Rašyk
Eilės (72594)
Fantastika (2173)
Esė (1694)
Proza (10239)
Vaikams (2470)
Slam (49)
English (1093)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 82 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Louise Rennison

Apie:

Britų rašytoja, komedijų autorė Louise Rennison rašė dienoraščius-noveles paaugliams apie merginą Džordžiją, apie jos meilę, mokyklą, paauglių problemas ir rūpesčius. Louise knygos dažnai lyginamos su Bridžitos Džouns dienoraščiu, tačiau jos skirtos jaunesnio amžiaus merginoms, paauglėms. Pirmoji rašytojos knyga Meilutis, stringai ir laižiakas laimėjo po apdovanojimą Anglijoje ir Jungtinėse Valstijose, tarp kurių buvo prestižinis Michaelio L. Printzeo Garbės Knygos pagyrimo raštas. Už savo knygas gavo daug apdovanojimų: Nestle Visažinio bronzinį apdovanojimą, įtraukta į Šefildo vaikų metų knygos sąrašą, šauniausios novelės nominaciją, Amerikos bibliotekos asociacijos geriausios knygos jaunimui nominacija ir kt.
Užaugo Lydse, Anglijoje. Mokėsi privačioje mergaičių mokykloje ir dauguma tų metų potyrių aprašoma Louise knygose. 1970 m. Louise Rennison paliko Lydsą ir išvyko į Londoną, kur vieną kambarį Noting Hile dalinosi su dar keturiais žmonėmis. Vaidyba sužavėjo Louise ir po ekspresyvaus meno kursų Bridžtauno universitete sukūrė vienos moters laidą, pavadintą Styvis Vonderis padovanojo man veidą. Kaip pati Rennison yra pasakiusi, tai buvo tam tikras monologas, įvykių virtinė apie augimą Jorkšyre. Šou tapo populiarus Anglijoje, o Rennison surengė turą po šalį, kol BBC filmavo jos pasirodymus. Nuo to laiko, Rennison dirbo komedijose, rašė joms scenarijus ir reguliariai prisidėdavo prie BBC radijo šou Namų tiesa ir Moters valanda. Kartą rašytoją, laukiančią ligoninės priimamajame, užkalbino Londono Pikadilio spaudos redaktorius ir paklausė, ar ji nenorėtų parašyti knygos. Rennison negalėjo praleisti tokios galimybės ir po pusės metų jau buvo išleista jos pirmoji knyga.
Rašytojos knygos išsiskiria britišku žargonu, kurį į lietuvių kalbą gana sunku išversti.


Bibliografija:

Meilutis, stringai ir laižiakas: Džordžijos Nikolson išpažintys / iš anglų kalbos vertė Danguolė Žalytė. - Vilnius : Garnelis, 2003 (Vilnius : Spaudos kontūrai). - 197 p.
Neisterikuok, mano kelnaitės plačiausios visatoje! : naujos Džordžijos Nikolson išpažintys / iš anglų kalbos vertė Danguolė Žalytė. - Vilnius : Garnelis, 2004 (Vilnius : Spaudos kontūrai). - 196 p.
Nokautuoti mano torpedų : tolesnės Džordžijos Nikolson išpažintys / iš anglų kalbos vertė Danguolė Žalytė. - Vilnius : Garnelis, 2004 (Vilnius : Vilspa). - 156 p.
Džiunglių karštligės šokis : dar tolesnės Džordžijos Nikolson išpažintys / iš anglų kalbos vertė Danguolė Žalytė. - Vilnius, Garnelis, 2005 (Vilnius : Spauda). - 186 p.
Laižiako koeficientas 25 su puse : tolesnės įstabios Džordžijos Nikolson išpažintys / iš anglų kalbos vertė Danguolė Žalytė. - Vilnius, Garnelis, 2005 (Vilnius : Spauda). - 234 p.
Buono laižiako nuostabeliozo : tolesnės intymios Džordžijos Nikolson išpažintys / iš anglų kalbos vertė Danguolė Žalytė. Vilnius : Garnelis, 2005 (Vilnius : Spauda). - 272 p.Gimė: 1951-09-11
Mirė: 2016-02-29
Laisvės balsas
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2010-09-23 21:01
Turiu visas knygas išverstas į lietuvių kalbą, kada bus dar? :( laukiu nesulaukiu..
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-12-16 15:53
Rutele Paslaptis Xd
belekaip patiko man jos knyga "meile yra tipo ziauri"atradau tokia knyga kuria tikrai susidomejau gerbiu sia rasytoja
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2007-04-24 22:11
Laura Paulina Šinkūnaitė
liux rasytoja!
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą