Rašyk
Eilės (79046)
Fantastika (2329)
Esė (1595)
Proza (11062)
Vaikams (2730)
Slam (86)
English (1204)
Po polsku (379)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 14 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter







Kartą gyveno karalienė. Buvo ji jauna ir labai graži: plaukai kaip aukso gijos, lūpos it prisirpusios vyšnios, o skruostai lyg rožių žiedai. Sėdėjo karalienė didingam soste ir tvirta ranka valdė savo karalystę. Su aplinkinėm šalim gražiai sugyveno, o savojoje taip pat žmonių mylima buvo. Atradusi laisvą valandėlę, ji keliaudavo po šalį kartu su žaviuoju princu, savo vyru, kurį labai mylėjo. Susitikdavo ji su paprastais žmonėmis ir džiaugdavosi karalienės širdis, išvydus dėkingus jų veidus. Mat į karalystės sostą atsisėdusi, ji pavaldinius nuo skurdo išvadavo, statė miestus ir pilis, įrengė sodus ir parkus. O jos didžiausia svajonė buvo pastatyti bokštą, tokį aukštą, kad savo viršūne debesis pasiektų ir bylotų visiems apie šalies turtus ir galybę.
Drąsi ir ryžtinga buvo karalienė, tik jai ramybės nedavė mintis, kad jos jaunystės žiedas kažkada nuvys ir neišvengiamai ateis Mirtis. Todėl valdovę visad lydėjo gausi karių palyda, o kilus karui, ji pasilikdavo savo pilyje ir, belaukdama žinių iš mūšio lauko, su dvariškiais kauliukais žaisdavo.
Vieną šaltą žiemos vakarą įsakė karalienė tarnui atnešti saldaus vyno. Tuojau pat tarnas karalienės prašymą įvykdė. Palietė karalienės lūpos taurės kraštą, bet tą akimirką vos juntamas salstelėjęs kvapas prasimušė pro vyno aromatą. Sukaustė baimė karalienę ir pro pilies langą išpylė ji vyną. Pasisuko karalienė ir aiktelėjo, mat šalimais iš nežinia kur atsirado ištįsusi žmogysta, apsisiautusi mantija juodesne už pačią juodžiausią naktį, o veidą paslėpusi gobtuvo šešėliuose. Dviejose rankose ji laikė įtempusi ploną sidabro siūlą, o trečiojoje – žirkles tokio didumo lyg du kalavijai būtų varžtu sutvirtinti.
-  Šiąnakt tu turi mirti, - ramiai pasakė Giltinė.  – Vyną užnuodijo tau priešiški didikai. Tu turėjai jį išgerti, o aš – perkirpti tavo gyvenimo giją. Tačiau nepaprastai stiprus noras gyventi privertė tave sudvejoiti ir negerti. Jaučiuosi apgauta. Ir ką gi man su tavimi daryti?
Lediniai siaubo gniaužtai suspaudė karalienės širdį, tačiau mintis, kad ji, nors ir pati to nežinodama, apgavo pačią Mirtį, suteikė jai drąsos ir ji tarė:
- Tad leisk man gyventi. Jei man pavyko apgauti pačią Giltinę, leisk man gyventi amžinai ir garbingai pripažink savo pralaimėjimą.
- Tebūnie taip, kaip tu nori, - pasakė Mirtis, atrodo visai neįžeista karalienės įžulumo. –Tačiau atmink, - aš niekada neapralaimiu.
Taip tarusi, Mirtis it dūmas išsklendė pro langą į nakties tamsą.
Užplūdo džiaugsmas karalienę šitaip Mirtį apgavus, o tuo tarpu kaimyninės karalystės sostą baisus septyngalvis slibinas užgrobė. Įsiplieskė sykį nesantaika tarp slibino bei karalienės. Subūrė ji gausią kariauną ir pati ant žirgo sėdo apsitaisiusi plieno šarvais. Pasiekė karalienės armija slibino tvirtovę ir su jo gausia kariauna susirėmė. Vienas po kito kariai krito abiejų priešinikų gretose, tik karalienė kiekvieną kardo kirtį atremdavo, o strėlės, atrodo, ją aplenkdavo.
Pats slibinas panoro akiplėšą pamokyti. Didžiulis it kalnas jis išskleidė plačiai sparnus saulę užstodamas. Septynios galvos rangėsi it gyvatės ir visos liepsnom spjaudė, tačiau gražioji karalienė prisidengdavo masyviu skydu ir liepsnos jai nebaisios buvo. Pabūgo pabaisa beprotiškos gražuolės drąsos ir trauktis panoro, tačiau ji vieną po kitos slibino galvas kapojo. Žinodama, kad Mirties bijoti neverta, drąsiai metėsi į priekį karalienė ir paskutiniąją galvą nukirto.
Tą vakarą namop pergalingai žygiavo karalienė ir jos kariauna, o nuo slibino priespaudos išlaisvinti žmonės jai širdingai dėkojo. Greit po visą karalystę bei po svečias šalis pasklido gandas apie karalienę, slibinų galvų kapotoja vadinamą, ir apie nepaprastą jos drąsą.
Karalienės širdis iš džiaugsmo spurdėjo, kad nelaimėlius žmones nuo pabaisos išvadavo. Valdė savo šalį, toliau miestus ir pilis statė, tik niekaip nepradėdavo didžiojo bokšto statybų. Nebuvo jai kur skubėti, mat laiko ji turėjo visą amžinybę. Tuo tarpu žmonės stebėjosi neblėstančiu karalienės grožiu, o, jei kas paklausdavo, kur slypi jos jaunystės paslaptis, karalienė nusijuokdavo ir atsakydavo, kad gyvenimas – tai lošimas kauliukais, o ji išlošusi partiją su Mirtimi.
Gražiai su vyru karalienė sugyveno, po sunkios dienos ar varginančių karų jo tvirtam glėby gležna pasijusti galėdavo. Tačiau bėgo metai ir  nenumaldoma laiko upė princo veidą išvagojo. Jo tvirto stoto laikas nuožmus nepagailėjo, nes jis bet kokį tvirtą mūrą ilgainiui dulkėm paverčia. Tik karalienės vienos jis savo negailestinga ranka nepalytėjo.
Sykį sunkiai pasiligojo valdovės vyras ir teko jam į lovą atgulti. Rymojo karalienė šalia mylimojo dieną naktį ir plyšo jai iš skausmo širdis jį tokį nusilpusį bematant. Vieną vakarą nugalėjo karalienę nuovargis ir užsnūdo ji šalia princo lovos, tačiau vidurnaktį pažadino ją šalto vėjo gūsis. Pro atvirą langą vertėsi sniego šuorai, o virš princo lovos grėsmingai palinkusi stovėjo Mirtis. Žinojo karalienė šią akimirką ateisiant, tačiau visvien ją neviltis ir baimė sukaustė, Mirties rankoje didžiąsias žirkles išvydus. Nieko netarusi Giltinė žirklėmis it kalavijais perkirpo plonytį sidabro siūlą ir mylimo vyro krūtinė nusileidusi daugiau nebepakilo. Iš sustingusio kūno išsklendė princo vėlė ir paskutinį sykį pažvelgė į karalienę. Sukaustė ją stingdantis siaubas, mat princo žvilgsnis ne liūdesiu ar baime, o ramybe spindėjo. Mirtis jam ištiesė ranką, jis ją tvirtai suspaudė, ir abu kartu išsklendė į nakties tamsą, palikdami karalienę vieną raudoti.
Kamuojama begalinio sielvarto užsidarė karalienė savo menėse, o laikas nesustodamas lėkė: dienos virto akimirkomis, metai  ir dešimtmečiai prabėgdavo it viena popietė, žmonių gyvenimo žiedai prasiskleisdavo ir greit nuvysdavo karalienės akyse, tik jos žiedas vienišas ir amžinas žydėti nenustojo. Karalienės širdis apsitraukė ledu, o jos lūpos juoką pamiršo.  Vis dažniau nesutarimus su kaimyninėm šalim kalaviju ir ugnimi spręsdavo. Viena karalystė po kitos krito jai po kojomis ir karalienė imperatore pasiskelbė. Miestų ir sodų imperatorė jau seniai nebestatė, su žmonėm ji taip pat nesusitikdavo, o pavaldiniams didelių mokesčių naštą užkrovė, mat karai daug pinigų prarydavo. Žmonės nuskurdo, jų širdyse neviltis subujojo, o ir galingosios imperatorės jie bijojo.
Vieną speiguotą žiemos popietę nusprendė imperatorė slapčia į miestą išeiti ir pasiklausyti, ar iš tikro žmonės ją blogu žodžiu mini. Savo puošnų apdarą nutrintu apsiaustu pakeitė, o plaukus ir veidą po gobtuvu paslepė. Ėjo ji miesto gatvėmis, išvargusius ir išalkusius miestelėnus stebėjo, vogčiomis pro namų langus dirsčiojo. Atrodo, visur žiema tvyrojo: tiek lauke, tiek žmonių namuose, tiek pačios imperatorės širdyje.
Bevaikštant, pasiekė imperatorę tyli rauda. Apsidairė ji ir pamatė praviras gretimo namo duris. Dirstelėjusi į vidų išvydo imperatorė lovoje gulintį gražų jaunuolį išblyškusiu veidu, o ant jo krūtinės užsikniaubusią smulkutę merginą. Išgirdusi kažką atėjus, ji pakėlė ašarų nuplautą savo veidą, tačiau imperatorės nepažino. Paklausė imperatorė merginos, kas gi atsitiko.
- Vakar mano mylimąjį Mirtis pasiglemžė, - pasakė mergina, - jis sunkiai dirbdavo... Maisto nedaug teturėjom...
Tuomet mergina suspaudė savo mažus kumštukus ir jos balse skambėjo jau nebe sielvarto, o  pykčio gaidelės.
- Tai tos imperatorės kaltė. Ji nuskurdino šalį - žmonės badauja, miršta... Sakoma, kad kadaise ji buvo gera ir dosni, tačiau jau nėra žmonių, kurie tuos laikus prisimintų. Sakoma, kad turėjo ji vyrą, kurį be galo mylėjo, bet, jam mirus, jos širdis jau nebemoka jausti.
Nustebo mergina išvydusi, kad sudrebėjo nepažįstamosios pečiai ir netikėtai gražiu jos veidu ašaros riedėti pradėjo. Negalėjo nepažįstamoji akių nuo mirusio vaikino atitraukti, lėtai priėjo prie lovos, pasilenkė ir į kaktą jam pabučiavo. Tuomet, netarusi nė žodžio, pro duris išėjo. Tik vėliau nelaimėlė mergina pastebėjo ant stalo nedidelį odinį kapšelį, kurio čia naksčiau nebuvo.
Tą naktį užlipo imperatorė ant aukščiausio savo pilies bokšto, rankoje saldaus vyno taure nešina. Lediniais botago kirčiais žiemos vėjas čaižė jos veidą, o ašaros skruostus kaitino. Prieš akis regėjo ji dėkingus žmonių veidus, iš tolimos preities išnirusius. Širdį sušildė prisiminimai apie auksinės ramybės valandėles mylymojo glėby. Prisiminė imperatorė ir savo pačios juoką. Prisiminė ji sodus, kurie seniai jau suvyto, ir aukštąjį bokštą, kurio statyti taip ir nepradėjo. Pakėlė imperatorė vyno taurę sau prie lūpų, ir pasiekė jos nosį vos juntamas salstelėjęs nuodų kvapas.
Šalimais vėjo gūsy suplazdėjo mantijos juodesnės už pačią juodžiausią naktį skvernas.
- Žinojau, kad ši diena ateis, ir laukiau, - ramiai pasakė Mirtis. – Matau, nusprendei, kad tau jau laikas?
- Mano laikas atėjo jau prieš daugelį metų, - atsakė imperatorė ir jai atminty iškilo ta gūdi žiemos naktis, kai ji pirmąsyk išvydo mirtį. Tuomet baimė sukaustė valdovę, tačiau dabar, matant priešais save Giltinę, širdį netikėtai užplūdo ramybė.
- Tuomet eime, - pasakė Mirtis ir mėnesienoje suspindo plonytis sidabro siūlas, kurį Mirtis įtempė savo rankose. Imperatorė giliai įkvėpė gaivaus žiemos oro ir užsivertė stiklą. Vynas deginančia srove nuvilnijo gerkle ir imperatorė pamatė, kaip žirklių ašmenys perskrodžia naktį ir siūlas it ilgai virpinta styga nutrūksta.
Ant šaltų akmeninių grindų plaikstė vėjas auksines imperatorės garbanas, o šimtai stiklo šukelių it ašaros spindėjo mėnesienoje. Išlindo imperatorės vėlė ir paskutinį žvilgsnį metė į taip ilgai brangintą savo  kūną, o tada pasisuko į Mirtį ir jos ištiestą ranką paėmė. Pakilo jos abi į orą aukštai viršum pilies bokštų ir nuskriejo virš apsnigtų, ramiai miegančio miesto stogų. Vėjas nurimo ir atrodė, kad viskas aplinkui susitingo, palydėdami imperatorę į paskutinę jos kelionę. Dvi figūros, viena juoda, o kita blausiai švytinti, kilo vis aukščiau į žvaigždes ir imperatorei toptelėjo mintis, kad visgi Giltinė buvo teisi. Nesvarbu kokį kauliukų skaičių išridensi, Mirtis visada laimi.

2013-05-23 17:54
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 5 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2013-07-03 11:01
Paulius Tas
Graži pasaka. Lengvai skaitosi ir įtraukia.
Sekmes konkurse :-)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-24 13:45
Dvasytė
Pala...a tai ji čia dėl to savo nemirtingumo pati šarvus vilkosi ir ant link to slibino varė, ane? Tipo jei jau ji nemirtinga, tai jau jai ir visus karus atlikt, nes teip sakant be nuostolių tada ane?:D Nu tai tada čia labai jau į Stepfordo moterų modelį neša...tokia a la vyriška svajonė - gyvenimą nugyvent su pusiau tokiu...robotu, kuris nemirtingas, todėl normalu, kad visur, kur tik pavojus, ten jis ir apsidarbuos, o ir dar lovoje grįžusi iš žygio apsidarbuos:D, o kad viskas atrodyti gražu, kaip ir dera karalystėje ir geibenos princo nė menkiausias sąžinės priekaištas nekamuotų, tai, kad po šitokių karų su slibinais ir nepaliaujamo karalystės tvarkymo, grįžus dar ir sekso norėtųsi (nes freilinų matyt neužtenk, princas gerai išsiilsėjęs be darbo:D), tai visa Tai pavadinama maloniu poilsiu mylimojo glėbyje...o rytoj vėl varyk ant slibino, nes tu tipo nemirtinga, taip???:DDD Tai todėl, kad ji taip išsekusi ir nusilaksčiusi per tą nelemtą nemirtingumą, kurio, jeigu ką, apsidraudimui vyrelio brangiojo ir autoriaus, tai ji pati norėjo:D, tai dėl to jie tų vaikų ir neturi, teip?...Tipo tokia ideali svajonių motera -turtinga, kad su pilnu prabangiu išlaikymu, tai karalienė; nudirbanti visus nemalonius ir sunkius darbus, net iki slibinų galabyjimo, bet kad be jokios sąžinės graužaties vyrui, to, taip sakant, menkiausio diskomforto, tai - nemirtinga, o vaikai...nu apie juos matyt paprasčiausiai pamiršta, nes matyt, kad autoriaus galvoje... -nu nafig tie vaikai?! Turint tokį gyvenimą su Stepforto moterim ania?:D Bet kad kūrinys vaikams visiškai be vaikų, nors ir su šiokiu tokiu šeimos modeliu, ir dar be jokio paaiškinimo, nu tai nūūū:DDD
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-24 11:41
Dvasytė
...o jam niekada nė minties nekilo pasisiūlyti bent į vieną karą nujoti vietoj jos, nes jis juk žavusis princas...Taigi žinokit, beeerniukai ir meeergaitės, kad mamytės, mamyyytės eina į karą ir parvelka grobį, grooobį. O tėtukai, tėėėtukai sėėėdi namučiuose, namučiuose ir...ir...ir negimdo vaikučių, va. Nes iš esmės, be tų šūdžių daug geriau! WHA HA HA HA!:P
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-24 11:35
Dvasytė
O nei ji visdėlto moteris, tai sakau jums dar kartą ir kartoju, kad ji jau iš karto buvo mirusi, neužilgo po vestuvių, kai pamatė iš esmės už ko ištekėjo. Todėl ir išvarė į tuos karus, kad daugiau būti ne namie, kad bent savo karalystės žmones apsaugoti ir užsimiršti, jog visą gyvenimą teks su tokiu gyventi ir tada ir tas jos noras nemirtingumo daug normaliau paaiškinamas ir logiškesnis atrodo - matyt galvojo moteriškė, kad perlaukusi jo, to  geibenos princo:D gyvenimą, galės ir pati pagaliau pagyventi moteriškai - susiras tokį, kuris pasirūpins karais ir karalystės apsaugą, pagaminimu tos karalystės paveldėtojo, jaunojo princo, o gal dar ir princesės:D, ir ji pagaliau galės ir moterimi pabūti, po to kai vieną gyvenimą bus priverstinai vyru atgyvenusi...WHA HA HA HA...va čia tai pasaka...dar gale reikėjo, Tautvydai, pridėti- ir ji niekada nepajuto noro į rankas paimti kūdikio, o visada jos nagai tik į šautuvus tiesėsi...WHA HA HA HA!
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-24 11:22
Dvasytė
Paragino Animo už kritiką balsuoti, tai nutariau akies krašteliu į tą kritiką žvilgtelėti. O kaip gi kritika be kūrinio, tai turėjau viena akimi ir į kūrinį pažvelgti. Kol kas tik į vieną, nuo viršūnėlės taip sakant, kad kitų nesulebedinčiau pirma iš dugno siekdama gal kokios vyšnios ir per visą tortą ranką kišdama. Nes juk Joninės ir visa kita, tai negaliu taip sau greit visų perskaityti, bet ta viršūnėlė savo viršūninkiškumu taip mane sudomino, kad jau beveik tikiu, jog viską peržvelgsiu ir negailestinga karalienės širdimi manau peržvelgsiu, HO HO HO HO!
Pardon. Taigi pasaka netradicinė, nors ir labai tradiciška, panašiai kaip ta apie du princus, teisėtus furorus neseniai sukėlusi, ir jei jau imtis tradicinių dalykų, tokių fundamentalių ir užkietėjusių, tai pačiam reikia būti labai kietam, arba...tiek silpnam tą akimirką rašymo tapti, kad išsilaiyti atitinkamą fundamento lygį, o ne ten, kur piramidės suklijuotos toookiu skiediniu, klijuoti tokiu...na k.m.irgi sukibdo, bet tik iki pirmo lieaus:D Pardon.
Ta karalienė, turi jums pasakyti, seniai jau mirusi buvo, gal net iš karto po vestuvių... Ir tai kiekviena akis bent kiek patyrusios ir protingos moters ar vyro jums pasakys. Ir visa ne dėl vyno jos negalima vaikams rodyti, gerbiamieji...Tas princas vietoj karaliaus jau iš pat pradžių kelią įtarmą, bet tegul, lai būna pagal kanonus. Bet kad deja pagal kanonus eina tik iki pirmo stulpo:D O toliau jau iš karto įgauna tą prasmę, kurią ko gero ir pats autorius buvo jam numatęs - geibenos. Gerai dar, jei tas princas buvo ligotas, nes tik tuo atveju ir galima būtų ją vaikams rodyti, nes tada viskas iš karto stotų į savo vietas - karalienė įsimylėjo labai ligotą princą ir visą savo gyvenimą pašventė jam, jų meilė buvo tokia graži ir didelė, kad ji prisiėmė visus vyriškus rūpesčius ir pareigas, netgi karus, ant savo gležnų pečių ir būdavo laiminga, kai grįžusi iš jų pilyje vis dar rasdavo savo mieląjį princą, kurio akys jai teikė jėgų vilkti tą, kitoms nepakeliamą vyriškai sunkią naštą. Gal dėl to, kad ji negalėjo sau leisti gimdyti, nes tuo metu karalystė būtų likusi nesaugoma, o gal dėl princo ligos, jie ir neturėjo vaikų, nors ir nugyveno tokį ilgą ir gražų gyvenimą iki pat princo mirties (nes vaikai apie vaikus, patikėkit, mielieji, būtinai paklaus;)
Taigi, tik tokiu atveju ta pasaka išliktų gražia pasaka, galinčia rungtis su tradicinėmis pasakomis, nors ir tuo atveju reiktų labai pergalvoti karalienės nemirtingumo norėjimo priežastį...:D Nes priešingai, bet kokiu atveju, princas lieka tik geibena, kuri iš berniukų daro lygiai tokius pat geibenas kaip ir jis pats, vos ne kokius rytų šalių atstovus taip prasisukančius Europoje, kai europieties moterys juos išlaiko, užsimauna čadras ar burkas, kaip ta karalienė kareiviškus rūbus ir vis tiek juos be galo myli...:D Arba eilinis žigolo, kurio per visą pasaką nėra ir neaišku ką gi jis veikia per visą tą laiką kai karalienė kariauja ir atlieka visus kitus darbus...musiau kirkina kambarines ir freilinas ania?:D Tas geibena - yra pasityčiojimas iš Tėvo institucijos. Bet,...kadangi vaikų čia nėra, taip ir neatsiranda nežinia kodėl,...o karalienei tik duok karus, ginklus, žygius ir panašiai, tai labai panašu, kad čia lygiai ta pati pasaka apie du princus, tik labiau adaptuota mūsų, tradicinei visuomenei, kai vieną princą aprengus suknele ir padažius, niekam nekyla minties kyštelėti rankos po ta suknele ir patikrinti...nu tipo ginekologiškai, vien dėl karalystės paveldėjimo interesų...WHA HA HA HA.
Geriau nelįskit prie vaikų su tokiomis savo pasakomis.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-18 19:59
disconnected
Sėdžiu dabar ir galvoju, nuo ko pradėti dėlioti savo pamąstymus.
Nesu skaičiusi kitų konkurso darbų - šis pirmasis, todėl apie vietų skirstymą nieko pasakyti negaliu. Jeigu jau komisija taip nusprendė, matyt, kiti darbai silpnesni.
Pirmutinis dalykas, dėl kurio neabejoju, tai autoriaus sugebėjimas papasakoti, sekti pasaką tikrai sklandžia kalba, sodriais palyginimais, na, ir kaip Aurimaz sakė, galbūt kiek daugiaprasmiškai, nors giliai nuojauta kužda, kad čia komentatoriaus išmonė :). Už tai tik pliusas, tik aplodismentai
Tiek vaikams, tiek suaugusiems prieš miegą - puiku; prie laužo - puiku, skaityti irgi šaunu, bet konkursui? O štai čia paliksiu atvirą klausimą: kas svarbiau - ar mokėjimas gražiai papasakoti, plonytes  pasakų gijas supinti į gražų, tikrai gražų vientisą audinį, ar originalios mintys.
Jeigu aš būčiau buvusi komisijoje, man būtų buvęs  svarbesnis visgi originalumas.
Čia, iš kurios pusės bežiūrėsi, matai skaitytų ar girdėtų pasakų kompiliaciją.
Prisimeni seną kareivį, kuris apgavo Mirtį, įkalindamas (įkišdamas jai kažką tenai, barzdą ar rankas) į perskeltą obelį. Tada pasaulyje žmonių prisiveisę, kurie šaukęsi mirties, ir kareivis, aišku, susipratęs atstatė tvarką. Prisimeni karalių, kuris ieškojo amžinojo gyvenimo (ir, beje, svečiavosi pas karalienę, gyvenančią beveik amžinai), ir t.t. Rasčiau ir daugiau pavyzdžių, guldau galvą. Visos tos pasakos taip ir baigiasi: jų veikėjai nusivilia amžinu gyvenimu, nes tas eina velniop - netenka prasmės. Argi šiuo atveju ne tas pats? Na, gerai, pridėkim dar amžiną jaunystę. Iš kitos pasakos.
Tegu būna pasakų elementai - valio, tegu būna gyvenimo gija - laumių ar Mirties verpiamas siūlas -, ne tai priekaištas, tam ir pasaka, kad kartotų, tegu būna modelis - sveikintina, kad įvaldytas, bet ar pagrindinę mintį reikia sakyti dar kartą tą pačią? Tai, kas jau girdėta? Persakome kitais žodžiais, kitais veikėjais, kita aplinka ar vienu kitu papildomu veiksmu ar motyvu, ir jau naujas dalykas? Argi? Kaip jau sakiau: vakare pasakoti - šaunu, pateikti kaip originalų kūrinį - ne.
Tegu mane skradžiai, bet aš čia kitos, originalesnės idėjos, kuri būtų grynai autoriaus, kuri būtų mane stuktelėjus, nes būtų negirdėta, nes nauja, nesuradau.
Aišku, visas kitas sekimas, elementai ir kt., yra savaime suprantama, juk tai pasaka, tas originalumas ir nebūtinas. Bet pagrindas...
Kodėl jūs apie tai nekalbat?
O gal man tiesiog saulė galvą perkaitino, yra ir tokia galimybė, maža ką. Tada atsiprašau už erezijas, bet visi juk galime suklysti :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-17 10:07
klimbingupthewalls
Už vyną Jūsų kūrinys būtų išimtas iš lentynų, skirtų kūrybai vaikams. Prisiminkite istoriją apie Raudonkepuraitės vertimą iš prancūzų, kur vertėjai vyno nepavertė pienu ir koks skandalas po to kilo :)

Šiaip Jūsų pasaka puiki. Ji tinka ir vaikams, ir suaugusiems. Moralas yra, pasakojimas sklandus, kalba graži, karalienė įtikinamai sukurta.
Šis Jūsų darbas kur kas stipresnis už Dvikovą.

Labai man sunku apsispręsti buvo kokį balą kūriniui skirti. Tebūnie 11.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-12 10:37
St Sebastianas
Pirpažinsiu, kad nesugebėjau nuspręsti kokiai amžiaus grupei taikyta ši istorija. Nepaisant to, ji paliko geriausią įspūdį. Vaikui skaityti galima, suaugusiam skaityti nenuobodu. Romano verta istorija sutalpinta į kompaktišką kūrinuką, tačiau skaitant nekyla mintis, kad prieš akis santrauka ar neišbaigtas darbas. Atmetus karalienės vyrą princą ir dar kelis nesklandumus galėčiau pasakyti, jog tai puikus kūrinėlis.

12
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-07 15:08
bibliotekininkė
Pagaliau pagaliau pagaliau neturiu priekaištų!!! Pats tikriausias ir pats tinkamiausias kūrinys vaikams. Pati su pasigardžiavimu perskaičiau. Ir trumpam netgi buvau grįžusį į vaikystės pasaulį, kur taip viskas ir būdavo: karalienė, princas, slibinas, Mirtis. Kalba vaizdinga, turinys ir struktūra – ne per daug sudėtingi. Toks vientisas išlakus gardus pasakojimas, kurį vienu kąsniu norisi praryti. Įdomi psichologinė linija, penas pamąstymui: ar galima apgauti pačią Mirtį? Jeigu ir galima, ar po to būsime laimingi? Pasakojime gausu išminties ir pamokymų. Tekstas plaukia tolygiai, nėra jokių abejonių dėl atitinkamų veikėjų veiksmų ar jų emocijų. Autorius puikiai įsijautė į savo personažų būtį, perteikė tų laikų dvasią. Karalienės mirtis. Čia ji nėra baisi, čia ji nėra staigi ar atsitiktinė. Čia ji šviesi, įtaigi ir prasminga, teigianti gyvenimą. Nes tik gyvendami pagal iš aukščiau atsiųstas taisykles, įmanoma pasiekti ramybę, kurią ta pati karalienė jau buvo seniai praradusi. Vertinimas: 12.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-07 12:43
Lengvai
Tema? Paslaptis? Na, pritempus, tebūnie.

Istorija man patiko, nors papasakota paprastai ir be didesnių posūkių, bet skaitosi lengvai ir nenuobodžiai. Aš iš pradžių galvojau, kad va, gyvenimo amžino paprašė, o jaunystės – ne, bet, pasirodo, šuo kitur pakastas.

Ką reikėtų tobulinti: kai kur buvo kalbos kultūros klaidų (tuo tarpu), gramatikos klaidų ir skyrybą, žinoma, beveik visada galima tobulinti. Galėtų būti kas nors įdomesnio su tuo slibinu, arba mirtimi, arba kuo nors, toks posūkis netikėtas.

Bet iš principo, viskas čia gerai.

12
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-01 12:47
Tautvydas Tamašauskas
Na, jei šalį valdo karalienė tai jos vyras neturi karaliaus titulo. Skirtingose šalyse skirtingi titulai, bet dažniausiai jis būna vadinamas princu. Tad princas - tikrai ne vien karalių vaikas:)Pvz., Anglijos karalienės Elžbietos vyras yra princas Filipas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-06-01 11:21
Aurimaz
"Sėdėjo karalienė didingam soste ir tvirta ranka valdė savo karalystę" - erotiškai, erotiškai... Bet nenukrypkime nuo temos. Taigi, apie karalienę ir jos "karalystę". Visų pirma, jos vyras turėtų būti mažų mažiausiai karalius, o ne princas. Princai paprastai būna karalių vaikai. Tai kaip ir incestu jau pakvipo. Ir visa pradžia pagrįstu ir įsivaizduojamu erotizmu persisunkusi. Vaikai gal to ir nesupras.
O štai pabaiga jau pakvipo rytietiškomis dramomis, kur graži moteris, netekusi savo meilės ir dar kai ko, atiduoda save mirčiai. Ar ji randa ramybę - velnias žino. Istorija nutyli. Ar tinkama vaikams? Per plauką. Skaityti lengva, idėja aiškiai suvokiama. Sudėtingų žodžių nerasta, o ir suaugusiems slaptų užuominų yra. Tiesa, nesuradau atitikimų nė į vieną konkurso temą.

11 balų
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-05-25 17:43
JurgiTele
Puiki istorija, ypač sužavėjo metaforiški palyginimai ("siūlas it ilgai virpinta styga nutrūksta","žirklėmis it kalavijais perkirpo plonytį sidabro siūlą", "lediniais botago kirčiais žiemos vėjas čaižė") :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-05-24 20:13
Laukinė Obelis
Puikus kūrinys.
Nors stebuklų čia nėra, pasaka parašyta labai gražiai, su visais reikiamais elementais, o kartu ir su nauja, netradicine potekste. Kalba puiki, sklandi, turtinga, vaizdinga, bet ne per vaizdinga, vaikams suprantama, paprasta, bet ne prasta, pakankamai išsamu, bet ne per daug išsiplėsta.
Jei kalbėsime apie trūkumus, tai man norėtųsi, kad pabaigoje karalienė po "nušvitimo" ir prieš nusižudymą atliktų didelį gerą darbą, kuris nudžiugintų visą šalį ir atpirktų jos klystkelį. Tai suteiktų istorijai prasmės.

Na, ir Laukinė Obelis nebūtų laukinė, jei nepaminėtų tokių smulkmenėlių, kaip sakinio su įvardžių ji-ją-jai-ji pasikartojimas ir dar kelių vietų, kur kliūna pasikartojimai (fonetiniai arba semantiniai).
Ir dar galima būtų apmąstyti, kokius žodžius ir frazes pasitelkiame, kurdami atmosferą bei veikėjų paveikslus. Pavyzdžiui, man nedera, kad geroji karalienė įsakinėja, geriau ji paprašytų, įsakinėti ji galėtų po to, kai tampa nebe tokia gera ir supratinga. Tokių kabliukų buvo daugiau, bet nebesuminėsiu, nes nebepamenu.
Vertinu penketu, manau, darbas to vertas.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-05-24 00:05
Tautvydas Tamašauskas
Na siūlyčiau dar sykį perskaityti ir įsigilinti, ką ji suprato po miestą pavaikščiojus:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2013-05-24 00:00
Viliutė
Pasaka,,Tūkstantis ir vienas baubiukas".Parodomas karalienės kvailumas.Ji nesuprato,kol nepavaikščiojo po miestą,kad karams reikia pinigų.Labai keista.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą