Knygos
Romanai (1922)
Poezija (614)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 13 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

The Broker

The Broker Leisdamas paskutines valandas Ovaliniame kabinete kadenciją baigiantis prezidentas pasirašo keletą prieštaringų malonės prašymų. Vienas netgi ne malonės prašymas – pagal meistriškai suplanuotą CŽV scenarijų atleidimą už nuodėmes gauna ir kažkada garsiausias Vašingtono lobistas, arba, Grishamo terminologija – brokeris – Joel‘is Backman‘as. CŽV manymu, būdamas šlovės viršūnėje, Backman‘as sužinojo paslapčių, galinčių sukompromituoti tobuliausią kada nors sukurtą palydovinę sistemą.

Backman'as paslapčia išvežamas iš šalie krovininių karo lėktuvu, gauna naują vardą, naują tapatybę ir naujus namus Italijoje... CŽV planas paprastas ir genialus. Backman‘ui apsipratus ir prisitaikius prie naujojo gyvenimo, CŽV nusiųs užuominas Rusų, Kinų, Saudo Arabijos slaptosioms tarnyboms, o šios savo ruožtu pasharins ir kitiems skalikams... Visai kaip socialiniame tinklapyje... Tada liks tik stebėti. Niekas neturi iliuzijų, kad Backman‘as išgyvens. Tai neįeina į planą. Tiesiog – CŽV įdomu – kas labiausia stengsis nugalabyti Backman‘ą? Tai atsakytų daug klausimų, kuriuos Joel‘is ignoruoja kalėdamas...

Joel‘is Backman‘as yra „Brokeris“. Kaip ir absoliuti dauguma Grisham‘o romanų herojų – advokatas karjeros viršūnėje. Tik jo kontoros verslas – ne tiek atstovauti teismuose, kiek Vašingtono valdžios koridoriuose, politikos užkulisiuose ir įvairiuose kituose grietinėlės renginiuose. Brokeris, arba lobistas. Angliškas terminas labai tinka – POWER BROKER. Tūkstančiais kainuoja vien tik gauti audienciją Backman‘o kontoroje. O vėliau... ar jis nespręs imtis reikalo – kitaip tariant - ar komisinių nubyrės pakankamai didelis lagaminas – niekas nežino. Žodžiu – jei tavo žuvelė smulki – geriau negaišti laiko... Na, o jeigu žuvelė išties auksinė – tada brokeris imasi darbo. Jis žino viską ir pažįsta visus – nuo Baltųjų rūmų iki CŽV ir Pentagono. Trumpai tariant – kaip banginis įplaukia į planktono debesį ir smaguriauja... Žinoma – aplink apstu ir kitų plėšrūnų, ir Backman‘o kontora mirksta teismuose, besigindami nuo įvairiausių kaltinimų mokesčių vengimu iki valstybės paslapčių pardavimu. Bet juk tai – žiauraus verslo kasdienybė, o ir knyga ne apie tai...

Tačiau net ir banginiui gali būti nesaugu – ir kas galėjo pagalvoti? Nesileidžiant į technines istorijos smulkmenas - bandant „prastumti“ programišių „nulaužtą“ palydovinę šnipinėjimo sistemą auksu ir šlove spinduliuojantis gyvenimas staiga subyra. Iš pradžių pradedami galabyti tie patys programišiai, prisikasę iki palydovinių aukštumų. Vėliau – ir Backman‘o kontoros konsultantai bei partneriai. Taigi, nelaukdamas staiga milžinišku greičiu jo pasitikti lekiančio naujojo likimo, Joel‘is Backman‘as prisipažįsta įvykdęs kažkokius nusikaltimus su vieninteliu tikslu. Pasislėpti maksimalaus saugumo federaliniame kalėjime. Nuo mirties. Nežinia nuo kokių pasaulio slaptųjų tarnybų ir samdomų žudikų, bet nuo mirties... Žinia, paslaptis apie palydovinę šnipinėjimo sistemą Backman‘as nusineša su savimį į vienutę. O CŽV belieka tik tikėtis, kad kada nors yla išlįs iš maišo.

Iš pradžių istorijos tėkmė atrodo gan lėta – kol koncentruojamasi į Backman‘o virsmą į italą Marco. Tačiau pasimėgaukite nuostabiu gidu po Sieną ir Boloniją. Nuo italų virtuvės ypatumų iki istorijos bei architektūros. Net ir romantikos rasite. Nors esu nuotykinio-įtemto-veiksmo siužetų mėgėjas, su malonumu gurkšnojau ir kramsnojau Italijos kasdienybę, pagardintą specialiųjų tarnybų užkulisiniais žaidimais bei seno lapino advokato suktumu.

Grįžtant prie siužeto – Joel‘is vis dėl to juk POWER BROKER. Nors ir buvęs. Senas lapinas neprarado įgūdžių dairytis per petį. Backman‘as žaibiškai sukurpia savo genialų planą, kaip apmauti visus žudikus ir seklius. Trumpai tariant – taip – brokeriui vis dėl to pavyksta išvengti mirties pinklių, vėl pamojuoti brokerio vėliava Kapitolijaus panosėje ir slapta pasitraukti į pensiją. Bent kol kas... Ir negali nesižavėti lengva Grishamo ranka ir istorijos tėkme. Pure entertainment, kaip sakoma – skaitoma vienu prisėdimu.
2012-01-21
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Tema: Detektyvai
Leidykla: Knopf Publishing Group
Leidimo metai: 2005
Puslapių: 448
Kodas: ISBN 0-385-51045-4
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą