Rašyk
Eilės (72509)
Fantastika (2187)
Esė (1688)
Proza (10391)
Vaikams (2464)
Slam (49)
English (1092)
Po polsku (332)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 37 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook Google+ TwitterX.
Skubėjau į savąją tarnybą baisėdamasi, kad būsiu dėmesio ir apkalbų centru. Žiniasklaida iš visokių niekų kurpia sensaciją, po ja slėpdama rašliavų tuštybę. Kiekvieną žmogų ima teliuskuoti ta visus blaškanti banga – be būties pastovumo ir ramybės…
Neapsirikau – ant skyriaus vedėjos stalo gulėjo šviežias, dažais kvepiantis šalies dienraštis. Ji tik nusišypsojo ir linktelėjo galvą.
Už visų kampų kampelių aptarinėjo mano namų nakties įvykį, kurį paviešino laikraštis. Šalies visuomenė, ugdoma bulvarinių žurnalų žurnaliūkščių, prigrūstų pigaus kičo ir banalybės, buvo panaši į visokiausių niekalų rankiotoją, paskleidusią šnabždesių už kampo. Tokia šalies aplinka, liūliuojama apkalbų ir intrigų iš spaudos susirankiojus paskalas – ką galėjau pakeisti. Ir iš tikrųjų vieni mane pasitiko su nuostaba, kiti žvelgė smalsiai, treti – su pašaipa. Viena paskalėlių nešiotoja, tokiais būdais valdanti visą muziejų, suskubo įgelti, bet aš tik numojau ranka. Apsidžiaugiau, kad yra ir tam neteikiančių jokios reikšmės. Tai sutvirtino pasitikėjimą – sunkią akimirką galėsiu atsiremti.

Laisvas Martyno požiūris į linksmybes pridarė daugybę keblumų. Praradau dvasios ramybę, kokią jutau iki vestuvių. Maniškio nesiskaitymas ir grubumas dažnokai trikdė. Bijojau virsti vyriškų įgeidžių žaisleliu. Visa tai mane žemino – buvau iš prigimties jautri ir lengvai pažeidžiama. Kodėl jis toks pasidarė? Tuoj po vestuvių buvo toks švelnus ir geras…
Pamažu kaupėsi įtampa. Gyventi po vienu stogu, gulėti vienoje lovoje dar nėra šeimyninio gyvenimo pilnatvė. Jeigu neimsiu gludinti mūsų santykių, būtis pati išsiderins kaip netinkamai naudojamas instrumentas.
Grįžau namo virpančia širdimi, kad neišvengsiu aštraus ir abiem nemalonaus pokalbio. Klaptelėjus atsirakintoms durims, žvilgsnis užkliuvo už popierėlio, numesto ant stalelio šalia telefono. Pakėlusi perskaičiau laiškelį: „Išvažiavau į Briuselį. “
Lengviau atsikvėpiau – šeimyninių nesklandumų nebereikės knebinėti. Juos, galbūt, numarins trumpo išsiskyrimo užmarštis…
2004-03-21 22:48
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 8 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2004-03-22 13:51
kaktusas
siulyciau (TIK) praleisti didelius apmastymus 'apie viska'. rodos heroje yra super issilavinusi ir del kiekvienos dulkes gali parasyti mokslini darba.
jau geriau pamastymai apie seiminini gyvenima, vyra ir zmona. jei skamba tikriau.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-03-22 00:33
Nyarlathotep
Šitas gabalėlis man atrodo prastesnis, tobūlintinas. Visų pirma įvykiais, kurie galėtų atskleisti ir vystyti veikėjos charakterį, tik prabėgama ir paskęstama savianalizėje, kas nėra taip įtikinama skaitytojui. Galbūt reikėjo įterpti kokį intarpą kaip ji išgirsta kalbant koleges, ir t.t.
1,3,5 paragrafai ypac savianalitiški, įvykiu analizės forma, ne tokie gyvi.
Konkrečiau.
"apkalbų centru" -> "apkalbų centre",manau. Sekantys 2 sakiniai nepatinka dėl kelių priežasčių. Visų pirma tai šioks toks šuolis. Galima suprasti, kad kalbama bendrai apie žiniasklaidą, o ne konkretų straipsnį. Be to, apie kiekvieną žmogų žiniasklaida nerašo, taigi tas sakinys apie blaškančią bangą - beprasmis.
3 paragrafas turėtų būti išplėstas gyvomis situacijomis, pokalbiais, nuotrupomis. Juk dirbama su gyvais žmonėmis, darbas veikėjai yra svarbus ir formuojantis charakterį. O dabar - tik trumpai prabėgama, ir pasakoma kad kažkoks įvykis sutvirtino pasitikėjimą. 
4-5 paragrafai - vėl šuolis į filosofiją. Visų pirma, reiktų įsupti tai į veiksmą, pvz "Eidama namo masčiau, kad...".
"Visa tai mane žemino – buvau iš prigimties jautri ir lengvai pažeidžiama." -realistiškiau skambės "Jaučiausi pažeminta", be jokių nuorodų "į jautrią asmenybę" - veiksmais suformuotas veikėjos įvaizdis yra stipresnis už jos pačios pareikštą nuomonę apie save. "Kodėl jis toks pasidarė" -> "tokiu tapo", man rodos. 
Galbūt pakaktų .. "prie telefono radau raštelį".."
Pakolkas tiek pastabų.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą