Rašyk
Eilės (72553)
Fantastika (2178)
Esė (1694)
Proza (10236)
Vaikams (2466)
Slam (49)
English (1093)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 192 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterViskas ryškiai neturėjo pradžios. Laurynas*, Juozas**, Antanas*** iškilo tartum iš tuščios vietos tam, kad prasmegtų dar tuščiau. Visai kaip ir istorija, leidžiasi kuriama didingų statinių, priklausančių vienam ar kitam architektūros stiliui, nors diktuojančių savo madą, bet iškreiptai meluojančių apie tų dienų prasmę tokioje vinguriuotoje tautos knygoje.

Šiandieniniai vardai sunkiau atsimenami, kadangi perdaug tikinčių ir "dievai" ne tokie  kaip ankščiau. Jie mylisi, sapnuoja, o tada pasileidę fonogramas dainuoja tokiu tonu, tartum kasnors juos už plaukų temptų Golgotos keliu. Jie kala sau vinis į nosis, į burnas, taip pabrėždami savo nemirtingumą, tačiau vos po poros metų miršta nuo AIDS, arba vaikšto nešiodami ŽIV kaip pietų lauknešėlį. Bobulytės ant suoliukų ir taip neturinčios ką veikt, visa tai pavadintų "šiais laikais", kiek protingesni žmonės-"išsigimimu", o visiški kvailiai patylėtų ir tai būtų protingiausia ką galima padarysi šiandien.

Jėzus jau vienąkart mirė, vieną- kėlėsi. O nūdienų tušti popieriniai maišiukai taip ir krenta, kad kilt. Savo širdies nerimą minios numalšina didinguose alkoholio kiekiuose, o alkoholikai, save vadinantys "nestabdančiais" skina šlovę didindami krūvas mikrorajonų kiemuose šalia suoliukų. Užsibrėžę vinguriuotus gyvenimo tikslus, tiekpat vinguriuotai stengiasi paržygiuoti namo, o kitądien nuopat ryto statybų aikštelėse, sandeliuose, VP salėse giriasi savo žygdarbiais.

Net ir juokas "šiuolaikinis". Nesveikas ir paveiktas visokiausių afrodiziakų, iškylančių prieš nosį vos už 20 lt. Tada nuolaidos beveik kaip per pavasarinius išpardavimus. Tėvynės kraštovaizdžio vardan-kad gražiau vaizadi lietųsi. Tada pilnos prikimštos ligonines, kol pagaliau iš diplomą nusipirkusių gydytojūkščių išgirstame, kad nebėra ką daryti. Net ir nesistengiam bandyt. Kam daryt, jeigu galima nedaryt?

Net ir senuose i ES įstojusios valstybės autobusuose niekas nebesėdi, nes bijo sušlapinti savo per vienkartinius išpardavimus pirktas kelnes dvokiančiose "silpnavalių" balose.

Darosi panašu į tai, kad vienintelis kylantis sluoksnis-patys žemiausieji. Nors dabar galima būtų klausti, o tada kelti ilgą diskusiją, ar sėdintys aukštai nemirko savo kojų dar didesniam ir labiau dvokiančiam mėšle? Juk ne visada "Antonio Banderas" kvapas sugeba užgošti kitą, jau nacionalinį vardą įgavusi kvapą.
Ir tas kilimas, žinoma, toks ribotas. Rusišką odekolona, keičia "šilelis". Tik ar tai rodo, kad geresni laikai atėjo, ar tai, kad mes dart žemiau su visa savo tautine išmone, savimone?

Galima būtų valandų valandas kelt į viršų, o tada drabstytis krūvom šūdų, bet ir taip su laiku jau įgavome kvapą, kad prieš veją net pūst nebesinori, o pavėjui jau nebeįmanoma eit.
2005-05-21 14:22
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 8 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2005-06-10 15:27
Mili
Patiko.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2005-06-02 08:59
Danielius POmirties
Smagu kad yra taip protaujančių žmonių kaip tu, tai reiškia, kad visiškos degradacijos kol tu būsi gyva, mūsų tauta nepasieks. Tačiau tau reiks pasistengkt, kad ir po tavo mirties liktų panašiai maastančių žmogučių.
Kol yra keliama tavajam esė tokia prblema, trol ji teikalauja išsprendimo. Bus blogai kai nebeliks kam kelti tokias problemas?
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-22 21:09
Darvinas
Idomus, bet siek tiek subtilumo stokojantis stilius. Ko gero puikus pavyzdys to taip autores smerkiamo "nacionaliniu tapusio" kaimisko kvapo.
Nors pirmos trys pastraipos man visai patiko. Gaila, kai gerai pradeta kurini sugadina tokia "dvokianti" pabaiga
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-22 10:55
Prozerpina
man patiko rašymo stilius. paminėtos įdomios detalės, smulkmenos esė tarsi nuspalvino. tema apie visuotinę degradaciją gal kiek atsibodus, bet, matyt, amžina. :) šiaip nebloga esė, 3
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-21 15:48
Abejinga
nelabai, kažkaip šnekama iš tuščio į kiaurą, na gal ir būdingai, bet pati tema nėra labai aktuali ir nesudomino.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-21 15:45
Erke nukando ausi
Nusivylimas zmonemis, smagu, patiko tikrai geras
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas (1)
Blogas komentaras Rodyti?
2005-05-21 14:31
ner
ner
uij pamiršau...
*Laurynas Stuoka Gucevičius.
**Juozas Tumas Vaižgantas.
***Antanas Baranauskas.
Įvertinkite komentarą:
Geras (1) Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą