
Piktžolėmis apžėlusiame Memfio treilerių parko pakraštyje du berniukai pastebi lėtai privažiuojantį Lincoln‘ą...
Vienuolikametis Mark‘as Sway‘us su jaunesniuoju broliuku treilerių parko krūmuose bandė nuslėpti nusikaltimą – surūkyti nugvelbtą iš motinos plonytę cigaretę. Ir čia tas Lincoln‘as. Po to, ką pamatė vaikai, rūkymo blogybės tikrai užėmė nekaltų pakvailiojimų vietą. Atsitiktinis susidūrimas su įtampos neišlaikiusiu pasigėrusiu korumpuotu mafijos advokatu atskleidė Markui kruviną ir net sprogstamą paslaptį: kur mafija slepia labiausiai šalyje ieškomą nužudyto senatoriaus kūną. Toliau – klasikinis siužetas: teisinės sistemos ir organizuoto nusikalstamumo susidūrimas. Tarp dvejų ugnių – aplinkybėms susiklosčius, prieš savo valią patekę du vaikai. Tyrimą vykdantys valdžios atstovai bandys, laužydami visas taisykles, bet kokiais būdais priversti Marką atskleisti, ką žinantį, kai tuo tarpu mafija darys viską, kad nusikaltimą palaidoti ten, kur niekas nesurastų... Nereikia būti orakulu, kad išsiaiškinti, kad anksčiau ar vėliau atviru tekstu perskaitysime, kaip mafija nusprendžia „pakasti“ visus liudininkus. Ne pagal amžių vienuolikametį užgriuvusi atsakomybė už šeimą – per kelis darbus dirbančią mamą bei įvykių piktžolėmis apaugusiuose krūmynuose vaizdų šokiruoto jaunesniojo broliuko likimus, priverčia Marką ieškot išeities. Mama budi prie žado netekusio ir nekalbančio jaunesniojo broliuko lovos ligonėje, tuo tarpu 11-metis, susukęs smegenis koridoriuje budintiems agentams, leidžiasi ieškotis pagalbos. Ko gali griebtis 11-metis berniukas? Na, žinoma –kreiptis į advokatą. Juk taip gražiai reklamuojamasi „geltonuosiuose puslapiuose“ – išsprendžiame visas problemas – ir sutuokiame, ir išskiriame, ir „išmušame“ kompensacijas etc. Na, matyt, jei paprašytumėt nuskraidinti į Mėnulį – tas mums taip pat nesukeltų problemų. Taigi, advokatas it is.
Toliau – vėl klasika – be didelių posūkų; Markui pasiseka išvengti smulkių advokatų verteivų ir pakliūti pas Reggie Love. Su savomis problemomis, bet gyvenimo užgrūdintą ir sąžiningą moterį. Svarbiausia, kad labai protingą ir sumanią. Čia jau Grishamo fokusai – bet, jis pats žino tuos‚ amerikoniškus“ koridorius – ir kaip tokia absoliučiai ideali advokatė atsidurė ten, kur ją rado Markas? Negali atsikratyti jausmo, kad mūsų herojė, sužinojusi į ką įsivėlęs Markas, sau pagalvoja – o ne... ir vėl... aš jau nuo to pasitraukiau juk! Reggie padaro viską, kad apsaugotų klientą ir jo šeimą. Net ir suranda kartu su Marku paslėptą kūną – šio nuotykio kaina – arba laisvė, arba mafijos kulka. Visiems dalyvavusiems. Nes FTB lošia paprastai – arba duok ko norime, arba – tai tavo problemos. Taigi, FTB gali atsikabinti nuo Marko šeimos ir skirti neliečiamybę, nes gauna pagrindą įkišti už grotų nusikaltėlius...
Kaip daugumoje Grishamo romanų – didžioji dalis veiksmo vyksta ligoninėje, Reggie ofise, tardymo kambaryje. Žodžiu, kabinetuose. Nėra susišaudymų, minų laukų, krentančių lėktuvų, bei gaudynių automobiliais. Bet puslapis po puslapio – žiūrėk jau ir įpusėjom. Neišeidami iš ligoninės. Čia tai, ką vadinu „Grisham magic“. Kino nemačiau, bet lokacijų atžvilgiu – tai prodiuserių svajonė – ligoninė, advokato kontora, treilerių parkas, krūmais apžėlusi laukymė, restoranas, bei – klasiška – garažas. Jame betone palaidotas ieškomas kūnas. O prikausto, lyg būtų koks nepakartojamas laukinių vakarų ar Karibų piratų nuotykis.
Čia apie kiną, jei kam įdomu: http://www.imdb.com/title/tt0109446/