Rašyk
Eilės (77867)
Fantastika (2280)
Esė (1536)
Proza (10860)
Vaikams (2678)
Slam (67)
English (1204)
Po polsku (333)
Vartotojams
Jūs esate: svečias
Dabar naršo: 7 (1)
Paieška:
Vardas:
Slaptažodis:
Prisiminti

Facebook TwitterDNR 1
Kokią piliulę rinktumėtės: raudonąją ar mėlynąją? Kodėl? Ar nežinojimas palaima, o gal tiesa verta pažinti, nepaisant visko? Ar įmanoma, kad mes, visi, esame Matricos kaliniai? Ar mes krikščionys? Tibetietiški ar Zen Budistai? Gnostikai? Marksistai? Feministai? Egzistencialistai? Nihilistai? Postmodernistai? Metafizikai? Vakarų epistemologai? Rytų misticistai? Naujojo Amžiaus pseudo-mokslininkai? Pop kvantikos mechanikai? Jungiški psichologai? Etikai? Estetikai? Politikai? Logikai? Antropologai? Natūralistai? Nėra jokio šaukšto? Ar egzistuoja Dekarto spekuliacijos dėl sapnų apgaulės ar blogio genijaus galimybės? Ar Matrica yra filosofo Roršacho inkbloto testas? Šie klausimai valdo mus, tarsi mes būtume Platonas, Aristotelis, Akvinas, Kantas, Nyčė, Sartras, Selarsis, Nozikas, Baudrilardas, Kvinas, Homeras, Dantė, Šekspyras (minint tik kelis iš mąstytojų), ir mes klausiame: Ką aš galiu žinoti? Ką man reiktų daryti? Ko tikėtis? Kas yra tikra? Kas yra laimė? Kas yra protas? Kas yra laisvė, ir ar mes ją turime? Kas yra geras gyvenimas? Ar dirbtinis intelektas įmanomas? Ar įmanoma NUBUSTI? Apsižvalgykime aplinkui... Mes GALIM. Mes, su rakštimis smegenyse, kurios varo mus iš proto!

DNR2
Aš nežinau nieko, ir net nieko nežinau. Aš netikiu likimu, ir manau, kad jį valdau. Nėra nieko išmintingesnio, negu savo paties subjektas, ego, „Aš“, — jis būtų didelis ar mažas. Rožinių klijų fabrikas, ne palaima, laukia tų, kurie ilsisi kvailame nežinojime. Įkvėpkime pranašiškų dūmų ir pasikalbėkime su pačiu dievu-architektu.
Vienintelis dalykas, baisesnis už proto kalėjimą, būtų proto kalėjimas, kuriame nežinai, ar esi, ir, todėl, net neturi noro pabėgti. Geriau iškentėti bet ką, negu grįžti į falsifikuotą realybę. Mes galime patirti gražius saulėlydžius, kilnius veiksmus, ir išties skanius makaronus, bet jie visi yra tik imitacijos tobulų Formų, — kopijos Grožio, Teisingumo, Gerumo, ir t. t. Tik keli išrinktieji negali atsispirti žinių ir realybės potraukiui.

DNR3
Galbūt Jūs mąstote, kad aplinkinis pasaulis yra iš tiesų toks, kaip atrodo, girdisi ir jaučiasi. Jums tik ATRODO, kad sėdite kėdėje, skaitant mano dienoraštį, todėl turbūt tuo ir TIKITE. Kas drįs tai kvestionuoti? Kas drįs kvestionuoti dangų, orą, žemę, spalvas, formas, garsus? Galbūt mūsų akys, kūnas, kraujas ir jutimo receptoriai yra implantuoti mūsų smegenyse inteligentiškų kompiuterinių sistemų? Galbūt viskas tėra stimuliuojama blogio mokslininko, super-neurologistiko, kol mūsų smegenys iš tikro plaukioja cisternoje, pilnoje maitinamųjų chemikalų? Iš kur žinoti, kad Jūs nesate tokioje padėtyje?
Bet mes žinome, kad elektronai yra mažesni už asteroidus, kad žuvys nėra žinduoliai, kad Mėnulis nėra sudarytas iš žalio (ar kitokio) sūrio, ir pan. Tik iš budriosios perspektyvos mes galime paaiškinti sapnus. Mes norime daryti tam tikrus dalykus, o ne tik patirti jų darymą. Rinkimės „realybės dykumą“, kuri leidžia tikrą veiksmą ir tikrą patirtį, sukuriančią reikšmę, ir moralinę vertę!

DNR4
Sapnai gali būti familiarūs arba keisti, kasdieniški, sunkūs, juokingi – arba gąsdinantys. Kartą pabudau lovoje prakaituodamas, besidaužančia širdimi, pilnas adrenalino, ir vos, vos gaudydamas kvapą. Kas buvo tas košmariškasis kiber-protas, apkeitęs roles programuotojo-programos ir dirbtinai indukuodamas patirtis, kurios konstituzuoja gyvenimą? Jeigu gyvenu sistematiškai apgaulingame pasaulyje, kaip įgauti gebėjimą atpažinti tą pasaulį? Ar kosmiškasis laivas Nebuchadnezzaras, kur mano draugai sėdi pririšti savo kėdėse, maitinami programomis smegenų-jungikliuose, iš viso egzistuoja? Ar jie nėra žmonės, kurie funkcionuoja tik tarsi scenerija ir net nėra žmonės?
Atmenu savo pirmąjį maistą su įgula, kai buvau išmestas iš Matricos į dvidešimt-antrą amžių, ir maistas tikrai prarado savo malonumą. Kranai spjaudėsi į dubenėlius maistingu viena-celiu proteinu, kuris priminė aromatą snarglėtų kiaušinių. Iš kur kyla klausimas: kas yra perceptualinė patirtis, tokia, kuri yra ne tik REALI, bet taipogi VERTA – verta gyventi? Neigti malonumo impulsus yra neigti savo žmogiškumą; bet negi žmogiškoji natūra neturi gyvuliškos pusės? “Žmogus“ tėra tik dar vienas šešių-raidžių žodis...
O žodis gali žudyti.

DNR5
Atsimenu, kaip šiandieną: tamsus klubas, lateksas, gundantys judesiai, narkotikai. Atmosfera įkaitinta paranojos, netgi baimės. Techno-industrinė muzika trankosi iš kolonėlių. Triniti prieina prie manęs, jos akys tarsi katės, beveik liesdama mano veidą. Įtampa auga, animalistinė atrakcija aiški. Ką ji man tada pasakė? Ką?
Mes, turbūt, kalbėjom apie laisvę. Visi trokšta jos. Bet ar kiekvienas gali ją turėti? Morfėjas nori išvaduoti žmonės nuo Matricos, Šifras nori išvaduoti save nuo Morfėjaus, o Agentas Smitas nori išvaduoti kompiuterius nuo žmonių. Bet netgi jeigu jie išsivaduos nuo savo tariamų opresorių, ar jie bus savo gyvenimo kalviais? Ar jie bus savo likimo meistrais, o gal jie taps vergais žiauraus likimo? Pasaulyje, kurį valdo Likimas, kur ateitis yra fiksuota ir nepakeičiama, kodėl kovoti už laisvę? Kodėl reikia stengtis išvaduoti žmones nuo Matricos, kai jie nėra laisvi determinuoti savo likimą realiame pasaulyje? Jeigu vienas yra vergas, kodėl nebūti LAIMINGU vergu?
Ar tai būtų toks didis praradimas? Ar gebėjimas rinktis sau pačiam iš tikro toks vertingas dalykas? Pasak Kanto, vienintelis vertingas dalykas yra galimybė priimti racionalius sprendimus. Kas nusako, ar gyvenote gerą gyvenimą, yra ne nutikusios patirtys, bet pasirinkti sprendimai. Jeigu visą laiką stengėtės daryti teisingus dalykus, tuomet esate geras asmuo, net jeigu ne viskas nusisekė, kaip planuota.
Jeigu realus pasaulis yra toks pasaulis, tie jame negali būti laikomi geresniais, negu tie Matricoje. Ateitis yra atvira, nes ji gali vystytis daugybe būdų.

DNR6
Veidrodžio paskirtis yra refleksija. Net tada, veiksmas kūnu yra atliekamas tik po pakartotinės refleksijos; veiksmas kalba... po proto pakartotinės REFLEKSIJOS. Veidrodis nediskriminuoja. Nei jis kabinasi už savo vaizdų. Kartą susižavėjęs kapsinčiu veidrodžiu, jį paliečiau, ir visa šlapybė apglėbė mano ranką ir kūną. Aš TAPAU veidrodžiu. Mums reikia išlaisvinti protą nuo iliuzijos, kad egzistuoja nepriklausomas, fiksuotas „Aš“. Net ir stovint priešais veidrodį ir matant save, mūsų paveiksliukas nieko nepasako apie tai, kas mes esame. Nėra veidrodžio, nėra manęs – Neo.
Matrica yra šios dvi veidrodžio pusės – refleksijos ir anti-refleksijos: pasaulis yra iliuzija, besitęsianti emfazė tarp proto rolės ir jo išlaisvinimo, skirtumai tarp sapnų ir realybės, tiesioginės patirties kaip priešpriešai buvimo proto kaliniu, ir nuolatinis troškimas augti ir tobulėti. Prisiminkime Keturias Kilnias Budizmo Tiesas: (1) visa gyvybė yra pilna kančios; (2) kančios priežastys kyla iš „troškimo“; (3) mes GALIME išsilaisvinti iš kančios; (4) reikia keliauti sunkiu keliu, kuris išlaisvins mus nuo tos kančios. Iš esmės: išlaisvinkime protą – nėra jokio šaukšto.
Ką matau veidrodyje? Matau, kad nepadėsiu savo Apšvietos ginklų, dėl korumpuotos generacijos žmonių, ir nesiskirsiu su savo ryžtu išgelbėti pasaulį, dėl prakeiktų jų vaidų!
2022-09-22 12:34
Į mėgstamiausius įsidėjo
Šią informaciją mato tik svetainės rėmėjai. Plačiau...
 
Norint komentuoti, reikia prisijungti
Įvertinimas:
Balsų: 2 Kas ir kaip?
 
Blogas komentaras Rodyti?
2022-11-01 09:47
Daydreaming
DNR atskirtukai kaip skirtingos kodo - minties gijos? :)
O gal iš tiesų, kuo mažiau žinai, tuo geriau? Tuo laimingesnis esi. Kaip vaikas patiri pasaulį ir džiaugiesi sau. Kodėl reikia nubust? Kad mist vienaceliu proteinu? :D laisvai ganyta višta kepta orkaitėj sekmadienio popietėj, kad ir iliuzinėj, skamba geriau. Žmogus yra bejėgis iki galo suvokt realybę ir pasmerktas skęst haliucinacijoje, kurią mes vadinam realybe. 
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2022-09-30 12:55
neberijus
Pritariu Klemensui. Sunkiai kramtomas, bent jau mano senom smegenim kūrinys. Reikia pamąstyti, o jau tingisi. Tikrai vertas 5. Todėl daug kas skaito - mažai čia rašo.
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2022-09-24 06:25
Kaimo japis
Perpūstos dviračio padangos.
Tas atvejis, kai pompuojama tiek,
kad išsipučia ne tik kamera,
bet taip pat sėdynė,
spyruoklės, šakės, rėmas
ir netgi vairo rankenos.
Net ir pumpuojant dviratį
reikalingi susiturėjimas,
suslaikymas, susvaldymas
beigi savikontrolė.
Be to negalima pripūtus
į padangas kišti šiaudus
ir šieną, o ir kitokį
kamšalą. Nes kai dviratis
panašus į vatinuką, tai
jau suvis nebe kas.
Jeigu turėtum židinį, tai
laikraščių prikištum nuo
pakuros iki kamino.
Mano kaime niekas taip
nedaro. Atmink - niekas!
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2022-09-23 15:08
Klemensas
Ne kiekvienam suprasti, o kas supranta, įvertins. 5+
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2022-09-23 12:27
Passchendaele
Ak, tos nuomonės!
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Blogas komentaras Rodyti?
2022-09-22 13:32
zmogus_du
Iš troškimo nekyla jokios kančios, budizmas nesąmonė, bėgimas vietoje nuo savęs. Nenoriu iš nieko "laisvintis". Užsiangažavęs totališkai tam gyvenimo reikalui, o ne šokti tantras mantras. Supratai?
Įvertinkite komentarą:
Geras Blogas
Visuose


Čia gyvena krepšinis

Lietuva ir apie Lietuvą