Rašyk
Eilės (73372)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10378)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 19 (4)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter
Batlai » Azazelo(-s) istorija » Taisyklės

Batlas - tai literatūrinės kovos. Jų metu autoriai turi parašyti kūrinius per keturias paras nuo temos paskelbimo. Po to vertintojų komisija vertina kūrinius (per keturias paras) ir į kitą etapą patenka tik tam tikras kiekis geriausiai įvertintus kūrinius parašiusių žmonių. Taip konkurentų vis mažėja ir, galų gale, laimi vienas vienintelis.

Dalyviai

Batlas vyksta penkiais etapais. Pirmame etape dalyvauja visi užsiregistravę autoriai. Į antrąjį etapą patenka 16 stipriausiųjų kūrinių autorių. Nuo antrojo etapo visi autoriai atsitiktinai suskirstomi poromis. Kova vyksta nebe tarp visų, o tik tarp atitinkamos poros kūrinių. Į tolimesnius etapus patenka po vieną kūrinį iš kiekvienos poros. Taigi, trečiajame etape lieka 8, ketvirtajame - 4, o penktajame - 2 dalyviai. Po penktojo etapo išaiškėja nugalėtojas.

Vertinimas

Vertintojų komisiją sudaro neporinis vertintojų skaičius. Vertintojai renkami atsižvelgiant į jų kompetenciją. Pirmame etape kūriniai vertinami balais 0 - 0,1 - 0,2 - 0,3 - <…> - 4,9 -5. Po kiekvienu kūriniu paliekamas komentaras. Šešiolika geriausiųjų kūrinių pirmame etape išrenkami pagal vertintojų balų sumą. Kituose etapuose vertintojai nurodo poros laimėtoją. Juose vertinimo balai yra tik informacijai apie kūrinio kokybę. Laimi tas kūrinys, kurį kaip laimėtoją nurodo daugiau vertintojų.

Vertinimo kriterijai:

1. Batlo užduoties išpildymas, istorijos atskleidimas (2 balai)
2. Užduoties interpretacija, siužeto originalumas, įtaigumas (1 balas)
3. Kūrinio technika, vaizdingumas, išbaigtumas (1 balai)
4. Bendras įspūdis (1 balas)

Kūriniai

Šis batlas yra prozos. Visi siunčiami kūriniai turi būti nauji, niekur neskelbti, parašyti lietuvių kalba. Kūriniams atsiųsti yra skiriamos 96 valandos (4 paros) nuo užduoties paskelbimo. Kol dar nesibaigė kūriniams rašyti skirtas laikas, autoriai gali savo kūrinius redaguoti. Kūrinio atsiuntimo laikas, tai paskutinio redagavimo laikas.

Draudžiama

Griežtai draudžiama palikti užuominas, kurių dėka galima būtų suprasti kas yra kūrinio autorius, iki vertinimo pabaigos. Taip pat negalima minėti ir kūrinio parašymo laiko. Griežtai draudžiama siųsti (užduočiai pritaikytus) anksčiau kur nors publikuotus kūrinius.

Patartina

Rekomenduojame kūriniuose naudoti lietuviškas kabutes bei brūkšnius:
kabutės – "alt"+"0132"; "alt"+"0147";
brūkšnys – "alt"+"0150".