Rašyk
Eilės (78158)
Fantastika (2307)
Esė (1554)
Proza (10911)
Vaikams (2714)
Slam (73)
English (1198)
Po polsku (370)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 16 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter





Įteikta Jono Aisčio premija

2007-08-01
Didelis būrys rumšiškiečių ir svečių sugužėjo į Jono Aisčio muziejaus kiemelį paminėti 103 – iųjų Poeto gimimo metinių bei pirmojo Rumšiškių Jono Aisčio muziejaus dešimtmečio. Buvo deklamuojami posmai, dainuojamos dainos J. Aisčio žodžiais. Muziejaus vedėja Gražina Meilutienė vos spėjo pristatinėti vakaro svečius, Poeto giminaičius, rikiuoti į eilę kalbančiuosius ir skaitančiuosius.

Svarbiausias vakaro akcentas – 2007 m. J. Aisčio literatūrinės premijos įteikimas Maironio muziejaus direktorei poetei Aldonai Ruseckaitei. Kaip žinome, 2007 m. J. Aisčio literatūrinei premijai gauti buvo pasiūlyti keturi kandidatai. Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos sudaryta premijos skyrimo komisija dirbo pagal patikslintus nuostatus. Iki šiol laureatus siūlydavo Lietuvos rašytojų sąjungos valdyba, dabar siūlyti savivaldybei kandidatus gali visos kūrybinės organizacijos, aukštosios mokyklos, piliečių sambūriai ir net pavieniai asmenys. Premijos įsteigimo tikslas – populiarinti J. Aisčio kūrybą, sudominti rašytojus, literatūros mokslininkus, publicistus tyrinėti ir populiarinti Poeto kūrybinį palikimą. Premija konkurso būdu skiriama už pastarųjų dvejų metų darbus.

Komisijoje, kuriai pirmininkavo Kaišiadorių rajono meras Romualdas Urmilevičius, dirbo vicemeras Romualdas Kubiakas (pagal išsilavinimą – pedagogas), savivaldybės švietimo ir kultūros departamento direktorė humanitarė Lilija Žukauskienė, lituanistė, kalbininkė Danutė Grigonienė, talkino J. Aisčio muziejaus vedėja G. Meilutienė, Poeto brolio sūnus Justinas Aleksandravičius ir kt. Po ilgų diskusijų komisija vienbalsiai pasirinko A. Ruseckaitės eilėraščių knygą „Bėk, kiele, bėk“. Be abejonės, šiam pasirinkimui turėjo įtakos ir A. Ruseckaitės darbai, populiarinantys žymiojo Poeto vardą. Dalis A. Ruseckaitės studijos „Iš Jono Aisčio susirašinėjimo su Bernardu Brazdžioniu: draugystė, kūryba, žvilgsnis į Lietuvą (neskelbti laiškai 1945-1972)“ jau išspausdinta, ji turėtų pasirodyti atskiru leidiniu. Dirbama ir prie J. Aisčio susirašinėjimo su Antanu Gustaičiu.

A. Ruseckaitės kandidatūrą siūlė Kauno rašytojai J. Aisčio premijos laureatai Aldona Puišytė ir Robertas Keturakis, literatūrologas profesorius Leonas Gudaitis, Algimantas Mikuta, Aleksas Dabulskis, Edmundas Janušaitis ir kiti. Kaip rašė A. Ruseckaitės kandidatūros premijai gauti teikėjai, „kaip ir Jono Aisčio kūryboje, Aldonos Ruseckaitės eilėraštis – grakšti šiandienos forma, užpildyta buitimi, kurią galima pavadinti visų laikų dabartimi. Iš čia kyla tas stebėtinas talentingos kūrybos neišsenkantis aktualumas...“

Įteikdamas premiją, meras R. Urmilevičius pasidžiaugė, kad gausėja ir stiprėja J. Aisčio premijos laureatų gretos (ankstesnieji – Jonas Juškaitis, Stanislovas Abromavičius, Aldona E. Puišytė, Robertas Keturakis), dauguma jų dalyvauja muziejaus ir miestelio renginiuose.

Pati poetė įdomiai papasakojo apie savo sąlytį su J. Aisčiu ir jo kūrybą, atradimus, studijuojant Poeto susirašinėjimą su Bern. Brazdžioniu ir A. Gustaičiu. Atsivėrė tartum kitoks, mums nežinomas Aistis, mokėjęs paguosti, papriekaištauti, o ir pašmaikštauti – nelygu koks jo pašnekovas. A. Ruseckaitė pažadėjo ir ateityje bendradarbiauti su Rumšiškių muziejumi, padovanojo nuotraukų, knygų, susijusių su J. Aisčio gyvenimu ir kūryba.

Skambėjo dainos, ilgesingai grojo smuikininkė Kristina Katavičiūtė. Poetai R. Keturakis ir E. Janušaitis ne tik skaitė savo kūrybą, bet ir pasidalijo mintimis apie kūrėjo prigimtį, jo vietą pasaulyje, išsakė nuomonę apie A. Ruseckaitės kūrybą.

Baigiantis renginiui taip aistiškai kvepėjo rožių ir lauko gėlių puokštės...


Stanislovas Abromavičius
 

Rašytojai

Jonas  Aistis
1904 - 1973
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą