Knygos
Romanai (1922)
Poezija (614)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Lemtinga akimirka

Lemtinga akimirka David Baldacci – vienas populiariausių šiuolaikinių JAV rašytojų, keliolikos trilerių autorius. Baigęs politikos mokslus, keletą metų dirbo teisėtvarkos srityje, o laisvalaikiu rašė trumpas istorijas ir kūrė scenarijus televizijai. Pirmasis romanas „Absoliuti galia“ atnešė autoriui pasaulinę šlovę, pagal šią knygą buvo sukurtas filmas, kuriame vaidino Clintas Eastwoodas.

Naujasis Davido Baldacci kūrinys, pasirodęs knygynų lentynuose, yra knyga ganėtinai intriguojančiu pavadinimu „Lemtinga akimirka“.

Šonas Kingas 1966-ųjų metų prezidento rinkimuose turėjo saugoti vieną iš kandidatų – Klaidą Ritterį. Tačiau atsitiko tai, ko niekas nesitikėjo. Vieną akimirką Kingas prarado budrumą ir jo saugomas asmuo buvo nušautas, o pats Kingas sužalotas. Po šio įvykio Kingas meta slaptųjų tarnybų agento darbą ir įsidarbina Virdžinijos valstybėje teisininku. Ten apsigyvena puikiame, paties pastatytame name prie ežero, apsupto kalnų. Atrodo, jo gyvenimas grįžta į vežės. Įsiviešpatauja ramybė. Iki tol, kol…

Praėjus aštuoneriems metams po šių įvykių Mišelė Maksvel – perspektyvi slaptųjų tarnybų agentė, gauna užduoti prižiūrėti Džoną Bruno – kandidatą į šalies prezidentus. Nors ir žinodama, kad Bruno turi mažai šansų būti išrinktas, ji sutinka su šia užduotimi, tikėdamsi, kad naujai išrinktas prezidentas ją pastebės ir priims dirbti į Baltuosius rūmūs.

Bruno susitinka savo kaimynystėje apsigyvenusį draugą – šis nusprendžia užvažiuoti ir pasveikinti busimąjį prezidentą. Vyrai atkakliai išsireikalauja Mišelės Maksvel leisti pabūti jiems vieniems kambaryje ir nors ji saugojo vieninteles duris, pro kurias buvo galima įeiti ar išeiti – tai nepadėjo. Kaip jau galima buvo tikėtis, kažkas turėjo nutikti. Ir nutiko. Džonas Bruno buvo pagrobtas.

Kaip ten bebūtų, Mišelė buvo atsakinga už Džoną, todėl turėjo ištirti jo slaptą dingimą (o dar geriau – rasti pati Džoną Bruno). Beieškodama dingusio kandidato, ji suranda Šoną Kingą, kuriam buvo nutikusi panaši istorija ir pradeda galvoti, kad šie dalykai gali būti susiję.

Šono Kingo namuose ir darbovietėje pradedama atrasti lavonų. Vietiniais gyventojai mano, kad buvęs slaptasis agentas išprotėjo ir pradėjo žudyti jam trugdančius žmones, tačiau Kingas turėjo geležinį alibį kiekvienam įvykiui. Kai jo ofise buvo nužudytas žmogus, jis buvo išvykęs kartu su kitais pareigūnais. Kingas taip pat buvo išvykęs tada, kai jo miegamajame, ant spintos, buvo rastas kitas lavonas.

Kai buvęs slaptasis agentas kreipiasi į privatųjį detektyvą, prašydamas pagalbos, senoji Kingo meilužė sugrįžta pažiūrėti, kaip sekas jos „buvusiam mylimąjam“. Tuo metu įvykių tekmė tik dar labiau paaštrėja. Kingui net pradeda kilti mintys, kad kažkas ją pakvietė tam, kad ji pablogintų ir taip nepergeriausią situaciją. Galiausiai ji paprašo Kingo padėti surasti Džoną Bruno. Nelabai noriai jis sutinka padėti.

Knyga iš ties traukia savo siužetu. Kiekvienas puslapis atskleidžia skaitytojui vis naujas šios painios istorijos intrigas. Net ir skaitęs ne vieną detektyvą žmogus joje atras tai, ko nematė kitur ir pamatys, kad net šio žanro knygos gali stipriai skirtis viena nuo kitos. Tai knyga, kurią turėtų perskaityti visi, norintis gerai ir turiningai praleisti laiką.
Gabrielė Jadzevič
2011-07-04
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Tema: Detektyvai
Leidykla: Alma littera
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2008
Vertėjas (-a): Donatas Masilionis
Puslapių: 416
Kodas: ISBN 978-9955-38-100-6
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą