Rašyk
Eilės (73323)
Fantastika (2192)
Esė (1496)
Proza (10358)
Vaikams (2517)
Slam (49)
English (1111)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 12 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Tatjana Poliakova

Татьяна Полякова

Apie:

Rusų rašytoja, detektyvo meistrė. Gimė Vladimire. Yra baigusi Ivanovo miesto pedagoginį institutą. Rašytoja tapo ne nuo jaunų dienų, nors ir peršėjo rankos, prašyte prašėsi plunksnos ir rašalo. Tie norai pradėjo pildytis gerokai vėliau. Kūrybinių rašymo daigelių jau būta net mokyklos ketvirtojoje klasėje. Tada apyvartoje buvo nuotykių romanai. Būdama penkiolikos pradėjo rašyti ilgą detektyvinį romaną. Kai viską sudėliojo, susidarė tūkstantis puslapių. Tai buvo, kai jau mokėsi pedagoginio instituto filologijos fakultete. Rašymas ir toks ilgas romanas galutinai įkyrėjo ir jis buvo užmestas, padėtas į šalį.

Bėgdamas laikas ant savo pečių atnešė vyrą, paskui teko gimdyti sūnų. Užklupo rūpesčiai dėl darželio. Tatjanai teko eiti dirbti į darželį – tik tada atsirado vietos ir sūneliui.

Pirmą apysaką parašė atsitiktinai, tarsi atsakydama į ginčą. Kartą ji su pažįstamu literatu užėjo į knygyną. Tada masiškai leido romanus plonais viršeliais. T. Poliakova tada ir pagalvojo: „O kodėl neparašius?“ Žinoma, detektyvą. Tada ir parašė apysaką „Statymas ant silpnumo“ (Ставка на слабость) Tas pažįstamas literatas, nepasitaręs su autore, išsiuntė rankraštį „Eskimo“ leidyklai. Tada T. Poliakova gavo užsakymą parašyti keletą rusiškų bestselerių „Detektyvas moters akimis“.

Šiuo metu rašytojos knygos jau skaičiuojamos dešimtimis. Jose pasakojama apie pačius žiauriausius nusikaltimus, kuriuos rašytoja sugeba pateikti su lengvu humoru ir ironija. Pasakoja apie įvykius pati autorė, kuri yra labai protinga, seksuali ir labai moteriška. Ta moteriškė vis kitokia, nes kiekvienoje apysakoje skirtinga moters profesija, moteriško grožio interpretacija ir pan. Bet visur ji – tikra avantiūristė.

T. Poliakova labai skaitomų rašytojų gretose. Jos apysaka „Išdaigos plonybės“ susilaukė net septynių leidimų. Šiuo metu pagal ją kuriamas filmas.

Iš vaikų darželio, padirbėjus ten 14 metų, teko išeiti, nes daug laiko atima rašymas. Be to, jau ir sūnui suėjo penkiolika metų.

Į lietuvių kalbą šios autorės kūrinių neišversta.

Bibliografija:

Т. Полякова / Последнее слово за мной. - Москва : ЭКСМО-Пресс, 2000. - 384 p.
Полякова / Черта с два! . - Москва : ЭКСМО-Пресс, 1998. - 464 p.
Т. Полякова / Моя любимая стерва- Москва : ЭКСМО-Пресс, 2000. - 400 p.
Т. Полякова / Тонкая штучка; Ставка на слабость. - Москва : ЭКСМО-Пресс, 2000. - 352 p.
Т. Полякова / Мой друг Тарантино- Москва : Эксмо, 2002. - 315 p
Т. Полякова / Неопознаный ходячий обьект. - Москва : Эксмо, 2002. - 347 p
Т. Полякова / Тонкая штучка. - Москва : ЭКСМО-ПРЕСС, 2001. - 256 с.


 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą