Rašyk
Eilės (78173)
Fantastika (2308)
Esė (1557)
Proza (10916)
Vaikams (2717)
Slam (79)
English (1198)
Po polsku (371)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 9 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter
Batlai » Tūkstantmečio mūšis » Taisyklės

Apie

Mūšis - tai literatūrinės kovos. Jų metu autoriai turi parašyti kūrinius per parą nuo užduoties paskelbimo. Po to vertintojų komisija vertina kūrinius (nežinodami, jų autorių) ir į kitą etapą patenka tik tam tikras kiekis geriausiai įvertintus kūrinius parašiusių žmonių. Taip konkurentų vis mažėja ir, galų gale, laimi vienas vienintelis.

Tema

Kiekviename etape pateikiama tema, kuri turi atsispindėti dalyvių kūriniuose. Ar kūrinys atitinka tema - sprendžia konkurso komisija.

Kūriniai

Šis mūšis yra poetinis, t.y. jame dalyviai rašo eilėraščius. Jokių konkretesnių žanro ar formos reikalavimų eilėraščiams nėra, tačiau tokie reikalavimai gali būti nurodomi kiekvienam etapui atskirai, etapo aprašyme (kuris bus parodomas etapo pradžios dieną).

Kūriniams atsiųsti yra skiriamos 24 valandos nuo užduoties paskelbimo. Kol dar nesibaigė kūriniams rašyti skirtas laikas, autoriai gali savo kūrinius redaguoti. Kūrinio atsiuntimo laikas, tai paskutinio redagavimo laikas.

Dalyviai

Mūšis vyksta penkiais etapais. Pirmame etape dalyvauja visi užsiregistravę autoriai. Į antrąjį etapą patenka 16 stipriausiųjų kūrinių autorių. Nuo antrojo etapo visi kūriniai atsitiktinai suskirstomi poromis. Kova vyksta nebe tarp visų, o tik tarp atitinkamos poros kūrinių. Į tolimesnius etapus patenka po vieną kūrinį iš kiekvienos poros. Taigi, trečiajame etape lieka 8, ketvirtajame - 4, o penktajame - 2 dalyviai. Po penktojo etapo išaiškėja nugalėtojas.

Kūrinių vertinimo metu dalyviai privalo išlaikyti savo anonimiškumą - draudžiama kūrinyje ar bet kur svetainėje palikti užuominas apie kūrinio autorių.


Konkurencija

Nuo antrojo Mūšio etapo, dalyviai skatinami kovoti prieš priešininką "įgeliant" priešininkui, jo tekstams ar pan. Tai yra poetinis mūšis, o ne paprastas poezijos konkursas, tad tikimasi rimtos kovos ir kraujo.

Už kovos techniką komisija gali skirti papildomų balų.


Vertinimas

Vertintojų komisiją sudaro neporinis vertintojų skaičius. Pirmame etape kūriniai vertinami balais 0 - 0,1 - 0,2 - 0,3 - <…> - 4,9 -5. Po kiekvienu kūriniu paliekamas komentaras. Šešiolika geriausiųjų kūrinių pirmame etape išrenkami pagal vertintojų balų sumą. Kituose etapuose vertintojai nurodo poros laimėtoją. Juose vertinimo balai yra tik informacijai apie kūrinio kokybę. Laimi tas kūrinys, kurį kaip laimėtoją nurodo daugiau vertintojų.

Vertinimo kriterijai:
  1. Eilėraščio technika.
  2. Atitikimas etapo temai.
  3. Atitikimas papildomoms taisyklėms.
  4. Bendras įspūdis.
Papildomai gali būti skiriama taškų už gerą kovos techniką (kovojimą mūšyje)

Draudžiama

Griežtai draudžiama palikti užuominas, kurių dėka galima būtų suprasti kas yra kūrinio autorius, iki vertinimo pabaigos. Taip pat negalima rašyti ir kūrinio parašymo laiko. Už šios taisyklės pažeidimus dalyviai bus diskvalifikuojami.


Daugiau informacijos

Kilus klausimams ir neaiškumams kreipkitės:
<a target="_new" href="http://www.rasyk.lt/user-4640.html">http://www.rasyk.lt/user-4640.html</a>
arba vilija@kitoks.lt