Rašyk
Eilės (75168)
Fantastika (2211)
Esė (1516)
Proza (10617)
Vaikams (2534)
Slam (50)
English (1159)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 16 (2)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Andrėjus Zanievskis

Andrzej Zaniewski

Andrėjus Zanievskis (Andrzej Zaniewski) - šiuolaikinis lenkų poetas ir prozininkas, literatūros kritikas ir žurnalistas. 

Gimė 1931 m. balandžio 13 d. Varšuvoje. 1964 m. baigė Istorijos studijas Varšuvos universitete, šiuo metu dėsto literatūrą bei vadovauja Lenkijos rašytojų sąjungai. 

1994 m. pasirodęs jo romanas Žiurkinas (Szczur) akimirksniu sulaukė plataus skaitytojų dėmesio. Romanas buvo išverstas į devynias užsienio kalbas. 

Savo knygoje rašytojas imasi iššūkio - papasakoti gyvenimo istoriją iš žmonių niekinamo gyvūno perspektyvos. Skaitytojas norom nenorom yra priverstas patekti į eilinio žiurkino nūdienos rūpesčius nuo jo gimimo iki pat mirties. Ten, kur teka kanalizacijos vandenys, karaliauja išmatos ir nesibaigianti tamsa, verda mūsų akims nematomas gyvenimas, aršiai kovojama dėl išlikimo, renkamasi tarp vilties ir praradimo, meilės ir neapykantos, kančios, skausmo ir vienatvės. Nenuilstamos žiurkino klejonės rutuliojasi tuo pačiu gyvenimo keliu, kuriuo keliaujame ir mes. Romane žiurkės alegorija pasitarnauja atspindėti mus valdančius įstatymus ir dėsnius, kadangi  tiek žiurkės, tiek žmonės gyvena vieni šalia kitų juos supančioje erdvėje. Kūrinio ašis sukasi apie mintį, kad žiurkės gyvenimas per daug nesiskiria nuo kiekvieno žmogaus likimo. Žiurkinas - tai tas pats romano puslapius verčiantis skaitytojas, kovojantis su analogiškomis baimėmis ir nuopuoliais, o jo džiaugsmai glaudžiai persipinantys su gyvūno patiriamomis laimės akimirkomis. 

Andrėjus ir toliau intensyviai atsidėjęs rašymui, skaito poeziją, spausdina recenzijas ir aktyviai dalyvauja kultūrinėje veikloje. 

Bibliografija:

Žiurkinas: romanas/ iš lenkų k. vertė Leonija Malakauskienė. - Vilnius: Tyto alba, 1997. - 144 psl. Gimė: 1931-04-13
 
 
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą