Prancūziško tipo moteriški bateliai. Subtiliai persiūtomis siūlėmis, reikalaujančiomis pagarbos ir rėkte rėkiančiomis savo kainą. Tokiu erotiškai drebančio, seno prancūzo batsiuvo Žoreno arba Žiuženo, Loreno ar kokio kito velnio įgaubtu kulnu ir baltais raišteliais išvinguriuotais aplink koją. Ikišiol nesuprantu jų subtilybių: tokio keisto kaukšėjimo ir tokio pigaus nukekšėjimo. Rimuojasi. Net keista pasiklausius, o įsigilint net nesinori, bet ilgais vakarais ir net ne Prancūzijoje pamąstai apie juos, apie jų kaukšėjimą ir nukekšėjimą. Deja ne jų, bet pamąstai.
Šiuolaikiniai bateliai stovi trečiam stalčiuj ir laukia progų. Visdar tie patys, prancūziški ir jau ganėtinai nudevėti. Niekad nesupratau kaip kulniuką galima kaustyti metalu, taippat nesupratau, kaip įmanoma būti origami specialistu, bet tai nesusiję, o mes apie batelius. Niekad net nebandžiau suprasti kuom susijusi architektūra ir bateliai, o vienas mano protingas kolega vienu sakiniu nubraižė plonas sąsajų gijas "moterys įkvepia vyrus". O bateliai čia prie ko? Jie ant moters, bet ne su moterimi. Kartkartėmis geriau nesigilinti.
Viešėdamas Paryžiuje skaičiau vietinį laikraštį-ten taippat bateliai tapo sensacija. Ką jau ten sencacija-žvaigždėmis tapo, kaukšėjimo meistrais išvadinti buvo. Stovi trečiame stalčiuje, o jau specialistai, mat kaukšėt sugeba. Tai ką tada mums vyrams daryt, kai kulnai pernelyg platūs metalams ir pernelyg siauri, kad jų nesuskaldytume. Pradėt šokt Flamenko? Kažkaip nesveika, pižoniška tai. Ir netautiška. Kaip ir tie prancūziški bateliai.
Vieną dieną neištvėręs paklausiau kas geriau: prancūziški bateliai, tobulai išvystytomis formomis, tobulu odos kvapu ir glotnumu tobulesniu negu moters liežuvis ar geri ir kokybiški prancūziški kvepalai. Mano klausimas liko be atsakymo, kol grįžęs namo pats radau jį. Ant mano žmonos naktinio staliuko gulėjo didelis prancūziškas žurnalas, kurio niekaip nesupratau, bet supratau, ko bus prašoma.
Jie priverčia moterį tobulai statyti koją. Tiesiu žingsniu žengti link vyro, o vyra priverčia taip ir nesuprast kame tas subtilumas. Aš lig šiol nesuprantu, kodėl jie kasvakar įdedami į dėžutę, kodėl kasvar su jais kalbama ir kodėl jie gauna daug daugiau meilių žodžių negu nūdienų vyras. Išvis kodėl jie kažką gauna? Nesuprantu, gal jie sugeria kvapą. Ar tai geriau už lietuvišką apatinį trikotaža, taip profesionaliai aptempianti linijas. O ten tik kojos. O ten būtų tik bateliai, jeigu ne iš Prancūzijos.