Rašyk
Eilės (77283)
Fantastika (2264)
Esė (1538)
Proza (10806)
Vaikams (2638)
Slam (65)
English (1199)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 22 (3)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook TwitterKokia bėda užpuolė iš pat ryto
Atsibudau dviem valandom anksčiau
Dieną suplanavęs buvau visą,
o atsibudau dviem valandom anksčiau.

Vos tik pramerkiau akis, iškart supratau, kad jau neužmigsiu, teks gyventi šią dieną nuo anksčiau. Ką daryt žmogui, atsibudus dviem valandom anksčiau. Knygą skaityt, na, kažkaip dabar neturiu tos knygos, dėl kurios pamesčiau pasaulį, o be to jau esu suplanavęs laiką: kad šiandien „privalomą“ knygą (kartais būna tokių knygų, kurias privalu perskaityti) skaitysiu po pietų, ir išvis iš pat ryto  nemėgstu knygų, juk yra 6val. ryto. Ar dažnai jūs atsikėlę 6 val. ryto skaitote knygą? Na, jeigu ir skaitote, tai tikrai tai darote suplanavę.

Gyvenimas kartais iškrečia tokių kvailysčių. Susiplanuoji visą dieną, minutės tikslumu, o čia terkšt ir atsibundi dviem valandom anksčiau.
Kaip gerą, kai viskas einą pagal planą, kaip aš mėgstu, kai viskas eina pagal planą, pagal dienos planą, pagal penkmečio planą, pagal gyvenimo planą. Juk ir jūs mėgstate, kai viskas eina pagal planą, ar ne? Mes juk visi esam didūs planuotojai, ar ne?

Žinau, kai iš šono pasižiūri tai atrodo baisu. Juk visada norėjom gyventi be įsipareigojimų, laisvai, ir leisti savo laiką taip, kaip norime, bet juk net norėdamas gyventi taip kaip nori, tu turi suplanuoti, ko tu nori? Kaip tu to nori?  Su kuo tu to nori? ir t. t. štai taip mes ir papuolame į tą suknistą „gyvenimo ratą“, į santykius su kitais objektais (arba subjektais), į visokias fobijas, kad nieko nespėsim gyvenime padaryti, žodžiu, į visą Tai. Taip tenka gyventi „šiuolaikiniam„ jaunimui, kitaip tampi autsaideris, arba žmogus leidžiantis dienas baruose (Barų kultūra juk irgi suplanuota: kada į kokį barą eiti? su kuo eiti?).               

Čia galima pasakyti, kad planų yra visokių visokiausių: pradedant valandos planu ir baigiant gyvenimo planu. Jie gali persipinti, arba tapti didesnio plano dalimi. Čia kaip Stanislavskio uždavinys ir viršuždavinys (kas žino, supras). Tik negalvokite, kad aš kažkokia išdžiuvusi „žiurkė“, kuri viską daro tik pagal savo planą ir niekaip kitaip. Tiesiog žmogus šiais laikai negali gyventi be plano, nesvarbu koks jis bebūtų, net nesvarbu, ar jis popieriuje, kompiuteryje, mobiliam telefone, jūsų mintyse, net jūsų pasąmonėje (manau, tai irgi dažnas atvejis), bet būkite užtikrintas (-a), jis tikrai yra. Kitaip jūs negalite gyventi, jūs nebemokate kitaip gyventi, nebegalite egzistuoti. Tokia jau sistema, brolyčiai. Šioje vietoje galima perfrazuoti žymiąją Dekarto frazę (va, dabar jums pasirodau kaip truputi išprusęs rašytojas, nes galiu pacituoti vieną, kitą filosofą (tai irgi darau planingai)) –„mąstau, vadinasi esu“, šįryt man ji skambėtų taip:  „Turiu planą ir mąstau, vadinasi esu, arba „mąstau planingai, vadinasi esu“, “planuoju, vadinasi esu“, gal net taip „esu, vadinasi planuoju“. Aišku, galima ir kitaip: “planas vadinasi “esu“ “ esu planas“, „planas esu“, “ vadinasi planas“,  „Mąstau vadinasi esu planas“ „planas esu, planas“ , „planas aš? ar ne planas?“  (pasirinkit katrą norit, jei išvis norit).

(šioje vietoje reikia truputį nusišypsoti ir pasakyti sau: „labas rytas“)

Galite paklausti savęs (galit ir neklausti) Kaip pasikeistų žmogaus gyvenimas, jeigu jis nežinotų, arba negalėtų planuoti, kada atsikels, ir ar išvis atsikels?
Ar ne per daug mes kartais žinom apie savo gyvenimą, apie savo dieną, apie savo valandą?
Ar įdomu gyventi dėl plano? Ar tas aukščiausiais tikslas, kurio taip siekiate savo planu, vertas to plano? Kitaip sakant, ar tikslas pateisina priemones? Ar tikslas svarbiausia, ar tiesiog priemonės? ar išvis čia reikia kažką teisinti?

Taigi, atsikeliau dviem valandom anksčiau. Štai jūsų dėka jau pragyvenau nors gabaliuką gero laiko, išgėriau du puodelius kavos.

Taip, yra tokių dienų, kada pritrūksta ir tų 24 valandų, bet ši diena tikrai ne ta.

Teks improvizuot, siaubas, kaip aš nemėgstu improvizuot.

Pasidariau kavos, bet tai irgi negerai. Nes kavą turėjau gerti 8:15, tai ką veiksiu, kai bus 8:15? Vėl teks improvizuot. Taip ir nusisės visa diena niekam nereikalingo laiko punktyrais.
---------------------------
Suskambo mano žadintuvas. Ką gi prasideda nauja mano diena, tikiuosi ir kiekvieno iš jūsų. Gal nereikėtų į visą, ką aš čia pripaisčiau, žiūrėti rimtai, jeigu išvis žiūrėsit. Čia tikriausia neturėtų būti pabaiga, dar galima būtų paanalizuoti daug klausimų Pvz: plano ir kūrybos santykis. Ar galima suplanuoti kada kažką kūrsi? Ar menininkas be plano, tai menininkas? Kaip išmokt teisingai planuoti? Ką išvis verta planuoti, o ko ne? Kas išvis gyvenime verta? Koks santykis tarp žmogaus charakterio ir jo plano t.y. kaip planas atspindi jo charakterį? Ką planas išvis atspindi?
Ai, nekvaršinkit sau galvos. Kai atsikelsiu kitą rytą anksčiau, nei suplanavęs, tai ir dar ką nors parašysiu. O jei jūs atsikelsit, tai irgi parašykit. Nebūtinai apie planus, galite rašyti apie plyšius, apie chalatus, apie vaikus, apie orą, apie pieną, apie tai, dėl ko jūs čia egzistuojate.

Tikiuosi ir jūs maloniai praleidote laiką, nes man jį labai reikėjo praleisti.

O aš mėgstu praleisti laiką taip kaip noriu.?
   

j.
2004-03-10 10:42
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 21 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2004-04-14 12:27
klimbingupthewalls
oj labai patiko žodis "didūs". būtinai kur nors užsirašysiu "Mes juk visi esam didūs planuotojai, ar ne?" :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-03-10 21:14
Josefine Sigurthsdottir
labas rytas. patiko.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-03-10 20:59
Chariot
Man tai patinka skaityti knygas rytais, bet tik jei niekur neskubu, na pvz. šeštadienį:) Bet knyga turi būti labai plona:) Su gėrimu irgi - tik suplanuok, jau tai tas ar anas negali...:))
Parulskis sakė kažkada, kad kai nusprendžia parašyt ką nors, tai atsikelia, nusiskuta, gerai pavalgo, pasistato dvylika žvakių ir išsiima ypatingąjį parkerį:)))
Visą savaitę vaikštau be laikrodžio...
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-03-10 16:22
Bathos
Wow, aš asmeniškai labai retai planuoju (nebent pasimatymus pagal Mėnulio kalendorių), o daiktą parašei neblogą, nepaisant kelių klaidų. Tik gal per daug ištęstas.
Man patinka taip: planas vadinasi "esu". Jėga.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-03-10 13:08
gėlėta oranžinė šikna
Geras kurinukas, primenantis ironiska minciu srauta. Dar daugiau juokingos-ironiskos nuotaikos suteikia klausimai i kuriuos tikrai nebus atsakyta ir kurie tik dar labaiu skatina tavo pasimetima atsikelus 2val.anksciau:)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-03-10 12:57
anuka
paprastai, kai pamatau, kad kūrinys ilgas ir dar TOKS ilgas jo neskaitau. bet kažkaip perskaičiau (tikriausiai neplanuotai). ir maloniai praleidau laiką. einu torto. ;)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-03-10 11:03
kadugėlis
O, dažniau atsikelk dviem valandom anksčiau. Žiūrėkit į pasekmes ir nemirksėkit. Čia tai nustebinai. :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2004-03-10 10:56
Spindesys
Vse idet po planu :) sena gera girta dainuška prisiminė :)
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą