Rašyk
Eilės (77018)
Fantastika (2252)
Esė (1533)
Proza (10775)
Vaikams (2619)
Slam (65)
English (1186)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 9 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Federica de Cesco

Apie:

Federika de Cesco gimė Friulyje, Šiaurės Italijoje, 1938 m. tėvo italo ir motinos vokietės šeimoje. Kadangi ji užaugo daugiakalbėje šeimoje, todėl  laisvai kalba italų, vokiečių ir prancūzų kalbomis.

Antrojo pasaulinio karo metais gyveno su tėvais Etiopijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Šiaurės Vokietijoje ir Belgijoje. Lježo universitete F. de Cesco studijavo meno istoriją ir psichologiją. 1962 m. Federika de Cesco persikėlė į Šveicariją; dabar gyvena Liucernoje. Ištekėjusi už japonų fotografo Kazuyuki Kitamura. Iš pirmosios santuokos su šveicaru ji turi du vaikus – Manuelą ir Marcą Danielį.

Rašytoja yra aktyvi keliautoja, kurį laiką gyveno su tuaregais – klajokliais Sacharoje. Kelionių patirtį ir tautosakos žinias aprašė keliose knygose, o nuotraukų autorius jos vyras.

Federikos istorijų veikėjos dažniausiai yra savimi pasitikinčios merginos, maištaujančios prieš primestas visuomenės normas.

2008 m. Šveicarijos kino teatruose pasirodė režisieriaus Nino Jacusso filmas apie F. de Cesco gyvenimą. Nuo 2013 m. rašytoja yra Lakotos fondo Lakotos vaikų ugdymo patariamosios tarybos narė.Gimė: 1938-03-23
 


Knygos

 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą