Knygos
Romanai (1922)
Poezija (614)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (900)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 23 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Dūmų uždanga

Dūmų uždanga Sandros Brown romanas „Dūmų uždanga“ – tai geriausia mano pastaruoju metu skaityta knyga. Tai puikus, romantiškas, intriguojantis kūrinys. Jame daug nežinomybės, tačiau pakanka ir romantikos. Nors romane santykiams skirta nedaug vietos, tačiau pagrindiniai veikėjai didžiąją dalį laiko praleidžia vienas kito draugijoje ir skaitytojai gali neretai pajusti tarp jų tvyrančią įtampą. Abu herojai man pasirodė patrauklūs, nors vyro veiksmai knygos pradžioje privertė mane suabejoti, ar jis man patiks. Tačiau aš apsidžiaugiau suklydusi. Knygos siužetas įtraukia, nuo pat pradžių ją skaičiau su dideliu susidomėjimu.

Brita Šeli apstulbo nubudusi lovoje šalia Džėjaus Burgeso ir suvokusi, kad šis yra miręs. Kadangi pati neprisimena ėjusi kartu su juo miegoti, Brita įtaria buvusi apsvaiginta. Niekas nėra linkęs ja patikėti, tad netrukus, kai Džėjaus mirtis pripažįstama žmogžudyste, ji tampa pagrindine įtariamąja. Ralis Ganonas, išgirdęs jos istoriją, supranta turįs išsiaiškinti, ar ji sako tiesą. Prieš penkerius metus jo gyvenimas buvo sužlugdytas, jam atsidūrus panašioje situacijoje – jis nubudo su mirusia moterimi Džėjaus Burgeso namuose. Raliui niekad nebuvo pareikšti kaltinimai nužudymu, tačiau jis neteko savo sužadėtinės, darbo, draugų bei visko, kas jam buvo svarbu. Kadangi Ralis buvo gerbiamas gaisrų tyrėjas, policija siekė šią gėdingą istoriją išlaikyti paslaptyje.

Tuo tarpu žurnalistė, paviešinusi ją, buvo kaip tik ta pati Brita Šeli... Ralis pastaruosius penketą metų gyveno nuošalioje trobelėje miškuose. Jo įsitikinimu, tiek jį, tiek Britą sukompromitavusios situacijos buvo surežisuotos grupės policininkų, tame tarpe ir jo geriausio draugo – Džėjaus Burgeso. Ralis tyrė baisų gaisrą, kilusį policijos departamente. Jis buvo įsitikinęs, kad viskas buvo surengta tik tam, kad Ralis, prisikasęs per arti tiesos, netektų karjeros ir pagarbos. Taip pat jis manė, kad Džėjus Burgesas buvo nužudytas, kadangi, sužinojęs, jog serga mirtina liga, norėjo atskleisti visą tiesą Britai Šeli.

Ralis imasi kraštutinių priemonių, norėdamas praleisti daugiau laiko su Brita ir supranta tikįs jos istorija. Jis pasipiktinęs Britos vaidmeniu viešai suteršiant jo reputaciją, tačiau taip pat tiki, kad, pasinaudojusi nauja informacija, ji gali reabilituoti juos abu. Raliui baigus savo pasakojimą, jo ir Britos keliai išsiskiria, tačiau iškilus pavojui jos gyvybei, jis privalo ją išgelbėti. Brita neturi nieko, kas ją apsaugotų, tad ji pasilieka su Raliu ir jie dirba kartu tam, kad išsiaiškintų, kas būtent nutiko per tą gaisrą prieš penkerius metus. Raliui ir Britai nuolat tenka susidurti ne tik su pavojais, bet ir su augančiu tarpusavio susižavėjimu bei trauka. Jie žino, kad jiems reikia pagalbos, tačiau nežino, kuo dar, be vienas kito, gali pasitikėti.

Knyga buvo tikrai įdomi, joje daug veiksmo. Pagrindinis herojus, Ralis, yra labai atsakingas, ištikimas ir sąžiningas žmogus. Jo gyvenimą sudaužė tie, kuriais jis pasitikėjo. Romano eigoje, atsiskleidžiant jo charakteriui, jis tapo vis simpatiškesnis. Brita – rūpestinga moteris, greitai pripažinusi per savo ambicijas prieš penkerius metus suklydusi dėl Ralio. Tyrimo eigoje ji subrendo ir ėmė apgailestauti dėl to, kaip praeityje su juo pasielgė. Abu knygos herojai sudarė gerą komandą ir aš mėgavausi matydama, kaip jie rūpinasi vienas kitu. Knygos personažai ir siužetas yra tiesiog puikūs.
Vaida Kavaliukaitė
2011-07-25
 
Kita informacija
Recenzento
vertinimas:
Tema: Detektyvai
Leidykla: Alma littera
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2010
Vertėjas (-a): Jovita Liutkutė
Puslapių: 504
Kodas: ISBN 978-9955-38-732-9
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 0
 
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą