Rašyk
Eilės (73716)
Fantastika (2198)
Esė (1500)
Proza (10405)
Vaikams (2524)
Slam (49)
English (1127)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 20 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterRūkas virš ežero primena didžiulę vėsią šmėklą. Rūkas neskęsta, o tik plūduriuoja. Tuo jam tik blogiau. Skendimo procesas toks
gilus ir malonus, kad aprėpia porą ežero dugnų. Tačiau dabar visi tik plūduriuoja... Plūduriuokime toliau.
Ežere gyvena keletas vandens pabaisų. Aš su jomis palaikau ryšį. Juk man neseniai užaugo našta - žuvies uodega, todėl negaliu kaip visi žmonės vaikščioti ant kasdienybės. Dabar turiu kitą dugną. Įgijau galimybę plūduriuoti ir nardyti, tačiau praradau skendimą. Manau visiems laikams.
Ežeras atspindi strėlių išsidėstymą, kai jos skrenda į pietryčius. Tada šiaurės vakaruose stovi medžiotojas su lanku ir laido strėles. O aš į jas žiūriu iš apačios.
Pro vandenį. Niekada net nebūčiau pagalvojus, kad net ir strėlės gali išsidėstyti. Maniau, kad aplinkos išsidėstymas ir taiklumas veikia jas ir taip jos vijasi grobį, centrinį ypatingumo tašką.
Taigi apie tąjį išsidėstymą man pasakojo Undinas Niekieno Šuolis. Jis yra priešingybių pervertintojas. Tiksliau jas pervertino tik laikui bėgant. Seniau dėl savo išvirkščios išvaizdos ir priešingo mąstymo buvo nekenčiamas. Bet vėliau po truputį visi pradėjo jį garbinti. Suprantat, jis yra kitoks negu tie kiti, iš buvusio žuvų pasaulio.
Jis turi ne žmogaus kūną ir žuvies uodegą, o žmogaus kojas ir žuvies kūną...
Jis man amžinai pasakodavo savo apvertimo ir apsikeitimo procesus, vykstančius už daiktų ir daiktuose. Taip logika per logiką ir viskas išsiverčia į absurdą. Bet jis ir yra labiausiai vertinamas. Pro absurdo vyzdžius žvelgiant į realius daiktus realiai ir pagimdoma toji logika. PAskui ji skyla ir skyla. Sąvokos sluoksniuotoji logika. Skilę kūnai būna keturi. Tie keturi kūnai sudaro harmoningiausią pusiausvyrą. Ir visa tai atsveria svarbiausią dalyką  - betarpišką absurdo logiką...
O mano draugas žuvies akim ir žvynuota nugara vis gimdo ir gimdo naujus idėjų priešpriešų modelius. Vargšė undinė net nespėja gaudytis tarp jų. Taip viskas ardosi.
Undinas sako, kad prasmė ir yra ardyme.. Konstruoti ir ardyti yra tik iliuzija tarpuose, o ištikrųjų visi Undino modeliai tokie realūs, kad galėtų susiurbti į save visą gyvą ežerą.
Taigi, Undinas - Absurdo logikos pradininkas, gimęs keletą tūkstantmečių po Kristaus gimimo. Ir gimė labai panašiai kaip ir jis.
Išsproginėjus keturioms cheminėms medžiagoms, reikalingoms kasdienybėje įsistatyti. Bet tai yra klaida. Ištikrųjų chaoso buvimu kasdienybės suvarymas į vieną centrą yra tik naujos monotonijos pradžia. Stoti - Klauptis - Klauptis - Stoti. Ir taip vis gyvenimą. O dar pamiršom kryžius..
Undinas taip pat rašo savo Bibliją. Greitai gali vykti religijų karai. Jie vyko visada ir dar vyks. Žmogaus instinktui. Karas yra lyg buitinis išsišikimas. Tai natūralu, suprantat?
Te viską užvaldo Undino religija! Tada visi žiūrės į viską pro absurdo logikos vyzdžius. Kaip tada viskas atgis! Net antkapiai amžinai sustingę ims dainuoti. Aš sakau tiesą.
Ir visi pradės nardyti. Žmonėms išaugs žuvies uodegos. O tada! ChA cha cha! Aš išlipsiu į krantą, nusimesiu žvėriškos prigimties naštą - uodegą ir vis dar žuvim smirdančiom kojom užlipsiu į sostą. Ir juoksiuos dėl to, kad centrinė kasdienybė panardinta į ežerą. PAsaulis tuščias, pilnas tik ežeras. Pilnas žmonių, praradusių galimybę skęsti.
Štai ten ir prasidės naujoji era, o aš būsiu priešingybės modelių dėliotoja. Sedėsiu soste ir iš aukštai išsisklaidžius rūkui stebėsiu lygaus ežero paviršių. Juk žinosiu, kas jame dedasi...
Taigi... Mylėkime Dievą ir pradėkime trečiąjį pasaulinį karą - religijos pagrindu tarp buitinio apsišvarinimo!
Pragariški planai dėl modelių ir viso kito nardė lyg atbulai plaukiančios žuvys...
Aš vis dar turiu uodegą, esu dugne ir pro vandenį žvelgiu į skriejančias strėlės. Turbūt šiandienos dievas viršuj...
2004-10-07 22:45
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 13 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2004-10-17 16:43
Kaladė Alter Ergo
Pritariu vargai feat etc, bet apskritai tokiam kūriniui teikiu didžiulę pirmenybę prieš daugumą kitų.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-10-08 13:01
viena skruzdėlė
būtų nieko visai istorija, jei keistumas atsispindėtų labiau turiny, o ne formoj.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-10-08 11:13
Rudalevičius Vitoldas Ričardo
paskaitinėjau ir aš. sutinku su chaimu ir rachele dėl gražių netikėtumų. tačiau pasaulis, kurį čia kuria antiesklaustrofobija yra dar priešsprogiminėje stadijoje, gal dėl to taip viskas supainiota ir lipa viena kaiam ant galvų (jei žinoma jas turi). viskas dar tik prieš didyjį sprogimą. ankšta ir sunku įsibėgėti. pasakyti, kad man patiko negaliu, nes patiko tik fragmentai. o bandymas rašyti viską kuo nelogiškiau, konstruoti neįmanomų konstrukcijų sakinius kažin ar telpa mano vertybių skalės priešaky. greičiau jau gale. 3
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-10-07 23:06
Tewas Linxmas
Dar kartą paskaitinėjau. Keturi yra tinkamas balas. Mano skalėj jis atitinka daugumos penketus. Čia tinka. tegul penketas bus rezervuoas autroiui, kai pavarys dar geriau.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-10-07 23:05
Tewas Linxmas
Tekstas vykęs, ir nors skaityti sekėsi sunkiai, Chaimas prie mirkofono nusprendė šį tekstą toleruoti. Komentarų nei žinučių nėra, taigi - teks diktuoti madą. Duosiu keturis. Avansu, nes galima būtų palikti ir tris. Bet avansas reikalingas - tatai yra šviežia, originali kalbėsena. Neįprasta. Sėkmingai aktualizuoja motyvus, kurie nuvalkioti, įrodo autoriaus teisę tuos motyvus į apyvartą grąžinti. Netikėtas, fantastiškas pasaulis. Aš asmeniškai norėčiau kiek daugiau "magiškojo" realizmo, daugiau detalių, metodiškai tikslinančių išgalvoto pasaulio vaizdą; trivialių detalių, reikalingų tik tam, kad išgalvotas pasaulis realumu nenusileistų tikrajam. į galą truputį nusivažiuota, ir visokių Cha cha cha toleruoti neprisiverčiu, pagal mane tai stiliaus nelygumas. Kai kurie šauktukai. Tiek to. tekstas geras, o autorių reikia skatinti, o ne žūt būt ieškoti prie ko prikibt.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą