Rašyk
Eilės (73395)
Fantastika (2195)
Esė (1497)
Proza (10379)
Vaikams (2516)
Slam (49)
English (1117)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 10 (0)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ Twitter

Valio penkiolika kartų – mums jau 15 metų!

2016-02-29
Valio penkiolika kartų – mums jau 15 metų!

Ar žinote, kad Rašyk.lt pasaulį išvydo 2001 metų kovo 1 dieną?
Valio penkiolika kartų – mums jau 15 metų!

Ar mes jau užaugom?

15 metų – tai labai daug, iš kitos pusės – esame paauglystėje. Tai nesunku pastebėti ir dėl vis dar jautrių, hiperbolizuotų reakcijų ir dėl noro priešintis, pešiotis ir dėl egzistencinių klausimų – „kas mes ir ko vieni iš kitų tikimės“. Mus lyg ir mažiau vilioja tiesiog mokymosi procesas nuo ABC ar lengvi žaidimai, vis dažnesnės nuotaikų kaitos, maištas, noras eiti prieš sistemą, aistros, pojūtis, kad niekas pasaulyje nesupranta, neįvertinta teisingai, kad veikia „ne taip kaip turėtų“. Ir tai net nepriklauso nuo Jūsų amžiaus. Nesvarbu, ar Jūs perkopęs 60 metų, ar pačiam žydėjime ties 30-40, ar vos 20-ties. Mus visus kažkiek veikia svetainės amžius, daro įtaką jos „siela“, bendra mūsų visų „sąmonė“, jeigu leistume sau leptelti kiek ezoteriniais terminais.

Esame vieno organizmo, iš dalies jau brandaus, bet kartu ir regeneruojančio, ląstelės. Suprantama, kai kuriuos erzina, kad skiriasi mūsų vidiniai pasauliai, požiūriai, moralės normos, vertinimo sistema. Taip, šis suvokimo, kad negali būti kitaip, etapas nėra lengvas. Kiekvienam jį teks įveikti daugmaž savarankiškai, neužgaunant kitų.
Ilgai čia esantiems, atgal atsigręžus, vaikystė atrodo šviesesnė ir pilna saulės zuikučių. Niurzgame, kad to pasiilgome. Bijome pokyčių į blogąją pusę. O kaip jaučiasi nauji? Juk yra nežinančių, kad svetainę sukūrė Vidmantas Nuolaida. Yra nežinančių, kad svetainė turėjo keturis metų laikus, kuriuos galima buvo pasirinkti pagal nuotaiką, ar kad mūsų bendruomenė turėjo ne tik virtualius renginius, bet ir gyvus susitikimus, skaitymus, koncertus, ekskursijas, dažasvydžio kautynes, stovyklas. Ar naujai prisijungusiems tai yra įdomu? Ar Jums/jiems rūpi svetainės šaknys, tradicijos, jų testinumas, mintis, idėja. Ar dabartiniai rašykai suvokia, kad patys gali šią svetainę ne tik kritikuoti kaip reiškinį, bet ir kurti, keisti? Kad gali steigti prizus, organizuoti renginius, bėgti kartu į knygų muges, skaityti kartu prie arbatos puodelio, diskutuoti, aptarinėti, keistis knygomis? Daryti „flashmobus“? Skaityti poeziją ant tiltų, po jais, dalintis kūrinių ištraukomis su kaimynais, tikrais laiškais, atvirlaiškiais? Kurti kartu elektroninius žurnalus? Dalintis vertų perskaityti knygų sąrašais, rekomenduoti specializuotą literatūrą?
Ar tam, kad visa tai sužinotumėte, administratoriams būtina nuolat padrąsinti, priminti, rodyti vėl ir vėl? Ar tiesiog poreikiai kitokie ir Jums patinka taip, kaip yra – be gyvų susitikimų, be iniciatyvų, tiesiog laukti, kol „viską-kažką“ padarys „kažkas-kas nors“ ir maištauti dėl pasaulio „neteisybės“?

Dar kartą – kas yra Rašyk.lt?

Tai literatūrinė svetainė. Ji skirta visiems, turintiems savos kūrybos ir norintiems ją parodyti kitiems, mėgstantiems skaityti bei vertinti kitų kūrybą, dievinantiems knygų skaitymą bei turintiems ką pasakyti apie perskaitytą kūrinį, besidomintiems literatūriniu Lietuvos ir pasaulio gyvenimu.

Kai įvardiname, kad esame „literatūrinė svetainė“, tai tiesiog pabrėžiame specializaciją, kad nesame, pavyzdžiui, muzikantų, fotografų, programuotojų ar architektų, bet tai nereiškia, kad mūsų nariai yra tik literatai (žinoma, yra ir tokių), siekiantys išleisti knygas, publikuotis spaudoje ir uždirbti iš rašymo. Mes taip pat nesame užsibrėžę misijos vienas kitą paversti profesionalais ar išrinkti pačius geriausius lietuvių autorių kūrinius. Mes nerūšiuojame autorių, neliepiame perlipti jiems tam tikrą kokybės kartelę. Kiekvienas turi teisę čia augti savo tempu.

Kai kviečiame dalintis, tai tik tai ir turime mintyse – tai erdvė būti perskaitytiems, rasti bendraminčių, tai proga gauti reakciją, kokią ją beiššauktų Jūsų pirmieji bandymai. Mes nesiūlome profesionalios kritikos paslaugų, neuždirbame iš Jūsų kuriamo turinio ir nežadame surasti Jums leidėjus ar Jūsų bandymų apžvilgininkus, pripažįstamus autoritetus. Bet visa tai gali Jums nutikti vien dėl to, kad nebijote dalintis. Jus gali rasti leidėjas, Jus gali rasti skaitytojai, Jūs galite išmokti atsirinkti pelus nuo grūdų.

Šiuo metu svetainė administruojama savanoriškais pagrindais, be jokio atlygio, laisvalaikiu.
Administratoriai padeda palaikyti tvarką (taisyklių laikytis būtina) ir asistuoja tiems, kas nori ką nors paredaguoti, suburti, organizuoti, žaisti, rungtis ir ūgtelt kartu. Mes esame atviri idėjoms ir iniciatyvoms.

Ar esame turtingi?

Taip – turime vienas kitą. Jus-mus. Mūsų beveik 12 tūkstančių.
Nuolat dalinamės vieni su kitais – publikuojame: virš 100 000 kūrinių, virš 160 000 komentarų, virš 227 000 dienoraščių įrašų. Visi kartu esame parašę virš 4000 knygų recenzijų, apie 3000 rašytojų aprašymų.
Turime istoriją, erdvę, taisykles, diskusijas, mūšius ir konkursus.
Labai nuoširdžiai ačiū kiekvienam iš mūsų už tai.

Linkėjimai

Prieš prasidedant Naujiems metams rašėme, bet priminsime, kadangi Rašyk.lt metai taip pat gali būti skaičiuojami ir nuo kovo iki kovo. Jūs esate būsimo 365 puslapių kūrinio autorius ir kiekviena(-s) savaip galite ateinančius metus sukurti. Nuoširdžiai linkime, kad jie netaptų pribraukytu juodraščiu šiukšlių dėžėje, todėl atsakingai ir rimtai pagalvokite, kokios aplinkos norėtumėte, kokiu pats/pati turite pavirsti, kokia veikla Jums teiktų džiaugsmą, kad Jūsų kiekvienas naujas skyrius, kiekvienas puslapis būtų skanus, žavus, įdomus, žaismingas ir įtraukiantis.
Nuoširdžiai linkime nesiliauti skaityti, rašyti, mokytis suprasti: save, kitus, pasaulį, Visatą.
Nuolat aukite visomis prasmėmis. Ugdykite savyje pagarbą ir kantrybę. Gerbkite kalbą, gramatiką, skyrybą. Pastebėkite kitų gerus pokyčius, jų augimą, dažniau pagirkite, dėkokite. Neužsidarykite savyje. Dalinkitės tuo, kas mus visus galėtų kilsteli aukščiau. Bent viena pakopėle į viršų, bent vienu žingsniu į priekį.

Lyg ir dovana

Svetainės gimtadienio proga, šį šeštadienį, kovo 5 dieną, 17 valandą esate kviečiami pasižiūrėti Šarūno Barto filmą „Ramybė mūsų sapnuose“. Vyksmas Vilniuje, Ozo g. 4.
Ne, filmas ne apie režisierių ir jo šeimą (kaip galite rasti teigiant paviršutiniškose recenzijose), bet apie tai, kad visi esam savo pačių narveliuose. Yra vilties, kad filmas padės suprasti dalykus, kuriuos norisi pasakyti, bet labai sunku išreikšti žodžiais.

Nemokamas įėjimas tik užsiregistravusiems info@rasyk.lt, kitiems (jeigu liks vietų) – 2 eurai. Vietų skaičius ribotas, todėl ilgiau delsiantiems gali jų ir nelikti. Kitą vertus, filmas bus žiūrimas net ir beveik tuščioje salėje, taip kad nerizikuojate ateidami. Savaitgalį Vilniuje vyks ir Kaziuko mugė, todėl puiki proga atvažiuoti ir iš kitų miestų.


P. S.

Norėjosi parašyti linksmai, pavasariškai ir saulėtai. Juk toks gimtadienis ne kasdien. Visgi pastarųjų dienų situacija apvertė aukštyn kojytėmis šitą šventinį tortą ir todėl kalba kiek spontaniška. Atleiskite, jeigu kiek paini. Tikimės, kad savo smagiais komentarais viską pataisysite.

Su švente visus! Pa :)*

 


 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-28 22:13
mes_ka
tiek prirašius buvau, kol baigiau rašyt atjungė ir viską ištrynė :( 

tad tepasveikinsiu su jubiliejum! ypač sveikinu kūrėjus, kad iš paprastos idėjos sukūrė visą atskirą pasaulį. žodžiu, grožis, kūryba, idėjos, talentai, žmogaus vidinio pasalio tobulėjimas, laisvė - tiek ir dar žymiai daugiau dalykų Rašykai apjungia :) Džiugina mus visus kasdien, skatina mąstyti, kurti, gyventi ir tobulėti ne tik išoriniuose, bet ir vidiniuose pasauliuose.

Ačiū jums! :))

Meilės visiems, nes gi meilė dižiausia kūrybos mūza ;D o visa kita tik prieskoniai.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-25 18:32
nutrinta

Danutė ir Irna

Ditirambai KitoKiems...
(Rašyk KitoKs dvejų metukų gimtadienio proga)

Sapnavėjų vėtrungėlė
Vieną antakį pakėlė,
Skrybėlaitę užsidėjo
Ir koketiškai kalbėjo:
- Džiaugsmamatis suskaičiavo!
Sprindžiais laiką išmatavo!
Ir... sutriko, dievaži, -
Juk Rašykams – jau DVEJI!

Gal išmoko jie rašyti
Ir klaidų mažiau daryti?
Ne. Gramatikos nepaiso,
Ir eilius „šveplai sutaiso“ -
Nesulauks valdžia to džiaugsmo...

Och! Rašykuos dar daug skausmo!
Humoro  eilių dar  stinga,
Bet...  dėžė šita  turtinga:
Susiprato šeimininkai,
Kas žmonėms labiau patinka!
Jie įkurdino vertėjų
Gildiją... Dainų kūrėjų...

Nuotykių, fantastų kastą
Reik paspirgint, kad negestų!
Kad per nugarą pagaugais
Nušiurpentų juodas  siaubas...               
Meilės aistros kad pulsuotų
Ir jausmus vis stimuliuotų !
Kad viena skruzdė ateitų –
Ir kad niekas jos nekeiktų...

Mūzų įkvėpti kad būtų
Ir tarp laurų, ir tarp rūtų,
Kad Sparnuotasis Pegasas
Pasijaustų čia kaip asas
Ir globotų šią tribūną,
Nes kitur -  geriau nebūna!
---------------------------
Lyg loterijoj išlošę,
Mes dėkingi manukoshei
Ir panelei dorovingai –
Nuojautai mūsų valdingai!
Nuolaidai V. – labai ačiū,
Kad Rašykuos lyg ant pečiaus!

KitoKiems vežimo ratams
Linkime -  Ilgiausių Metų !!!


2003 m. kovo 1d.

<><><><>

Kaip greitai bėga laikas. Trylika metų... lyg vanduo Nerimi.


SVEIKINIMAI
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-11 08:45
Pelas
:)Paglobot ir apkabint galiu, bet susilaikysiu nuo kvietimų į kažkur, nors pats mielai ten nueisiu, jei dievai leis. Žodžiu, kol kas dar laukiam vaizdų horizonte.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-10 23:58
poeziją turime daryti visi
Pelai, tu kaip senbuvis....kaip minimum turėtum mus visus pagloboti, apkabinti ir sukviesti kažkur :) Bet, bet kuriuo atveju tu žinai, kad esi suskaičiuotas. Visada!
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-10 23:58
poeziją turime daryti visi
Pelai, tu kaip senbuvis....kaip minimum turėtum mus visus pagloboti, apkabinti ir sukviesti kažkur :) Bet, bet kuriuo atveju tu žinai, kad esi suskaičiuotas. Visada!
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-10 21:45
Pelas
Poezija, ambicingai, drąsiai ir teisingai skėlei. Pabandyk mane suskaičiuoti:)
Sveikinimai rašyk'ui!
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-10 19:04
poeziją turime daryti visi
Taigi, 15 metų, 15 kartų, kad bent 15 rašykų būtų atėję filmo pažiūrėti, tai būtų kažkaip simboliškai gražu :)

Tiesiog linkiu ateity visiems daugiau bendra(darbia)uti. Virtualus bendravimas puiku, bet ši svetainė man davė daugiausia ką galima gauti, kad ir kur bebūtum- realius draugus ir bendraminčius.

Šią vasarą( tebus simboliškai) norėčiau padidinti gretas iki penkiolikos rašykų iškylai gamtoje. Prieš du metus buvome tik trise,o dabar turbūt ir padvigubėjome, bet mūsų juk čia daugiau, tiesa?  :)

Niekas taip nepasitarnaus bendram mūsų ir šios svetainės labui, kaip vienybė.
Tad su 15! Tausokime ir auginkime vieni kitus.
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-10 02:41
Kostia
Ale aš irgi sviaikinu s'dniom'raždėnijam (kaip gerbiamas dravgas Genadijus sakydavo)! Labą gerą jubilėję, tykios su jumis būti tiek, kol man suais septym'aštoni miatai ne tik pagal išvarszų kiekį, nospavdas un runkų, buvusių žmonų kiekį, snukysą išraišku, bet i pagal pasu. Kap sakydava mon' draugs, Otap!
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-05 20:52
Mrs Do
Ačiū už filmą! :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-02 19:05
DykumAsann
Kur šampanas?
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-02 16:43
A Puokas
Sveikinu visus! Gražus jubiliejus.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-02 15:48
Houldenas
Kaip maloniai stebina šis tekstas 15 metų proga! Kupinas humanizmo, pozityvumo, aukšto kultūros lygio, gerumo... Visada žinojau, jog rašyką siekiama padaryti kultūringa, draugiška, kūrybinga bendruomene ir kad skatinama tobulėti rašant. Už tai labai gerbiu šios svetainės vadovus, žmones, prižiūrinčius ją ir rašančius tokius santarvę, kultūringumą puoselėjančius tekstus kaip šis, ir dėkoju jiems. Išties, rašykas – pati geriausia literatūrinė svetainė. Esu čia jau 13 metų, ir toks įspūdis neblėsta. Ji labai vertinga vien tuo, kad kiekvienas čia gali laisvai parodyti kitiems (taigi – skaitytojams, auditorijai) savo parašytus tekstus – kūrinius, dienoraščio įrašus ir kt., bendrauti žinutėmis ir t.t. Kai dar nebuvo rašyko, apie tokias galimybes jauni rašantys žmonės galėjo tik pasvajoti. Žodžiu, džiugu, jog internete yra rasyk.lt – vertinga svetainė, daug kam tapusi kūrybingu gero laiko praleidimu ar net gyvenimo būdu. Su gimtadieniu visus!
Įvertinkite komentarą:
Geras (4) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-01 21:16
švo
gratz
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-01 19:34
RhouLand
agi nugi jug Sium sium Su!

=)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-01 15:22
RenapoezijaPlaštakė
Sveikinimai
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-01 12:53
Homem Aranha
Valio! Sveikinimai gražia proga (:
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-01 12:35
TomKomPotas
a, dar ačiū žmonėms kurie darbais o ne žodžiais įgalina šitą pasaulėlį suktis.
Įvertinkite komentarą:
Geras (3) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-01 12:35
TomKomPotas
tenka pasveikinti vieniems kitus. kai amžius toks tai neišvengsim nei šviesių iliuzijų dėl ateities nei spuogų dabartyje. o pergyvenantiems dėl visokių karų belieka pacituoti liaudies išmintį - "prastas balius be muštynių". žodžiu, būkime gyvi o ne tobulai mirę.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-01 11:02
MacteAnimo
Visus su švente. Pa!

Linkiu matyti šviesesniąją rasyk.lt svetainės pusę.
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2016-03-01 10:41
pikta kaip širšė
O gal vis dėlto nėra taip blogai? Bet tada nesuprantu, kam tie eksponatai "geresnių laikų"... O gal aš kažką ne taip suprantu?
Įvertinkite komentarą:
Geras (2) Blogas
1 2
[iš viso: 28]
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą