Rašyk
Eilės (78201)
Fantastika (2294)
Esė (1546)
Proza (10892)
Vaikams (2706)
Slam (68)
English (1213)
Po polsku (360)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 20 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Twitter

Fantastinio apsakymo konkursas

2009-05-11
Fantastinio apsakymo konkursas


Aktyviausių fantastikos skyrelio dalyvių iniciatyva, pagaliau startuoja fantastinio apsakymo konkursas
!

Jeigu Tu žinai, kas ta fantastika ir su kuo ji valgoma, tai gali būti Tavo šansas užimti garbingą ketvirtąją vietą! Arba aukštesnę, jeigu pasistengsi :)

Taigi, laukiame Tavo šedevro, bet pirma labai atidžiai perskaityki taisykles bent 3 kartus.

Ir nebijok klausti, jeigu nėra aišku.

  

 

TAISYKLĖS

Užduotis

Pagal pateiktą
paveiksliuką (<<<- spauskite ant nuorodos) reikia parašyti fantastinį apsakymą tema „Pasaulis be žmonių“.  
Dėmesio – visos trys sąlygos yra privalomos: fantastinis apsakymas, tema „Pasaulis be žmonių“, pateiktas paveiksliukas tarsi atlieka taikliausios Tavo kūrinio iliustracijos vaidmenį. (Įsivaizduok, kad pirma Tu parašei, o tada paveikslo autorius Jacek Yerka nutapė.)
Trumpas komentaras dėl iliustracijos – tai, ką matote joje, nėra riba. Tai tik gairės. Personažai matomi paveiksliuke neprivalo būti pagrindiniais. Nuotaika ir aplinka, žinoma, turi atsispindėti. Tai gali būti tik kūrinio epizodas, bet gana ryškus.

Apimtis

Kūrinio apimtis nuo 4000 iki 8000 ženklų su tarpais. Iki 5 procentų paklaida į vieną, ar kitą pusę yra leidžiama, bet piktnaudžiauti nepatartina.

Pateikęs darbą, redaguoti jo nebegalėsi, todėl prašome prieš publikuojant atidžiai pasižiūrėti, ar darbas atitinka šią sąlygą (ir kitus reikalavimus (žr. žemiau)).
Primename, kad Word gali suskaičiuoti raides už Tave: Tools -> Word Count – Characters (with spaces). Jeigu nemoki elgtis su Word, siųski savo užbaigtą darbą el. paštu klimbingupthewalls@gmail.com
ir ženklai bus suskaičiuoti.

 

Griežti terminai

Publikavimas – nuo gegužės 12 d. iki 23 d. (imtinai, t.y. iki 00:00 val. Lietuvos laiku).
(Vėliau publikuoti darbai nebedalyvauja, jie bus perkeliami į skyrelį „Fantastika“).

Vertinimas – nuo gegužės 24 d. iki birželio 6 d. (imtinai, t.y. iki 00:00 val. Lietuvos laiku).
Jeigu žvelgdamas į terminus matai, kad iki nustatytos dienos neturėsi laiko perskaityti konkurentų darbų, iš karto prašome – nedalyvauki konkurse.

 

Reikalavimai

Šiam konkursui autorius gali pateikti tik vieną kūrinį. Tai turi būti anksčiau neskelbtas darbas.

Negalima naudotis kitais savo  prisijungimo vardais (taip vadinamais „klonais“), norit pateikti kūrinių daugiau kaip vieną darbą. Šis apribojimas yra labai svarbus todėl, kad dalyviai kartu yra ir vertintojai, o už savo darbą balsuoti draudžiama.

Kūrinys privalo būti parašytas lietuvių kalba ir lietuviškomis raidėmis. Kūriniai be lietuviškų raidžių pagal rašyk.lt taisykles yra trinami. 

Darbas turi būti parašytas savarankiškai. Už plagiatą, kaip numatyta www.rašyk.lt taisyklėse, dalyvis baudžiamasis griežčiausia bausme.

 

Publikavimo sistema

Dalyvauti gali visi norintys. Autoriai šiame konkurse nėra anonimiški, t.y. gali naudotis įprastu savo slapyvardžiu.
  
Darbą publikuosi savarankiškai:

Patikrink darbą. Dar kartą. Paskaičiuok kiek yra simbolių (ženklų) su tarpais. Ar tikrai nėra mažiau nei 3800? Ar tikrai nėra daugiau nei 8400 (įskaičiavus tarpus)? Nepamiršai temos? Užduoties paveiksliukas tekste surandamas? Tada žr. toliau:

1) prisijunki prie
www.rašyk.lt (,jeigu esi neregistruotas vartotojas, pirma užsiregistruok),
2) kairėje spauski „Čia galite publikuoti savo naują kūrinį,
3) būtinai pasirinkite skyrių („temą“) „Konkursas“.

Jeigu suklysi ir išsaugosi darbą kitame skyriuje, rašyk koordinatorei
klimbingupthewalls ir ji perkels.
Kartojame – negalima naudotis kitais savo prisijungimo vardais (taip vadinamais „klonais“), norint pateikti daugiau kaip vieną darbą.

Kūrinys neturėtų būti pavadintas „Pasaulis be žmonių“, bet tai tik rekomendacija.

Pateikei konkursui darbą, bet apsigalvojai? Neskubėk trinti savo kūrinio ir vėl publikuoti tą patį, tik redaguotą, nes pagal rašyk.lt taisykles yra draudžiama pakartotinai publikuoti ištrintą darbą ir už tai laukia griežtos sankcijos (žr. rašyk.lt taisykles). Jeigu dėl darbo kokybės labai suabejojai, o laiko dar yra, ir Tu nori vietoj vieno publikuoti visai kitą darbą (jis nuo pirmojo varianto turi skirtis ne mažiau, kaip 90
%, tai spręs koordinatorė), tuomet pirmąjį darbą gali ištrinti (tai kainuoja 400 taškų, kuriuos perki SMS žinute) arba paprašai jį iškelti į skyrių „Fantastika“ ir iki nustatyto termino pateikti kitą savo kūrinį. 

Iš viso konkursui galite pateikti tik vieną darbą.

 

Vertinimo sistema

Kiekvienas konkurso dalyvis automatiškai tampa ir vertintoju
, todėl įspėjimas – tie, kas neturėsite laiko perskaityti ir įvertinti konkurentų darbų, iš karto prašome – nevarkite ir kurti.

Kiekvienas dalyvis gaus žinutę rašyk.lt aplinkoje su informacija, ar darbas atitinka reikalavimus.

Jeigu taip, tuomet Tu esi ne tik dalyvis, bet ir vertintojas ir įvertinti
* Tu privalai iki nustatyto termino – birželio 6 dienos vidurnakčio. Jeigu neatsiųsi* savo vertinimų iki nustatytos datos, Tavo darbas bus automatiškai pašalintas iš konkurso, o Tavo darbą įvertinusių bus prašoma skirtus balsus atiduoti kitiems kūriniams. 

 

*Labai svarbu – balsavimas griežtai anonimiškas, todėl savo įvertinimus turite siųsti el. paštu klimbingupthewalls@gmail.com

Ką tiksliai Tu, kaip vertintojas, turi parašyti koordinatorei el. paštu?

Konkurso dalyvių darbus rasi skyrelyje „
Konkursas“ (kairėje, virš užrašo „Naujas kūrinys).
Tu privalai perskaityti visus jame publikuojamus darbus, o tuomet parašyti el. paštu
klimbingupthewalls@gmail.com savo slapyvardį (,nes iš el. pašto koordinatorė Tavęs neatpažins) ir padalinti 7 vietas taip: pirmą vietą skiriu kūriniuiB, antrą vietą skiriu kūriniuiG, trečią vietą skiriu kūriniuiN, ketvirtą vietą skiriu kūriniuiY, penktą vietą skiriu kūriniuiO, šeštą vietą skiriu kūriniuiZ, septintą vietą skiriu kūriniuiW (čia vietoj kintamojo „kūriniuiX“ įrašysite kūrinio autorių ir pavadinimą).

Iš viso turi būti aiškus Tau labiausiai patikusių darbų septintukas, bet nemažiau svarbus ir eiliškumas, todėl nepamiršk surašyti būtent taip (kadangi „vieta“ bus paverčiama balais, nulemiančiais laimėtoją, žr. Rezultatai).
Jeigu bus mažiau nei septyni darbai, visus juos ir surašykite skirdami konkrečias vietas, pirmoje nurodydami labiausiai patikusį ir t.t.

 

Vertinimo apribojimai

Dalyvis-vertintojas negali balsuoti už savo kūrinį. Draudžiami yra ir susitarimai, balsų „mainai“, ar pan.
Dalyviams-vertintojams draudžiama komentaruose parašyti vertinimus.
Juos reikia rašyti tik el. paštu koordinatorei.

Svarbu – vertinimas prasideda tik pasibaigus darbų pateikimo laikui (vadinas, nuo gegužės
24 dienos). T.y. negalima siųsti savo „laimingojo septintuko“ tol, kol nėra pasibaigęs publikavimui skirtas laikas, todėl, kad balsuojantys turi būti perskaitę visus kūrinius ir tik tada apsisprendę, kam skirti savo simpatijas.

Konkurso koordinatorei nusprendus, kad Tavo darbas netinkamas (jeigu, koordinatorės nuomone, tekstas neatitinka temos ar reikalavimų, arba jame piktnaudžiaujama necenzūrine leksika, pažeidžiami LR įstatymai, ji turi teisę kūrinį atmesti, pranešdama apie tai autoriui ir nurodydama priežastį), netenki savo balso teisės ir Tavo kūrinys nebedalyvauja konkurse. Tu būsi informuotas apie šią nesėkmę, o darbas bus perkeltas į skyrelį „Fantastika“ ir paliktas tik išalkusių rašykų susidorojimui.  

 

Vertinimo gairės


Prašome laikytis nešališkumo, sąžiningumo, objektyvumo principų. Savo simpatijas skiri ne autoriui, o konkrečiai konkursui pateiktam darbui. Draugystės, ar asmeninės antipatijos, senos nuoskaudos lai nedaro Tau įtakos.  Rašydami „laimėtojų septintuką“ pakomentuoti savo pasirinkimo neprivalote, bet tai sveikintinas ir laukiamas reiškinys.

Didžiausią dėmesį rekomenduotume skirti tokia seka: ar fantastika? ar apsakymas? ar atitinka temą (ar tikrai „Pasaulis be žmonių ir nepamirštas paveiksliukas)? originaliai, ar ne yra išspręstas šis uždavinys? galbūt žavi, nematyta idėja? O toliau – Tavo įspūdžiai ir nuotaikos: ar darbas įtraukia, paveikia, įstringa, o gal nuobodu, absurdiška, neskoninga? Ar netrūksta meninių priemonių, ar nėra skurdi kalba. Ir galiausiai – raštingumas.
 

 

Rezultatai

 

Gavusi vertinančiųjų balsus el. paštu, koordinatorė priskirtas „vietas“ pavers taškais ir, susumavusi juos, paskelbs rezultatus www.rašyk.lt „Naujienose“ birželio 7-10 d.

Kartu bus pateikti ir kiekvieno dalyvio-vertintojo balsavimai, kad Tu galėtum patikrinti, ar koordinatorė teisingai paskaičiavo. Laimės daugiausiai taškų gavę trys kūriniai.


Komentarai ir įprasti rašyk.lt vartotojų vertinimai

 

Visi rašyk.lt vartotojai galės kaip ir įprastai komentuoti, vertinti Tavo kūrinį, bet tai neturės įtakos konkurso rezultatams.
Dalyviai-vertintojai negali komentaruose parašyti savo balsavimų tol, kol jie nebus paskelbti viešai. Tai svarbu todėl, kad nedarytumėt įtakos vieni kitiems.
 

 

Prizai 

Bus! Pirmųjų trijų vietų laimėtojams.
Konkrečiau nevardinsime, bus palikta laisvės laimėtojams pasirinkti.
Užuominos akims paganyti:

www.d6.lt, www.furor.lt, www.manoknyga.lt 

Klausimai-atsakymai

 

Ar tikrai perskaitei? Jeigu ne, tuomet skaityk nuo pradžios.  
Visi klausimai (ir priekaištai) bus atsakyti parašius el. paštu klimbingupthewalls@gmail.com arba www.rašyk.lt aplinkoje užklausus žinutėmis. Operatyviau – rašyk.lt aplinkoje.

Jeigu neatsakyčiau ilgiau kaip 3 dienas (maža kas gali nutikti), ieškokite šio konkurso idėjinių vadų: Haldir arba St Sebastiano.

Diskusijos vyksta
čia.  

 

Pateikdamas darbą konkursui Tu pripažįsti, kad sutinki su šiomis ir www.rašyk.lt taisyklėmis.

------------
 

P.S. Dėl dažnai pasikartojančių nesusipratimų specialiai poetams pabrėžiame, tai turi būti prozos kūrinys, o ne eilės. Dėkui už supratimą ir prašom nepykti už šią pastabą. Kitą vertus, nenusiminkite – poezijai dėmesio visai neseniai buvo skirta ir, mano kukliomis žiniomis, netrukus bus skiriama vėl.

 


 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
 
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-17 00:09
kiaules_medine_koja
labai jau greitai pasibaige konkursas :(
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-10 01:30
klimbingupthewalls
gerbiamieji, štai naujienos

kol kas tik faktai. nepykite, bet komentarai ir visa detali bus rytoj, kadangi klimb jau krenta nuo kopėčių miegot.

turiu pripažinti, kad labai rimtai kai kurie padirbėjote rašydami komentarus, o kadangi pateikiate tai labai skirtingai tai truputį komplikuota gražiai ir aiškiai viską sudėliot, bet rytoj vakare pasistengsiu sutvarkyti ir informaciją būtinai atnaujinsiu.

labanakt

ir labas rytas :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-09 23:01
klimbingupthewalls
jau viską turiu, skaičiuoju. ačiū.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-09 23:01
klimbingupthewalls
VALIOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!
sakiau, kad stebuklų yra.


tai jūs! :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-09 22:39
Tsuga_phen
Aš neprieštarauju - negražu būt nepalaukti.
Kitąkart siūlau įvesti naują dalyvavimo konkurse sąlygą: vertinimas laikomas užskaitytu tik tada, kai iš konkurso koordinatoriaus ateina patvirtinimas, kad jis gautas.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-09 22:04
klimbingupthewalls
liko tik Actus. sulauksim, ar ne? :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-09 21:08
klimbingupthewalls
dėkui nekuskusui, dabar beliko Irvidas ir Actus.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-09 20:13
klimbingupthewalls
ačiū visiems kantriems ir operatyviems.

dar laukiu trijų: Irvido, nekuskuso ir Actus patikslinimų.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-09 13:53
Tsuga_phen
Kaip gaila :( Man jo darbas taip patiko...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-09 11:29
Kirais
"Niekur nerandu Kipšiuko vertinimų..."

Iš tiesų gaila. Jo darbas buvo tarp mano trijų geriausių.

Kas tas - Kipšiukas?.. Prašom uodegėles į viršų!..
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-09 01:56
klimbingupthewalls
taip, bet taisyklėse yra ir rezultatų paskelbimo data, o kai kas gali nesuspėti iki jos perskirstyti, nes kaip sakiau - neturi ryšio. matysim :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-09 01:50
Laukūnas
Taisyklės yra taisyklės :)
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-09 01:14
klimbingupthewalls
Situacija nėra bloga, bet niekur nerandu Kipšiuko vertinimų, todėl paprašiau tų žmonių, kurie balsavo už jį, perskirstyti savo balsus. Apmaudu, kad taip, bet Kipšiukas neatsiliepia ir ilgiau delsti nebegalima. Jums kils klausimų, kodėl aš laukiau ir nepranešiau iš karto. Todėl kad aš pasvėriau kuri blogybė yra geresnė. Ar sulaukti iš aštuonių žmonių naujų vertinimų (o kai kurie iš jų mano žiniomis yra be interneto šiuo metu), ar visgi netikėtai pasirodys Kipšiukas ir pasakys, taigi siunčiau va, persiunčiu. Bet stebuklas nenutiko ir šią naktį prašymai perskirstyti balsus buvo išsiųsti. Dabar viskas priklauso nuo jų. Mes laukiame labai. Atsiprašau visų už šiuos nesklandumus. Sėkmės rašant siaubus. Dar kartą dėkoju visiems, kurie spėjote laiku ir su kaupu - parašydami komentarus ne tik išrinktiems, bet visiems kūriniams. Esate šaunuoliai!
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-08 12:05
MJ2X11
Manau komentarus, kartu su visais vertinimais įmesk į Wordą ir suformuok PDF. Kam reiks tas susiras:D. Matysis viskas kas už ką balsavo ir dėl ko.

O bendrus rezultatus atskirai.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-07 17:41
ŠFK
Oooo fak. Pražioplinau termino pabaigą :(
Zapadlo ;o
Et, tiek to, lauksiu verto nugalėtojo :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-07 16:45
St Sebastianas
Na, aš neskaičiavau nei kiek laiko rašiau, nei kiek laiko vertinau. Be to, ar į rašymo laiką turi būti įtrauktas to tikrojo konkursinio kūrinio laikas ar dar poros šalutinių eksperimentų?:]
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-07 14:26
klimbingupthewalls
yra tarp jūsų tokių, kurie parašė komentarus visiems ir atsiuntė likus dešimt minučių iki vidurnakčio...

dabar žr. į taisykles: "Gavusi vertinančiųjų balsus el. paštu, koordinatorė priskirtas „vietas“ pavers taškais ir, susumavusi juos, paskelbs rezultatus www.rašyk.lt „Naujienose“ birželio 7-10 d."

preliminariai paskaičiuota yra, bet nesinori suklysti. ir dar galvoju kaip tuos jūsų komentarus pateikti.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-07 06:58
omnia_mea
Vienok jau greitai?

Subjektyvus patyrimas: man parašyti apsakymą užtruko gal triskart ilgiau, nei atlikti vertinimą. O jums?
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-06 21:35
Dvasių Vedlė
Laukiam laukiam, mes rezultatų laukiam... =]
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2009-06-06 20:29
Tsuga_phen
Aš tai nematau problemos - išrikiavau visus darbus tsugiškai ir tiek. Jei kas išlėks, kiti pakils :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
[iš viso: 229]
Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą