Peteris Eigenas, gimęs 1938 metais Vokietijoje, keletą dešimtmečių dirbo Pasaulio banko direktoriumi Pietų Amerikos ir Afrikos šalims. 1993 m. jis paliko šią struktūrą nusivylęs jos nesugebėjimu pasipriešinti didžiausiam mūsų laikų blogiui – korupcijai ir kartu su keliais savo draugais įkūrė
Transparency International organizaciją. Savo veiklą pradėjusi nuo viename kambaryje tilpusio biuro su vienu telefono aparatu, ji išaugo į vieną iš sėkmingiausių nevyriausybinių organizacijų su filialais 100 šalių.
„Korupcija visame pasaulyje sėja mirtį ir pražūtį. Ji sunaikina didžiules liaudies ūkio vertybes ir stabdo trečiojo pasaulio valstybių vystymąsi. Korupcija sugriauna sąžiningą verslą ir iškreipia konkurencinę kovą, įtakoja pirmaujančių valstybių politiką, pakerta demokratiją ir yra panaudojama organizuotų nusikaltėlių bei teroristų.“
„Vien politinės valios kovai su korupcija nepakanka, ji turi sklisti ir iš tautos bei pilietinės visuomenės. Kiekvienas pilietis turi reikalauti, kad vyriausybė, esant spaudimui nacionaliniame ir tarptautiniame lygmenyse, imtųsi kokių nors antikorupcinių priemonių. Priešingu atveju valdžia vėl gins tik savo interesus.“
„Iškreipti viešieji pirkimai ir investicijos, kai vietoj infrastruktūros projektų ir ugdymo programų, būtinosios medicininės pagalbos bei kitų priemonių, kurios padeda patenkinti pagrindinius skurdžiausiųjų poreikius, vykdomi bereikalingi valstybiniai statybos projektai ir perkami ginklai, šiandien turėtų būti laikomi sunkiausiais nusikaltimais žmonijai.“
„Jei funkcionuoja korumpuota sistema, valdžia ir visuomenė turi mažai šansų laimėti. Todėl mums reikia drąsių žmonių, besivadovaujančių aukštomis etikos normomis, kurie būtų pasiryžę korupcijos į savo aplinką daugiau nebeįsileisti. Mums reikia žmonių, kurie yra sistemos viduje ir pastebi nesklandumus, kurie tam tikromis aplinkybėmis susidūrę su korupcijos atvejais ne tyli, o kažko imasi.“