Rašyk
Eilės (78089)
Fantastika (2284)
Esė (1538)
Proza (10868)
Vaikams (2684)
Slam (68)
English (1208)
Po polsku (340)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 15 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter
Batlai » Kautynės gamtoje » Taisyklės

Apie

Mūšis - tai literatūrinės kovos. Jų metu autoriai turi parašyti kūrinius per parą nuo užduoties paskelbimo. Po to vertintojų komisija vertina kūrinius ir į kitą etapą patenka tik tam tikras kiekis geriausiai įvertintus kūrinius parašiusių žmonių. Taip konkurentų vis mažėja ir, galų gale, laimi vienas vienintelis.

Užduotis

Kiekviename etape pateikiama užduotis kartu yra ir etapo tema ir frazė akrostichui - pirmosios kūrinio eilučių raidės turi sudaryti užduoties pavadinimą. Viso mūšio metu reikia atsižvelgti ir į bendrą mūšio temą - „Gamtoje“.

Kūriniai

Visi kūriniai turi būti akrosticho formos, o žodis, sudėliojamas iš pirmųjų eilučių raidžių turi būti užduoties pavadinimas. Užduoties pavadinimas turi būti naudojamas visas ir tiksliai ta tvarka, kuria yra pateiktas. Negalima pridėti arba praleisti raidžių, tačiau užduoties pavadinimą galimą pakartoti du kartus (jei kitaip nenurodo etapo užduotis). Antrą kartą kartojamas pavadinimas taip pat turi būti visas - ne kuri nors jo dalis. Kūrinio pavadinimo pirma raidė į akrosticho frazę neįeina.
Šis batlas yra poetinis. Kūriniams atsiųsti yra skiriamos 24 valandos nuo užduoties paskelbimo. Kol dar nesibaigė kūriniams rašyti skirtas laikas, autoriai gali savo kūrinius redaguoti. Kūrinio atsiuntimo laikas, tai paskutinio redagavimo laikas.

Dalyviai

Batlas vyksta penkiais etapais. Pirmame etape dalyvauja visi užsiregistravę autoriai. Į antrąjį etapą patenka 16 stipriausiųjų kūrinių autorių. Nuo antrojo etapo visi kūriniai atsitiktinai suskirstomi poromis. Kova vyksta nebe tarp visų, o tik tarp atitinkamos poros kūrinių. Į tolimesnius etapus patenka po vieną kūrinį iš kiekvienos poros. Taigi, trečiajame etape lieka 8, ketvirtajame - 4, o penktajame - 2 dalyviai. Po penktojo etapo išaiškėja nugalėtojas.

Vertinimas

Vertintojų komisiją sudaro neporinis vertintojų skaičius. Pirmame etape kūriniai vertinami balais 0 - 0,1 - 0,2 - 0,3 - <…> - 4,9 -5. Po kiekvienu kūriniu paliekamas komentaras. Šešiolika geriausiųjų kūrinių pirmame etape išrenkami pagal vertintojų balų sumą. Kituose etapuose vertintojai nurodo poros laimėtoją. Juose vertinimo balai yra tik informacijai apie kūrinio kokybę. Laimi tas kūrinys, kurį kaip laimėtoją nurodo daugiau vertintojų.

Vertinimo kriterijai:
  1. Eilėraščio technika.
  2. Atitikimas taisyklėms.
  3. Bendras įspūdis.

Draudžiama

Griežtai draudžiama palikti užuominas, kurių dėka galima būtų suprasti kas yra kūrinio autorius, iki vertinimo pabaigos. Taip pat negalima rašyti ir kūrinio parašymo laiko.


Akrostichas

Akrostichas [gr. akros - kraštinis + stichos - eilutė] eiliuotas kūrinys, kurio eilučių pradinės (viena arba kelios pirmosios) raidės, skaitant nuo viršaus į apačią, sudaro žodį arba posakį; tokiu būdu į eiliuotą kūrinį įkomponuotas žodis ar posakis.
Pavyzdžiai:
<a target="_new" href="http://www.rasyk.lt/read-19736.html">http://www.rasyk.lt/read-19736.html</a>
<a target="_new" href="http://www.rasyk.lt/read-30517.html">http://www.rasyk.lt/read-30517.html</a>

Daugiau informacijos

Kilus klausimams ir neaiškumams kreipkitės:
<a target="_new" href="http://www.rasyk.lt/user-4640.html">http://www.rasyk.lt/user-4640.html</a>
arba vilija@kitoks.lt