bei laisva ranka užsakinėjantis tų, kurie jį supykdo, nužudymus.

Beizilui sudėtinga grįžti į skyrių. Jis jaučiasi esąs kaltas, kad jo partneris pateko į ugnies liniją. Jie dalyvavo reide, kuris pakrypo itin bloga linkme. Niekšai buvo perspėti ir laukė pasiruošę, kai pasirodė farai.

Netrukus po paskelbto nuosprendžio Beizilas išsiskyrė su žmona. Nutrūkus santuokai, jausdamas visaapimantį šleikštulį korumpuotiems farams, Beizilas staiga palieka policiją. Tai sutrikdo kolegas, tačiau Beizilas neatskleidžia tikrosios priežasties, dėl ko išeina. Jis nori pašalinti Bardo ir Diuvalį, abu vyrus, kaltus dėl Kevino Stiuarto mirties. Būdamas policininku, Beizilas turėtų elgtis pagal taisykles. Kaip civilis, jis gali keršyti.

Sekdamas išradingu veiksmų planu, Beizilas pagrobia labiausiai Diuvalio vertinamą nuosavybę: jo jauną ir žavią trofėjinę žmoną Remi. Beizilas tikisi, jog Diuvalis ateis jos ieškoti – ir tada jis lauks jo su ginklu rankoje. Tuo tarpu Diuvalis taip pat trokšta Beizilo mirties.

Užgavėnės yra blogio ir gėrio susidūrimo liudininkės. Mūšiai vyksta visame Naujajame Orleane: nuo Diuvalio rūmų iki pelkynų labirinto užmiestyje. Nuo tada, kai įvyksta pagrobimas (pačioje knygos pradžioje), nė viename šios knygos puslapyje nebuvo nuobodaus momento.

Tiek Beizilas, tiek Diuvalis nebijo nužudyti, taigi niekas šalia jų nėra saugus. Be kita ko, NOPD įvyko informacijos nutekėjimas. Beizilas negali niekuo pasitikėti, net savo draugais. Nieko neišduodama galiu pasakyti, jog ne visi ištrūks iš čia gyvi.

Audringa kulminacija vyksta per Užgavėnes – didžiausią metų šventę Naujajame Orleane. Svarbiausias klausimas yra toks: kas išliks gyvas po šio mūšio? Diuvalio smogikai? Gerieji ir blogieji NOPD farai? Remi? Bardo? Diuvalis? Beizilas?

Ar gėris nugalės blogį? Atsakymą rasite „Užgavėnėse“.

Vienas unikalus šios knygos bruožas yra tas, jog pagrindinis veikėjas yra vyras. Tai, žinoma, nieko naujo grožinės literatūros pasaulyje, tačiau visiškai neįrasta poniai Sandrai Brown. Ir šis romanas nusipelno pagyrimo. Burko Beizilo personažas yra itin įtikinamas. Jis man labai priminė Luko Davenporto veikėją Džono Sendfordo veiksmo knygų serijoje „Grobis“.

Iš visos širdies siūlau Jums perskaityti „Užgavėnes“. Tai įdomi, įtampos ir veiksmo kupina knyga. Be to, kadangi pagrindinis veikėjas yra vyras, manau, jog knyga patiks ir jiems.
Vaida Kavaliukaitė
2011-07-08
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Tema: Detektyvai
Leidykla: Alma littera
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2009
Vertėjas (-a): Irena Kupčinskienė
Puslapių: 440
Kodas: ISBN 9955-38-262-1
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 1 Kas ir kaip?
 
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą