Knygos
Romanai (1922)
Poezija (614)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Nuo manęs nepabėgsi

Nuo manęs nepabėgsi „Vos pradėjus kasti baseiną, jis jau žinojo, jog gali aptikti Martos palaikus. Jis galėjo tik tikėtis, jog piršto kaulas plastikiniame dėkle bus nepažeistas. Ir net jei jis bus sugadintas, jie neišvengiamai ras žiedą... Žinoma, medicinos ekspertas negalėjo tikėtis, jog jos bus mirusios tokiu pačiu būdu... Seserys mirtyje, šimto dvidešimties metų skirtumu.“

Merės Higgins Klark yra vadinama „trilerių karaliene“ dėl daugelio priežasčių – parašytos dvidešimties romanų ir trijų trumpų apsakymų kolekcijos, nuolatinio „svečiavimosi“ bestselerių sąrašuose ar nemažėjančio gerbėjų būrio. „Nuo manęs nepabėgsi“ – prieš keletą metų pasirodęs jos romanas. Šioje knygoje ponia Klark tyrinėja dar vieną unikalią socialinę problemą – reinkarnaciją, tikėjimą, atkeliavusi iš amžių glūdumos.

Emilė Grehem, jauna advokatė, nusiperka seną Viktorijos laikų namą Spring Leiko miestelyje – namą, kuris kadaise priklausė jos protėviams ir kuris tapo šeimos tragedijos liudininku. 1981 m. jos pro-pro-prosenelė, teta Madlina, būdama 19-os metų, dingo iš savo verandos ir niekas jos daugiau niekada nebematė. Emilei visad buvo įdomios girdėtos šeimos istorijos. Sužinojusi, jog namas parduodamas, ji užsimano jį įsigyti. Emilė bando atsigauti po neseniai įvykusių skyrybų ir nekantrauja pradėti dirbti naujajame darbe – netoliese, Manhetene, tad ją vilioja bendruomenė ir pats namas, kuriame ji tikisi atrasti ramybę ir vėl iš naujo sukurti savo gyvenimą. Tačiau jai dar nespėjus įsikurti, jos galiniame kieme randami dveji palaikai – vieneri visai neseni, kiti šimto metų senumo. Praeitis nepaaiškinamais saitais susiriša su dabartimi. Kai policijos tyrimo dėka atskleidžiamas ryšys tarp jaunų moterų, vietiniai gyventojai pradeda bijoti ne tik laisvėje esančio serijinio žudiko, bet ir minties, jog jame reinkarnavosi blogasis protėvis.

Emilės baimė auga, kai žudikas pradeda siųsti jai asmenines žinutes, atskleidžiančias faktus apie XIX-ame amžiuje įvykdytus nusikaltimus – detales, kurias galėjo žinoti tik pats žudikas. Jos šeima ir draugai baiminasi, jog Emilė taps nauju taikiniu. Viską apsunkina dar ir tai, jog jos gimtajame mieste Emilę kažkas persekioja; jis palieka jai nuotraukas, iš kurių akivaizdu, jog jis ją stebi. Ji manė, jog ta jos gyvenimo dalis baigėsi, kai aukos sūnus, apsėstas minties, jog Emilė laimėjo bylą ir išteisino žudiką, buvo uždarytas į ligoninę. Tačiau netrukus, vos tik jai persikėlus į naująjį namą, persekiojimas ir vėl prasideda ir Emilė priverčiama susidurti akis į akį su realybe, jog jos gyvybei gresia pavojus iš vieno, o gal ir dviejų, nepažįstamų žmonių.

Nesvarbu, ar tikite reinkarnacija, ar ne, tai intriguojanti tema, o Merė Higgins Klark susidoroja su ja kaip visuomet puikiai. Reinkarnacija pristatoma per psichologės, tyrinėjančios šią teoriją visą savo gyvenimą, prizmę, skaitytojams suteikiamos mažos pamokėlės apie reinkarnacijos istoriją ir dar keletas su plėtojama istorija susijusių niuansų. Ar šis žudikas yra blogio reinkarnacijos padarinys? Ar Emilė yra jos giminaitės, Madlinos, reinkarnacija? Skaitytojai tai turės nuspręsti patys, tačiau istorijos išrišimas yra itin jaudinantis – perskaitę šią knygą, pamatysite savo draugus ir artimuosius kiek kitokioje šviesoje.
Vaida Kavaliukaitė
2011-07-06
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Tema: Detektyvai
Leidykla: Alma littera
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2009
Vertėjas (-a): Rima Kardelytė
Puslapių: 352
Kodas: ISBN 9555-38-365-9
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą