Rašyk
Eilės (78089)
Fantastika (2284)
Esė (1538)
Proza (10868)
Vaikams (2684)
Slam (68)
English (1208)
Po polsku (340)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 13 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter
Batlai » Kačiūkis » Taisyklės

Apie

Mūšis – tai literatūrinės kovos. Jų metu autoriai turi parašyti kūrinius per keturias paras nuo užduoties paskelbimo. Po to vertintojų komisija vertina kūrinius: po atrankos – keturias paras, po antrojo etapo – tris, likusių etapų – dvi paras. Į kitą etapą patenka tik dalis geriausiai įvertintus kūrinius parašiusių žmonių. Taip konkurentų vis mažėja ir, galų gale, laimi vienas vienintelis.

Penki etapai

Pirmas etapas – visų užsiregistravusiųjų kova dėl galimybės patekti į antrąjį etapą.
Antrajame etape visi dalyviai atsitiktinai suskirstomi poromis. Kova vyksta nebe tarp visų, o tik tarp atitinkamos poros kūrinių.
Į tolimesnius etapus patenka po vieną kūrinį iš kiekvienos poros. Taigi, trečiajame etape lieka 8, ketvirtajame – 4, o penktajame – 2 dalyviai. Po penktojo etapo išaiškėja nugalėtojas.

Temos ir užduotys

Kiekvienam mūšio etapui bus pateikiama vis kitokia tema/užduotis, kuri išaiškės pasibaigus prieš tai buvusiajam. Visus etapus lydės vaizdinė užduotis - vienas iš Louis Wain kūrinių, o nuo ketvirtfinalio prisidės dar ir formos reikalavimai.

Kūriniai

Dalyviai kurs eiles. Kokią formą pirmuosiuose etapuose pasirinksite nesvarbu: galite minkyti klasikinės eilėdaros tekstus, galite rašytu verlibru, o galite ir nieko apie tai neišmanyti, bet sugebėti „laužyti“ eilutėmis. Svarbiausia – teksto turinys, jo (pa)trauklumas ir sąsajumas su užduoties paveikslėliu.

Kūriniams įkelti turėsite keturias paras nuo užduoties paskelbimo. Kol dar nesibaigė kūriniams rašyti skirtas laikas, autoriai gali savo kūrinius redaguoti. Kūrinio atsiuntimo laikas, tai paskutinio redagavimo laikas, todėl paskutinėmis minutėmis saugoti reikia tik įvertinus, ar spėsite iki nurodyto laiko.

Vertinimas

Vertintojų komisiją sudaro nelyginis vertintojų skaičius.
Pirmame etape kūriniai vertinami balais 0 - 0,1 - 0,2 - 0,3 - <…> - 4,9 - 5. Po kiekvienu kūriniu paliekamas komentaras (jei komisijos narys tam nusiteikęs). Šešiolika geriausiųjų kūrinių pirmame etape išrenkami pagal vertintojų balų sumą.
Kituose etapuose vertintojai nurodo poros laimėtoją (taigi tereikia įveikti tik priešininką). Juose vertinimo balai yra tik informacijai apie kūrinio kokybę. Laimi tas kūrinys, kurį kaip laimėtoją nurodo daugiau vertintojų.

Vertinimo kriterijai

Kiekvieno komisijos nario – individualūs, svarbu atkreipti dėmesį į eilių turinio sąsajumą su užduotimi.

Draudžiama

Iki etapo vertinimo pabaigos griežtai draudžiama dalintis užuominomis, kurių dėka galima būtų suprasti kas yra kūrinio autorius. Taip pat negalima atskleisti ir kūrinio parašymo laiko.