O kažkur visai šalia, čia pat, paraleliai egzistuojančioje tikrovėje, į iškvietimą dėl viešosios tvarkos įsižeidimo, išvydus gatvėje alkoholiu nebylų sielos skausmą malšinančius asmenis, atvyksta atidaus reagavimo psichologerių tarnybos pareigūnai. Ir vos atvykus, vienas iš pareigūnų tuoj prisėda šalia pažeidėjo - sveiki, gerbiamasis, mikliai išsitraukia savo buteliuką, nealkoholinio - dzingt, abu sudaužia ir paragina - na, pasakok.
- Ai, ką čia pasakot, tik norėjau ant saulelės pasėdėti, biški aliuko atsigert.
- Na baik, draugeli, gi pats žinai, kad aliukas - tai dūšios raminamieji. Būk geras, papasakok kas tą širdelą spaudžia?
- Nieks nespaudžia, sakau, šiaip norėjau bišk ramiai pasėdėti, atsipalaiduoti ir tiek.
- Na va, matai, pats sakai, kad atsipalaiduoti norėjai. Vadinasi, yra kažkiek tos įtampėlės gyvenime. Bet, žinai, pas visus jos yra, laikai neramūs ir ant žmonių ta neramybė kartais pareina, net nepajaučia kaip pečius užgula. Kaip pačiam su šeima, su darbais, viskas gerai?
- Ai, normaliai viskas, jooo...
- O šeimai tamstos kaip? Gerai visi dėl tavęs jaučiasi, žmona nesinervuoja, mama nepyksta, vaikai ok, kaip manai?
- Nu būna, papyksta, bet ką tos bobos supranta, ką?!.
- Va va, teisingai sakai. Supratimo pas žmones trūksta, niekas nenori giliau pažvelgti, visi tik save mato ir kiti jiems nerūpi...
- Tai ir aš tą patį sakau!.. Gal man irgi va jau čia (braukia su delnu sau per kaklą) viskas, ką??! Aš ką? Gal ne žmogus? Tipo, negaliu bišk papergyvent, kad už.. [pyp] viskas ir aliuko pasiurbti!!?
- Gali, draugeli, tikrai gali!!! Net gi labiau pasakysiu - privalai, nes aliukas yra patys tie natūraliausi raminamieji, jame viskas iš gamtos, paties dievulio sukurta - ir apyniai, ir salyklas, ir mielutės, vandenukas dar tyriausias, nu tikrai, aliukas yra vaistas nuo visų ligų.
Tik būk geras, suprask, vaistus vartoja ligoniai, ne sveiki žmonės, o ligoniai negali būti be priežiūros ir juo labiau gatvėje, vieni patys, nelaimingi ir gyvenimo paraštėse palikti, todėl prašau tavęs, kaip draugo prašau - važiuojam su mumis į mūsų bazę, ką? Ten ramiai, maloniai kaip draugeliai pakalbėsim, masažiniai foteliukai ten tokie neblogi yra, įkrisim, kaip ponai pasėdėsim, gal net magic piliulę mergaitės tau suorganizuos, o jei patiks ir receptuką antidepresantams išrašys, visai gerai bus, garantuoju.
- Ai, nu nežinau, man ir čia gerai, ko aš ten pas jus nematęs...
- Važiuojam, brangusis, važiuojam... Bo kitaip atvažiuos polizei ir jie nebus labai jau mandagūs, pats nujauti, manau. Gali ir bananų išrašyti, o gali ir parų uždaryti, negi tau to reikia? O ir mamukui, ir žmonai leisk nuo savęs pailsėti, ramiai sau moterėlėms pabūti kartais reikia, a? Važiuojam, važiuojam, būk vyras, nesimaivyk.
- Nu gerai, važiuojam.
Sulipa kompanija į melsvai baltą autobusiuką, pšššššk pšššššk sušnypščia racija, rojaus sodai, čia tropikų gėlės, grįžtam iš iškvietimo, ruoškit psichologą ir atlaisvinkit fotelius mums geruosius. Supratau, tropikų gėlės, kaip operacija praėjo, viskas gerai, gal ir patys norėsite pėdų masažo? Ačiū, viskas gerai, be nukrypimų, masažo nereikės, dekantuokite 1984 šatobrua, laukia ilgas vakaras su objektu, remontuosime smegenis. Supratau, bus padaryta, saugiai grįžkite, over.


Leminolium
