Rašyk
Eilės (73378)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10379)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 17 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Viduramžių mūšių pavyzdžiai literatūroje Gal galite ptarti, kur pasiskaityti gerų viduramžių kovų, karų, mūšių pavyzdžių? :) Nuoširdžiai jūsų ;)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-12-08 10:19
Nuar
Meškiuk, tu suklydai. Lapkritis prašo patarimo dėl viduramžių mūšių. Bardišius viduramžiais buvo naudojamas tik kaip kovos kirvis ant ilgo koto (apie 150 cm). Jis tik XVI a. gavo smailą galą ir nuo tada juo galima buvo durti kovos metu. O tai jau renesansas, ne viduramžiai. 
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-12-08 10:18
Mylista sutinka su viskuo
Žmonės peikia holivudinį nerealistiškumą, iš dalies tam pritariu, iš dalies nepritariu.

Apie kompiuterinus žaidimus ilgą laiką eina toks ginčas "realistiškumas" vs. "smagumas" (fun). Galima sukurti tobulą lėktuvo pilotavimo modelį, ar labai artimai modeliuoti kareivio mūšio elgseną kokiame nors Irake. Ar tai bus smagūs žaidimai? Su lėktuvu nukrisi ir užsimuši ir nebegalėsi žaisti toliau. Būdamas kareivis mėnesių mėnesius patruliuosi, kol užvažiuosi ant minos ir neherojiškai būsi išsiųstas į atsargą.

Jeigu realistiškumas būtų pagrindinis privalumas, tai geriausius romanus rašytų istorikai. Aišku, kai perlenkiama į priešingą pusę, ir stačias Rembo laksto su kulkosvaidžiu ar samurajus čiak nukerta 5 kaip muses vienu kirčiu, tai irgi neįdomu, nes nebegali tuo patikėti.

Kelios knygos, kuriose apie mūšius buvo įdomu skaityti, ir jautėsi, kad rašytojas padarė istorinius namų darbus:

Mika Valtari. Mirties angelas.
George R. R. Martin. Song of ice and fire (tik pirmos epo dalys, po to realistiškumo vis mažiau, o holivudo daugiau)

Na o jeigu norisi autentiško šaltinio, tai noriu rekomenduoti Bayeux katedros gobeleną (Bayeux tapestry). Viljamas užkariautojas, kuris nukariavo Angliją, nemokėjo skaityti. Liaudis viduramžiais, irgi nemokėjo skaityti. Kad papasakotų visą karo eigą ir patį Hastingso mūšį, jis liepė išsiuvinėti didžiulį, 70 metrų ilgio gobeleną. Verta pažiūrėt ir paskaityt aprašymus,bent internete.Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-12-08 01:25
Lapkričio
Gal būtent tam, kad "neprisifantazuočiau" ir paprašiau pavyzdžių ;) bet už rezultatus negarantuoju :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2012-12-08 00:50
Valkas
Jei jau rašysi, patarimas - neaprašinėk kovų taip, kaip jas matei filmuose ar kompiuteriniuose žaidimuose. Būk geras, neaprašinėk. Tai pirma ir didžiausia bet kokio pradedančio batalinių scenų kūrėjo klaida, prisižiūri jie holivudinio marmalo ir prasideda fantazijos. Čia ne tik viduramžiams taikoma.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-12-08 00:37
Lapkričio
Grynai asmeninės grafomanijos tikslais :) nes norisi, kad bent prieš save gėda nebūtų ;)) Ačiū, Meškiau, už pasiūlytą pagalbą, butinai paklausiu esant progai ;) tūrėsi galimybę sužybėti :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-12-08 00:33
Meškiukas
Dar vienas būdas - klausk manęs. Pasikelsiu uodegą, pasakydamas, kad šį tą išmanau apie šaltuosius ginklus ir visą smagiąją epochą, kada vyras vyrui ne kumščiu voždavo, o stengdavosi bardišių po šarvais pakišti ;) Be to, kaip atsakė Valkas - žiūrint ko tau reikia.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-12-08 00:23
Lapkričio
Dėkoju už patarimą :) manau kolkas užteks pasinaudoti pirmąją jo dalimi :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2012-12-08 00:11
Valkas
Reikia rimčiau, ar tik pasidomėjimui?

Literatūroj siūlyčiau ieškot atsargiai, Valteris Skotas ar amžininkai nelabai tinka, pas juos dvirankiais kalavijais veikėjai fechtuojasi
Užtat rekomenduoju originalius viduramžiškus tekstus - Nybelungų giesmę, Artūro mirtį, visokius viduramžių riterinius romanus (yra išleistos knygelės lietuvių kalba). Tiesa, tų tekstų skaitymas gan specifinis. Bet tikrai verta.

O jei susidomėjimas gilesnis - yra Lietuvoj šios srities tyrinėtojų. Kalbu ne apie rekonstruktorius, kuriuos įkvėpė Tolkinas ar tas pats Skotas, o akademikus. Pasakoja jie noriai ir visai ne nuobodžiai.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
1 2
[iš viso: 28]


 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą