2012-04-12
Pagaliau! Pateikiame, beveik ant mažos blizgios lėkštutės - rezultatai. Pirmosios vietos ir konkurso kritiko laureatai aiškūs, tačiau antros ir trečiosios vietų nugalėtojų teks šiek tiek luktelėti (tikimės, kad ne ilgiau, nei iki rytojaus vakaro), nes į šias dvi vietas pretenduoja trys kūriniai ir jų autoriai (autoriai ir jų kūriniai). Tad komisijos nariai tuos tris kūrinius vertina papildomai.
Žemės motinos užkalbėtas, ar laumių pakerėtas Valkas su „Architektu“ atsisako pirmosios vietos. Tad prizininkė – Margarita Margarita ir jos „Vyšnių spalvos kilimėlis“ surinkęs tiek pat komisijos narių balų.
Geriausio konkurso kritiko komisija buvote Jūs patys ir iš keturių nominantų išrinkote Mylistą. Rezultatus galite pamatyti apklausų archyve spustelėję atitinkamos apklausos pavadinimą.
Vertinimų užkulisiai – čia.
Visi keturi prizininkai (trys pirmosios vietos ir kritikas) bus apdovanoti knygyno ManoKnyga dovanų kuponais (susisieksime asmeniškai).
_________________________________________
Komisijai skyrus papildomus balus ir juos suskaičiavus paaiškėjo likusieji prizininkai:
antroji vieta - Mylista su "Itin nepadori Pilies gatvės namo 34, antros laiptinės, devinto ir vienuolikto butų istorija" trečioji vieta - Laukinė Obelis ir jos kūrinys "Kai Dimka mane pabučiavo"
Sveikiname visus - ir kūrėjus ir skaitytojus!
2012-12-10 15:39
prizai įteikti.
2012-04-16 12:38
Lyg ir kažką būsiu pražiopsojus rašykų padangėje...
Spaudžiu letenas nugalėtojams! Sveikinimai.
2012-04-15 17:45
nesipykite. esat visi šaunūs. žemai lenkiuosi.
2012-04-14 18:15
Ne visada pavyksta, bet vertindamas konkurso darbus stengiuosi juo susivertinti atskirai, o prieš publikuodamas - dar kartą pagalvoti ar tikrai nepakeičiau nuomonės. Tikrai būna, kad pasikeičia tiek vertinimas, tiek ir komentaras. Mano požiūriu reikėtų kiek patobulinti pačią vertinimo sistemą, kad nereikėtų antro vertinimo turo. Arba jį iš karto numatyti prieš organizavimą.
Vienaip ar kitaip, dėkui organizatoriams, dėkui dalyviams, buvo įdomu stebėti ir dalyvauti. Sveikinu nugalėtojus, spaudžiu ranką dalyviams.:)
2012-04-13 23:11
Ar būtina dabar pykti, kad žmonės savo nuomonę pasako?
Jei kam kyla abejonių, galiu pasakyti, kad labai gerbiu kitų darbą ir žinau, kad konkurso organizavimas ir vertinimas yra sunkus darbas. Ir tai, kad išreiškiame savo nuomonę, dar nereiškia, kad to nevertiname, tiesiog norime, kad būtų geriau.
O už konkursą didelis AČIŪ. Jau sakiau tai ir dar kartą sakau. :)
2012-04-13 20:00
Nematau jokio reikalo kelti ažiotažą. Ne pirmas kartas, kai konkursas tokiu būdu organizuojamas, tik anksčiau visi, kuriem iškildavo Svoločiaus problema, tiesiog tylėdavo dėl šventos ramybės - o čia žmogus pasakė, ačiū jam už tai. Ateity vis tiek nieko panašaus nebebus, kadangi jau dabar bręsta mintys apie specialios konkursams pritaikytos sistemos sukūrimą.
2012-04-13 17:26
si pardon, tikrai kaip sakė paskutinis kalbėtojas, neturiu asmeninio gyvenimo ir kitų užsiėmimų, todėl tik ir laukiu diena iš dienos, kada kas nors mane pakvies ką nors vertinti. dabar didžiai apgailestauju, kad pirmą kartą sutikau šitame veiksme dalyvauti.
iš tikrųjų net nesiimu spręsti, kaip turėjo būti - ar taip, ar kitaip, man lygiai šviečia -, vienok šį kartą susidūriau su vienu nesmagumu ir aš jį drąsiai viešai išsakiau, o galėjau nutylėti ir apsimesti, kad man labai gerai: kadangi Obelies kūrinys buvo vienas iš pirmųjų, o aš iškart neskaitęs komentarų vertinau ir rašiau savo komentarą, tik po to, kai jau sugrąžint nieko negalėdavau, tik tada paskaitydavau kitus komentarus (galiu pasidžiaugti, į pievas labai nenuklydau), todėl truputį "paskūpinau" jai balų, nes iš esmės ji rašo ne ta maniera, kuri man patinka ir ne tomis temomis, kurios mane užkabina. todėl galvodamas, kad bus geresnių kūrinių, jai įpyliau keturis. paskui ėjo neblogas Vajaus darbas, pamaniau jis vertas aukštesnio balo, įpyliau penkis. paskui pasigailėjau, kad pervertinau, nes ėjo geriausias šio konkurso darbas Margarita "vyšnių kilimėlis". bet, kad jis geriausias aš tą žinau tik dabar, o tada ėjo visi daugmaž neblogi kūriniai, ir "Galvos", ir Valkas, ir Mylista ir t.t. jiems jau pyliau penketus. bet kai admin paprašė dar kartą įvertinti, tada prisiminiau, kad Obelies niekuo kokybe nenusileidžia tiems, kuriems rašiau penketus (nors iš tikro reikėjo tada visiems rašyti ketvertus ir palikti penketą tik Margaritai).
apie tai atvirai ir parašiau, apie skolą, lygiai taip pat sėkmingai galėjau visiems penketukininkams, išskyrus Margaritą, parašyti aš jum per daug sumokėjau. bet kadangi aš pasakiau kitaip, tai kilo ažiotažas.
būkit laimingi su nemaloniu prieskoniu burnoje ar širdyje, o aš būsiu laisvas nuo prievolės ateityje rūpintis jūsų kūryba.
istorijos pabaiga.
2012-04-13 16:58
smagu, kai žmonės nevertina kitų darbo. smagu, kai mano jog tie kas vertino neturi kitų užsiėmimų, darbų, asmeninio gyvenimo. jie gaišo laiką ir dabar turi klausyt kažkokius nepasitenkinusių tauzyjimus. iki ko prieisim? manau bus taip kad nebus norinčių aukot savo laiką.
2012-04-13 16:18
Obelie, mintys čia niekuo dėtos :). Visada vertindamas kūrinį skaitau tik kūrinį. Vertindamas KONKURSO kūrinį, skaitau visą konkursą. Tame ir yra skirtumas vertinimo metodikoje. Šiaip kūrinį vertinu nuo "labai gerai" iki "labai blogai" savo suvokimo ribose. KONKURSO kūrinį vertinu tik santykyje su kitais konkurso kūriniais, pagal savo sumenę (nepainioti su subine). Ir 5 ar 1 konkurse visai nereiškia 5 ar 1 be konkurso. Tai tereiškia, kad lyginant su kitais konkurso kūriniais konkretus kūrinys yra +- tokios vertės.
Taigi, bent jau aš nesėdžiu kaip svoločius, pardon už kalambūrą :).
2012-04-13 13:19
Man jau seniai tokia mintis kirba, kad komisijos nariai neturėtų viešinti savo vertinimų, kol visų kūrinių neperskaitė, tada gal neįvyktų tokių dalykų, kaip šį kartą Svoločiui nutiko - tiesiog kiekvienas galėtų pats savo vertinimus pakoreguoti ir įsitikinti, kad jie teisingi, kol dar nepasklebti. Manau, su panašiu jausmu kaip Svoločius sėdi ne jis vienas, nes kaip gi įmanoma rašyti balus, kol ne visi kūriniai perskaityti ir negali jų tarpusavy palyginti?
2012-04-13 12:05
O, ne, Gmite. Jums kaltinti savęs tikrai nereikia, tai ne kaltinimas Jums ir, manau, visi dalyviai sutiks, kad konkursas buvo suorganizuotas labai šauniai :) Tai apskritai ne kaltinimas. Pastebėjimas ir tiek. Ateičiai. „Neskanumas“ ne tame, kad vertino sveikais skaičiais. „Neskanumas“ tame, kad teisėjai kardinaliai keičia nuomonę, argumentuodami kažkokiomis skolomis. Manau, kad vertinti iš karto reikia taip, kad paskui nereikėtų atidavinėti skolų :) Sakiau ir manau, kad rezultatai logiški. Va, jei jie būtų tokie be to neskanaus prieskonio, tai būtų tikrai viskas super :) Galbūt tokias problemas ateityje išspręstų autorių ir teisėjų anonimiškumas?
Iš kitos pusės, manau kad labai dažnai per konkursus lieka „nuskriaustų“, neįvertintų, nepatenkintų ir panašiai. Tai natūralu. Nelaikau savęs nė vienu iš jų. Tačiau tikrai nesuprantu, kam tokių „prieskonių“ reikia per konkursus ir ką jie duoda tiek teisėjams tiek autoriams? Na, bet tai atskiros diskusijos tema :)
2012-04-13 08:08
Aš sveikinu ne tik visus nugalėtojus(juos labiausiai), bet ir visus dalyvavusius. Vieniems tai, galbūt, buvo pirmas bandymas, kitiems, galbūt, matuojamas triženkliu skaičiu. Taip pat dar kartą dėkui visiems komentatoriams.
Palikau nesupratęs vieno dalyko ar Valkas atsisakė pirmos vietos ar apskritai laimėjimo?
Ir viena pastaba. Nors konkurso rezultatai tikrai logiški, tokie, kokie yra, jie man susidėliojo kažkaip "neskaniai". Ir tai kelia klausimą ar taip turėtų būti tikrame konkurse :)
2012-04-13 05:23
Šaunu. Konkursas - nauji atradimai. Šis - ne išimtis. Sveikinimai.
2012-04-12 23:55
Sveikinimai Margaritai ir (atsitraukusiam) Valkui. Būtų sunku buvę atskirti, kuris geresnis. Aukšto lygio darbai, yra iš ko pasimokyti.
Bet konkursai - tai ne vien tik tam, kad pažiūrėt, kas geresnis, bet ir tam, kad palyginti vienus tekstus su kitais, pažiūrėti, kaip kiti rašo, kas patinka publikai ir kritikams. Visi, kas skaitė, - davė po prizą, visi kas komentavo - dalijo apdovanojimus. Konkurso organizatoriai, administratoriai, komentatoriai, kritikatoriai - dėkui jums visiems.
2012-04-12 23:32
Na ir kas, kad atsisakė. Tarytum dėl atsisakymo nelaimėjo konkurso. Blah.
2012-04-12 19:33
Sveikinu laimėtoją! Džiaugiuosi, nes tai buvo man labiausiai patikęs kūrinys.
Žinoma, ir Valkui reikia ranką paspausti, nepaisant to, kad jis šlovės atsisakė.
|
|
|