Valkai, nematomumas ir savęs atskyrimas nuo VIENO kažkurio vartotojo - ne tas pats. Be to, tavo nematomumas - mokamas reikalas. Tai savaime aišku, kad ji - žlugęs reikalas. Geriausi dalykai yra nemokami. Apmokestinti gali nebent to gėrio perteklių. Kodėl negalima būtų leisti vartotojui leisti atsiskirti nuo max 2 kitų vartotojų? Nori nuo daugiau atsiriboti - pirk.
Beskaitinėdamas šen bei ten sugalvojau dar kai ką...
O jeigu registruotiems vartotojams sukurti mažą tokį skyrelį, pavadintą, tarkim "užribiu", ar panašiai? Esmė tokia - jeigu labai nepatinka koks nors įkyrus vartotojas, siunti jį į "užribį. Ir vualia - išsiųstasis tavęs nebemato. Nei tavo kūrinių, nei tavo accounto su visais dienoraščiais, anei komentarų. Nemato - vadinasi, negali ir parašyti, nei balų duoti. Visus kitus jis mato įprastai.
Kaip manote, geresnė alternatyva nei banas? Nenoriu matyti žmogaus - nematau. Veiktų abipusiai.
O aš noriu, kad diskusijose komentaro laukelis būtų viršuje, o ne apačioje.:)
Iš esmės Aurimazas siūlo labai neblogas idėjas. Ir yra keli variantai. Vienas apie tai padiskutuoti ir pamiršti. Antras - sukonspektuoti viską ir nelabai įkyriai vis priminti programeriui, kad mes galvojame, jog tie pakeitimai padės žengti į šviesų rytojų. Galiausiai viską galime sukonspektuoti ir paduoti programeriui ir mandagiai jo paklausti ar nenorėtų pagalbos iš šono? Manau, kad atsirastų norinčių ir galinčių padėti. Kad nekiltų problemų, manau galima viską ir teisiškai užtvirtinti.
Šiaip su Artūru mes esame diskutavę apie rašyko pritempimą prie samizdato rojaus... Regis yra toks posakis: man niekada nepabosta stebėti liepsną, tekančią upę, besiparkuojančią moterį ir šlovinti samizdatą.:]
Aš tik pavyzdį pateikiau, kaip galėtų būti. Bet tai nepasako, ar TIKRAI REIKIA. Juk toks rašymas, kai sistema pati verčia mąstyti apie savo klaidas, daugeliui naujokų gali tiek įkyrėti, kad jie mes visą reikalą jo net dorai nepradėję. Kiti galbūt paplos katučių...
Yra tokia šlykščioji bet kurio portalo pusė, apie kurią mažai kas kalba, bet kuri turi nemažą įtaką pokyčiams - tai lankomumas. Jeigu savininkas, tarkim, uždirba iš reklamos, tai jam nepalanku daryti pokyčius, mažinančius lankomumą. Kitaip tariant, gaunasi kova "pinigai VS kažkas naujo". Kiek man teko panašių kovų stebėti, tai laimėdavo pinigai, o ne ideologijos.
Klimb, jeigu jau sakai, kad adminams darbo per daug, mes siūlom priemones kaip jiems padėti, o ne kaip viską automatizuoti.
Manai, kad komentarai padeda gramatines klaidas ištaisyti? Gramatines klaidas ištaisyti padeda Juodos Avys, automatinė klaidų taisymo sistema. Komentarai padeda stilių šlifuoti. Tai skirtingi dalykai.
Jeigu problema programeris, paparašykit Aurimaz. Gal jis padės :)
taip, jeigu kopėtėlės programuotų šitą svetainę, tai ne tik kad nesileistų į diskusijas ir neieškotų būdų, bet jau būtų priprogramavusios. bet dabar aš ieškau būdų kaip su esamom priemonėm pakeisti situaciją. štai kodėl neieškau būdo skraidinti kaladėlę, nes kaladėlės puikiai skraido paleidus jas ragatke, tik kad netoli skrenda ir neprognozuojamai trenkiasi, gal net kažkur pataiko, tik kad kliudžiau jau aptarėm kitoje temoje. taigi aš tikrai neiškau būdų kaip atmesti viską siūlot, bet kai kurie siūlymai nėra vykę, o tie kurie vykę, reikalauja daug programavimo, bet ne paslaptis turbūt, kad dabar programuotojas neturi mums laiko. ar kada turės? aš nežinau. iki to laiko galim ir toliau ieškoti įvairių būdų, dalintis pasiūlymais ir t.t. sutarkim, kad dabar realu keisti tik vidines tvarkas, taisykles, idėjas, kurios pritrauktų rašančius ir skaitančius ir pan. namų darbai su esamom priemonėm. pieštukais, o ne kompu. ar tinka? ir dar - aš nemanau, kad automatinis klaidų ieškojimas padėtų rašykui tobulėt. gal lengviau įsimena, kai kažkas komentare parašo, nei kad viską pakeistų sistema. žmonės su tais automatizmais pražus. jau dabar daug kas nežino net mamos telefono numerio mintinai, nes viskas sumaniuose telefonuose. jau dabar daug kas nemoka daugybės lentelės, nes visuomet skaičiavimo mašinėlė šalia, o visi atsakymai yra google arba supermamose...
Iškėlus kažkokį uždavinį, visados yra du sprendimo būdai - pasakyti, kad to padaryti NEGALIMA, arba priimti tai kaip filosofinį uždavinį ir imti ieškoti įvairiausių būdų, kad tai būtų ĮMANOMA.
Man patinka vaikai - jų paklausk "o kaip padaryti, kad medinė kaladėlė imtų skraidyti?" - tai jie nesakys "neįmanoma", o sugalvos šimtą pačių fantastiškiausių būdų, nieko net neišmanydami nei apie fiziką, nei apie aerodinamiką.
O mes gi ne vaikai. Turime žinių tiek, kad sprendimų visiems interneto atvejams sugalvoti galima.
Pavyzdžiui - pusiau fantastinė idėja "kaip priversti naujokus rašyti be klaidų":
Žmogus nori įkelti kūrinį. Įveda jį į lauką tekstams rašyti ir spaudžia mygtuką. Programa išsikviečia dažniausiai daromų klaidų žodyną ir kiekvieną teksto žodį "perkošia" per jį. Rastas klaidas įrašo į personalinę duombazės lentelę. Tada dar perkošia tekstą, tikrindama dažniausiai klaidingus žodžių junginius. Vėlgi - rastas klaidas surašo į dar vieną asmeninę DB lentelę. Tada atveria žmogui kitą langelį, kuriame paprašo pataisyti rastus blogus žodžius, pažymėdama juos raudonai. Tarkim, palieka žmogui galimybę palikti ne daugiau penkių klaidų (o gal ten tyčia reikia su klaidomis?...) Jeigu neištaisoma, ciklas pakartojamas iš naujo - arba ištaisai, arba atia...
Vargais negalais vartotojas ištaiso klaidas, palikdamas arba nepalikdamas penkių klaidų minimumą, spaudžia "toliau" ir mato - dar viena panaši lentelė su raudonai pažymėtais junginiais. Ir vėlgi - tam tikras leistinas minimumas. Vartotojas vėl vargsta, vėl taiso. Galop ištaisęs įkelia kūrinį ir visus prakeikia už tokią sistemą.
TAČIAU skaitytojai jį pagiria - vo, parašei Š***, bet nors be klaidų.
Po kelių tokių bandymų vartotojui tiesiog išsiugdytų refleksas nedaryti tam tikrų klaidų. Programa galėtų skaičiuoti visas jo klaidas ir žymėtis sau "klaidų istoriją". Kai padaromų klaidų kiekis nukristų žemiau nustatyto minimumo, programa galėtų persijungti į įprastinio talpinimo režimą - daugiau jokios prievartos taisyti klaidas. Tai būtų tarsi pasveikinimas, kad nuo tos akimirkos vartotojas jau yra subrendęs bent minimaliai gerai rašyti. Be to, panaši sistema atbaidytų bevalius, kuriems svarbu įkelti tekstą, bet nesvarbu, KOKS jis. Kaip manot, adminams dėl to darbo padaugėtų ar sumažėtų?
Jeigu trūksta administratorių, daugelį funkcijų galima automatizuoti kūrybiškai pasižiūrėjus į probleminę situaciją. Vietoj to, kad sakyti - trūksta administratorių, galima pasukti galvą, kaip jiems palengvinti darbą.
Įsivaizduok pasaulį su begale daviklių (tai jau ne be ScFi, jeigu ką), kurie informuoja apie sistemos pasikeitimus. Sistemos valdytojui tuomet nėra būtina pačiam matuoti sistemos parametrų su linuote, termometru ar kokiu kitu nors archaišku prietaisu. Jis gauna jau apdorotą informaciją, atemtus begalę triukšmų, kad galėtų priimti sprendimą mažiausiomis sąnaudomis.
Rašykų atveju, kai turite ribotus administratorių resursus, reikia mąstyti šiek tiek kitaip. Ne galvoti, kad administratorius pats privalo įsitikinti, ar vartotojas piktnaudžiauja, pavyzdžiui, galimybe redaguoti tekstą jį pakesidamas visą ir skaitydamas kiekvieną tekstą. Aurimaz siūlymas leisti tik ribotą skaičių pakeitimų, kuriuos skaičiuotų sistema, yra gera pradžia į tą pusę, kuomet sistema be administratoriaus įsikišimo atlieka purviną darbą. Minties pratęsimas galėtų būti toks - jeigu vartotojas padaro kritinį kiekį pakeitimų, sistema pati informauoja administratorių ir jis, jeigu reikia, įsikiša.
Dėl simbolių skaičiaus ir kratinių - taigi trivialu. Juk iškuolins. Juk ir dabar galima rašyti kratiniais, rezultatas, manau, juk bus tas pats? Taigi, tavo argumentas, kad leidus sistemai skaičiuoti ženklus atsiras tuo piktnaudžiaujančių, atsiprašau, bet neracionalus. jau dabartinė sistema turi apsaugos priemones balsuotojų asmenyse. Galvokite mažumlėle pozityviau, o ne vien "Ne" būsenoje.
visi šie pasiūlymai visiškai nesprendžia esminės problemos. o ji tokia – mums trūksta administratorių ir kritikų. ir kol neišspręsim šitos, tol nelabai svarbios atrodo tokios smulkmenos kaip dizainas, kuris iš tiesų man patinka. pasiūlymai, kurie apsunkintų dabartinių administratorių darbą iš karto atrodo atmestini. nes jie tik gilina esminę problemą.
O kas liečia tokį vandališką elgesį, kaip vieno kūrinio pakeitimas kitu beredaguojant - irgi įmanoma sugalvoti funkciją, kuri procentaliai palygintų esamo ir redaguoto kūrinio skirtumus. Tarkim, neleistų, kad ženklų skaičius skirtųsi daugiau kaip 2 proc. Žmonių, kurie TYČIA apeitų tokias apsaugas, tikslas toks ir būtų - ne redaguoti, o apeiti apsaugas. Tokie... hm, greit pastatomi į vietą.
Šiaip kas dėl kūrinių redagavimo - galima suprogramuoti, kad autorius turėtų galimybę pasiredaguoti savo kūrinį VIENĄ kartą. Pasiredagavo - viskas, daugiau ties tuo kūriniu STOP. Manau, turėdami ribotas galimybes redaguoti, vartotojai jas vertintų. Kartais iš tiesų norėtųsi pačiam klaidas pasitaisyti užuot moderatorių kankinus. Jeigu jau kalbėti apie redagavimą, aš būtent už tokį variantą. Viena galimybė. O jeigu nori daugiau - rašyk SMS, pirk taškus ir redaguok du kartus. Trečio gal nereikia - čia jau būtų pernelyg gerai.
Kopetėlės, man nesuprantamas jūsų skepsis. Ką reiškia įdės žodį kratinį. Tam kantrybės reikia ir laiko. ir kiek toks autorius turės jos matydamas, kad jo kūriniai automatiškai ištrinami. Viskas tam skirta, kad būtent ir priversti autorius dirbti, o ne šūdą malti.
Juk autorius, kurio trumpi pirstelėjimai iškart atsidurs šiukšledėžeje ar(Naujiena) miniatiūrų skyrelyje, iškart supras, kad jo niekas neskaito ir greitai jam tai atsibos.
Flax, dėl simbolių jau atsakiau Aurimaz, bet perkelsiu ir čia tą patikslinimą. taip sistemai nesunku pasakyt kad turi būti tam tikras kiekis simbolių ir pan. bet mes neturim pakankamai administratorių, kurie sužiūrėtų, ar tai nėra raidžių kratiniai bandantys imituoti reikiamos apimties kūrinį vien vardan Artur siūlomo 7 punkto privalumų. aš palaikau Aurimaz nuomone, kad neredaguojami kūriniai yra istorija ir pačiam gali būti įdomu pasižiūrėti į progresą. taip pat priminsiu jau kartą sakytą dalyką - kūrinius skaito adminai. kas nutinka su kūriniu, kai išsakai pastabas, autorius ima pakeičia? vėl skaityt? iš kur aš žinau, kad jie nepradės kelti vietoj vieno teksto visai kitą, galbūt už vulgarumą ištrintą? visiškas chaosas adminų akimis būtų. nebesuvaldytum šito. o vardan ko? dėl to, kad autorius skubėjo įmesti nesutvarkytą tekstą? tikrai neverta programuot šito. geriau jau lai autoriai mokosi iš klaidų. ir dar. tarkim jau buvo parašyti komentarai ir balsuota. tai vietoj vieno įmetus kitą tekstą kas tada? gaunasi kad už vieną balsuota, įvertinta, komentuota, visai kitas tekstas padėtas. nesąmonė.
kaip jau esu ne kartą sakiusi, jeigu Tu tokiu stilium ketini bendraut, pokalbio nebus, galėsi verkti dėl mūsų neveiklumo, bet būsi pats kaltas, nes būtent Tu padiktuoji tokį bendravimą.
Nuorodos į technines galimzbes negalioja, nes nurodo tik visišką nenorą pajudinti savo smegenų lasteles.
Ką gi paskaičiau komentarus, paskaičiau ir kitas diskusijas ir susidariau truputį kkitą nuomonę.
Pradžioje dėl tų kurie burba, kad kaip pavyzdį duodu svetaines su galūnę .ru. Ką padarysi, bet esu fantastikos mėgėjas ir būtent tose svetainėse galiu laisvai ir nemokamai skaityti beveik visą geriausią literatūrą, kuri tik yra išversta į rusų kalbą. Nepykit, bet daugelio kūrinių iš to skaičiaus lietuviškai net niekas neišvers. Jei jūs galit nurodyti tokias pačias nemokamas svetaines anglų ar vokiečių kalbomis, prašom. paskaitysiu ir ten.
bet kaip supratau daugelis adminų žino tik rašykus bei kūribingus:)
Jei klystu duokit pavyzdį:)
Todėl jie kaip partizanai miške tyli dantis sukande ir nieko nesako, nieko nedaro, nieko neleidžia, kad čia kas nors tobulėtų. Juk kam, juk ir taip jiems gerai.
Nuorodos į technines galimzbes negalioja, nes nurodo tik visišką nenorą pajudinti savo smegenų lasteles.
Jų matyt tėvai nemokė, kad nein tai vokiškai devyni:)
Todėl kopetėlėms, kaip mokančioms rusiškai siūlau nors pabandyti užsiregistruoti samizdate ir pažiūrėti kaip patogiai ten veikia forumas. Greit ji pati supras, kad minimalūs techniniai pakeitimai, labai smarkiai pagerintų rašykų patogumą ir jis taptų dar populeresnis.