Knygos
Romanai (1924)
Poezija (620)
Pjesės (34)
Vaikams (140)
Kitos (904)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 14 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter





Atminimų spalva

Atminimų spalva „Atminimų spalva” – tai lyg atminty iškilusių akimirkų, kiek išblukusių momentinių fotografijų rinkinys, menantis tarsi nerūpestingą jaunuolių gyvenimą devintojo dešimtmečio Pietų Londone, Brikstone. Jie dykinėja po Londoną, klausosi džiazo ir klasikos, geria alų ir rūko žolę; jų kasdienybės monotoniją ardo nuotykiai. Romano veikėjai susikūrę savą, spalvingą, virš londonietiško nuobodulio pakylėtą pasaulį – įspūdingiausios akimirkos ištinka juos ant daugiabučio namo stogo, po mėlynu dangumi.

Tai – knyga apie draugystę ir vienatvę, apie jaunų žmonių bandymus įprasminti gyvenimą, kasdienybę, nepasiduoti masės nuomonei, vartotojiškumui. Jiems lyg ir nepavyksta įsikurti, susirasti darbą ir namus, tačiau tai tampa ir savotišku jų protestu. Ši knyga – apie sugebėjimą sugerti ir išlaikyti atminty gyvus jau seniai praeitin nugrimzdusius išgyvenimus, visiems laikams išėjusius draugus ir išblėsusius jausmus.

Vienas geriausių šiuolaikinių britų rašytojų Geoff Dyer (g. 1958), save vadinantis „profesionaliu dykinėtoju”, rašo apie viską, kas jį domina – muziką, literatūrą, fotografiją. Ir, šiuo savo sugebėjimu vis dar trikdydamas įtariai jį stebinčius literatūros kritikus, tai daro stebėtinai gerai: 1992 metais už knygą apie džiazą „But beautiful” jis buvo apdovanotas literatūrine Somerseto Maughamo premija. Iš šiuolaikinės literatūros srauto Dyer knygos išsiskiria skvarbiu žvilgsniu, taikliomis frazėmis, sąmoju ir švelnia ironija, o svarbiausia – nepaliaujamu autoriaus sugebėjimu žavėtis.

„Atminimų spalva” (1989) – pirmasis Dyerio romanas. Lietuvių kalba taip pat išleistas jo romanas apie keturių jaunų svetimšalių gyvenimą Paryžiuje - „Paryžiaus transas” („Baltos lankos”, 2002).

„Būti išvarytam iš namų man buvo pirmiena, bet visada turėjau talentą būti atleistas iš darbo. Pradėjau anksti, – kai dar mokiausi mokykloje. Šeštadieniais dirbdavau sporto prekių parduotuvėje ir buvau atleistas dėl to, kad buvo suabejota mano sąžiningumu. Iškviestas į vedėjo kabinetą ketvirtą valandą, penkiolika po keturių jau palikau tą įstaigą suvisai, prieš išeidamas paspaudęs dosnią sidabrinę kasos stalčiaus rankeną. Po kelerių metų buvau išmestas iš draudimo bendrovės už neatidumą. Mano darbas, be visa kita, buvo tikrinti kito vyruko surašytas sąskaitas ir ieškoti jose klaidų, bet aš nebuvau linkęs vargintis. Nebuvo jokios prasmės: mano patikrinimo rezultatus tikrindavo dar trečias vyrukas ir, iki duomenys patekdavo į kompiuterį, jie būdavo dar pertikrinami, patikrinami kryžmiškai ir kryžmiškai patikslinami dar dviejų ar trijų kitų vyrukų. Argi jūs būtumėte varginęsis? Aišku, ne, būtumėte tūnojęs pusrūsyje ir žaidęs stalo tenisą, kaip ir mes.


Paskui buvau išmestas iš vienos vietos net nepradėjęs joje dirbti. Čia tai jau viršūnė! Veikiausiai užkliuvo viena iš mano rekomendacijų: sukurpiau firminį blanką ir parašiau ją pats, tad mano būsimasis darbdavys pasijuto galįs tokiomis aplinkybėmis nepaisyti savo įsipareigojimų. Tai man išėjo tik į naudą. Po savaitės buvau pasamdytas viešųjų darbų tarnybos. Dar prieš pasitaikius progai jiems mane atleisti, trekštelėjau koją darbo metu ir atsiėmiau tūkstančio svarų kompensaciją. Tai vadinama lengvais pinigais. (p. 11-12)”
2006-07-05
 
Kita informacija
Pavadinimas
originalo kalba:
The Colour of Memory
Tema: Romanai
Leidykla: Baltos Lankos
Leidimo vieta: Vilnius
Leidimo metai: 2006
Vertėjas (-a): Violeta Tauragienė
Puslapių: 262
Kodas: ISBN 9955-23-023-1
Daugiau informacijos »
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Knygų recenzijos

Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą