Dabartinė sistema leidžia tapti balsuotoju rašančiam gerai vertinamus kūrinius, bet nemokančiam kultūringai vertinti svetimų kūrinių. Turbūt remiamasi prielaida, kad gerai rašantis gerai vertina?
Siekiama tikslo, kad rašytojai taptų gerais kritikais?
Man atrodo, kad prieštaravimą galima būtų spręsti keičiant balsavimo teisės suteikimo sistemą. Teisė turėtų būti suteikiama ne balsuojant už kūrinius, o balsuojant už vertinimus, pavyzdžiui - už komentarus. Konkrečiau įsivaizduočiau taip: dabartinė administracija savo viduje atrenka tik gerus kritikus, nekreipdama dėmesio į jų rašytojišką reputaciją, šis kritikų branduolys balsuoja prie vertų dėmesio vartotojų komentarų (patiko/nepatiko) ir sugalvojama taškų riba, kurią pasiekus eilinis vartotojas gauna kritiko „lazdą“. Tačiau kadangi kiti kritikai gali balsuoti ir „nepatiko“, tai vienam iš jų ėmus daryti nesąmones, jis tą „lazdą“ automatiškai gali prarasti.
2010-07-16 21:23
Įdomus pasiūlymas, sakyčiau. Taip būtų labai gerai. Reikia augančios sistemos rašykuose. Nes senoji jau šiek tiek nusidėvėjo.
2010-07-16 21:03
Asmeniškai man ši "dabartinė sistema" nekenkia.
Joje aš jau penketą metų.
Aš daug ką pažinau.
Su daug kuo ginčijausi.
Paskutinis didesnis netikėtumas, kad net ir kopėtėlės dingsta.
Suprantu, kad čia taip turi būti.
Ir Rašykus išaugę žmonės pameta, kaip išaugusias kelnes. O man, turinčiam beveik 100 metų, jau kelnės nereikalingos.
Manau tegu būna svetainė, kokia ji yra: su peliukais, su manimi, su tavimi,su mūsų draugais ir "priešais" su visais, kurie yra, ar įšėję. O tiems, kam labai rūpi bandyti suvokti, kas vyksta jaunų žmonių gyvenimuose, jų samprotoje, pasaulėjautoje, tai ši svetainė būtent tai, kas gali padėti šiuos reiškinius suvokti. Man, pavyzdžiui, bus įdomu, ką savo naujame dienorašytje, rašys Vilnelė. Bet jeigu ir nieko naujo, kas jau parašyta senajame, tai irgi labai įdomu - noriu, bet nesugebu. Tai evolicijos procesas net jeigu kalbame apie pokyčius žmoguje.